Za niebieskimi drzwiami - fiim
Aktualności

Ewa Błaszczyk w nowym filmie! Przygoda, sen, strach: kino rodzinne ze śpiączką w tle

Jeszcze przed premierą wiele osób wróży, że nowy film z udziałem Ewy Błaszczyk będzie sukcesem. W "Za zamkniętymi drzwiami" jest to, co lubią dzieci: przygoda, strach, prawda, sen. Ekranizacja znakomitej książki i znakomite kino dla całej rodziny. Część dochodu z filmu dostanie fundacja Akogo.

"Za niebieskimi drzwiami" to ekranizacja książki Marcina Szczygielskiego. Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą samochodem na wymarzone wakacje. Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala...


 

Za niebieskimi drzwiami - fiim
Materiały prasowe

 

Ewa Błaszczyk o nowym filmie

Ewa Błaszczyk: Za zamkniętymi drzwiami znajduje się świat, gdzie w śpiączce jest chłopiec. Cały film to kreacja jego mózgu, który jest gdzieś "tam".
Czytaj też: Mamy nowe wiadomości o córce Ewy Błaszczyk!

Łukasz odkrywa, że drzwi jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.
Film zabiera widzów w niezwykłą podróż. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamyka się oczy i zasypia. Magiczne drzwi prowadzą do innego świata, świata "we śnie", a jednocześnie tak realnego, że można w nim zamieszkać.
Ewa Błaszczyk: - To kino familijne, dzięki któremu możemy w inny sposób powiedzieć dzieciom, rodzicom, dziadkom, że osoba w śpiączce jest, żyje, czuje. Mamy nadzieję, że to przesłanie dotrze do wielu osób, uruchomi im wyobraźnię. Cieszę się, że taki film powstał.
 

Za niebieskimi drzwiami - fiim
Materiały prasowe


"Za zamkniętymi drzwiami" to zrealizowane z rozmachem i efektami specjalnymi kino rodzinne. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.
Ewa Błaszczyk: - Gram w nim ciotkę chłopca, który jest w śpiączce, zajmuję się nim, ale to wszystko jest wymyślone, to kreacja jego mózgu.

Pieniądze z filmu pomogą osobom w śpiączce

Część dochodu z filmu ma otrzymać fundacja Akogo Ewy Błaszczyk, która aktualnie zbiera pieniądze na kolejne wszczepy stymulatorów, które mają pomóc osobom znajdującym się w śpiączce.

Ewa Błaszczyk: między opieką nad Olą w śpiączce a aktorstwem

Ewa Błaszczyk od 16 lat opiekuje się Olą, która jest w śpiączce po tym, jak niefortunnie połykała tabletkę na przeziębienie. Stworzyła Klinikę Budzik, w której wybudziło się już ze śpiączki 30 dzieci. Nadal szuka nowych sposobów, by pomóc córce i innym osobom, które znalazły się w takiej sytuacji.
Nie rezygnuje też z aktorstwa: gra w teatrze, filmie, śpiewa. Planuje kolejny recital, z którego pieniądze mają być przeznaczone na zakup kolejnych stymulatorów, które będą wszczepiane w Olsztynie osobom w śpiączce.

Czytaj też:  Miała tańczyć, pisać wiersze – wzruszająca historia Julki w śpiączce operowanej przez prof. Maksymowicza w Olsztynie dzięki fundacji Ewy Błaszczyk

„Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]

Oliwia wybudozna w klinice Budzik
archiwum prywatne
Aktualności
Wspaniała wiadomość! 5-letnia Oliwia wybudziła się ze śpiączki!
– Wcześniej miała oczy jak lalka: puste, nieobecne. Teraz są błyszczące i gdy moja córeczka na mnie patrzy, wiem, że jest ze mną! – mówi szczęśliwa mama Oliwii.

5-letnia Oliwia jest w Klinice Budzik   od 14  miesięcy.  W październiku  2014 roku podczas zabawy upadła brzuszkiem na kant krzesła. – Nic nie wskazywało na to, że  stało się coś złego: bawiła się dalej, jadła.  Później zaczęła wymiotować. Myśleliśmy, że to grypa jelitowa albo że zaszkodziła jej kolacja – mówi jej mama , Sylwia Kraus.   Dziewczynka trafiła do szpitala w Nowej Rudzie. Tam się okazało, że upadając, uszkodziła przeponę i żołądek.   Z pierwszego szpitala przewieziono ją karetką do Wrocławia. – Tam na moich rękach przestała oddychać . Była reanimowana, potem ją operowano. Po operacji nie wybudziła się już,  była w śpiączce – opowiada mama. Jest przy dziecku non stop, od kilkunastu miesięcy była w domu 3 razy, gdy przy Oliwii zastąpiła ją babcia dziewczynki.   Co to znaczy, że Oliwia wybudziła się ze śpiączki? Nazwa "śpiączka" może być myląca. Nie polega na tym, że się ciągle śpi. To głębokie zaburzenie świadomości. – Dziewczynka spała, ale miała też okresy czuwania. Nie reagowała jednak na żadne bodźce poza bólowymi, ale to nie były reakcje celowe.  Teraz  reaguje, pokazuje, czego chce, a co się jej nie podoba  – tłumaczy  Andrzej Lach, dyrektor zarządzający kliniki. – Wcześniej miała oczy jak u lalki . Puste, nieobecne. Teraz są żywe i błyszczące. Oliwia wodzi wzrokiem za ludźmi. Gdy na mnie patrzy, wiem, że moja córeczka jest ze mną!  Jestem ogromnie szczęśliwa – mówi mama. – Zrobiliśmy zdjęcia jej zabawek. Pokazujemy je, a ona wskazuje wzrokiem tę, którą chce.  Tak samo wybiera słodycze, na które ma ochotę. Uśmiecha się ,  a czegoś nie chce (np. gdy ma już dość ćwiczeń) płacze. –  Uśmiechała się, gdy podczas pobierania krwi...

Klinika Budzik
Klinika Budzik
Aktualności
40. dziecko wybudzone w Budziku! I pomyśleć, że ta klinika miała nie istnieć!
4-letni Antoś, który przebywał od sierpnia w Budziku, 16 stycznia 2018 roku został uznany za wybudzonego. To już 40. dziecko, które wybudziło się dzięki Budzikowi. Pomyśleć, że istnienie kliniki Budzik wiele razy wisiało na włosku!

Antoś był w Budziku 4,5 miesiąca. Chłopczyk ma 4 lata. Został potrącony przez samochód w swojej rodzinnej miejscowości. Jest już 40. dzieckiem, które zostało wybudzone w Klinice Budzik . Ewa Błaszczyk walczy o córkę i stworzenie Budzika Dziś istnienie Kliniki Budzik przy Centrum Zdrowia Dziecka wydaje się oczywiste, ale wcale takie nie było. Kiedy Ola Janczarska, córka Ewy Błaszczyk , zapadła w śpiączkę, w Polsce nie było żadnej systemowej pomocy osobom, które znalazły się w takiej sytuacji. Jeśli dziecko, które zapadło w śpiączkę, nie obudziło się na OIOM-ie i potem w ciągu kilku tygodni w szpitalu, było odsyłane do domu. Jeśli rodzice nie dawali sobie rady z opieką nad dzieckiem w śpiączce, pozostawał zakład opiekuńczo-leczniczy. Gdy Ola Janczarska nie wybudzała się ze śpiączki, po kilku miesiącach Ewie Błaszczyk zaproponowano zabranie jej do domu, albo... poszukania miejsca, gdzie zajmą się córką. – Było to wkrótce po tym, jak Ola otworzyła oczy . Zbuntowałam się: jak to – jej stan się poprawia, a system służby zdrowia wyrzuca nas za burtę ? – opowiadała Ewa Błaszczyk. Od tej pory zaczęła walczyć nie tylko o córkę, ale też o inne dzieci, które znalazły się w takiej sytuacji. 40 dzieci wybudzonych w Budziku Nie wszystkim podobał się pomysł stworzenia Kliniki Budzik. Nawet w Centrum Zdrowia Dziecka wiele osób było przeciwnych. Bardzo pomógł ówczesny dyrektor dr Maciej Piróg (obecny dyrektor Budzika). Fundacji Akogo udało się jednak poruszyć całe społeczeństwo. Fundacja informowała, czym jest śpiączka, zbierała pieniądze na klinikę. Budzik został otwarty w grudniu 2012 roku, ale pierwsi pacjenci zostali przyjęci do Budzika dopiero w lipcu 2013 roku. Przez ten czas ważyły się losy Budzika – NFZ przeznaczył za mało pieniędzy na jego funkcjonowanie. Ewa Błaszczyk zaangażowała w walkę o stworzenie...

Julka Kowalczyk
Archiwum domowe/ Blog Julki Kowalczyk
Aktualności
Chciała tańczyć, pisać wiersze, teraz walczy o wybudzenie ze śpiączki - kolejna operacja dzięki Ewie Błaszczyk
Ponad 4 godziny trwała operacja wszczepienia stymulatora Julce Kowalczyk, która od 5 lat znajduje się w śpiączce po tym, jak na przejściu dla pieszych potrącił ją kierowca. Julka od kilku lat porozumiewa się tylko wzrokiem. Operacja, przeprowadzona dzięki fundacji Ewy Błaszczyk, jest dla niej szansą na wybudzenie.

Julka nauczyła się czytać i pisać, gdy miała 4 lata. Gdy miała 6 lat, pisała już swój blog . Pisała też wiersze. - Jako poetka chciała nawet na nich zarabiać i sprzedawać mamie za 2 zł - opowiada Dariusz Kowalczyk , tata Julki. Julka marzyła, by być baletnicą. "Jak baletnice" - to jej wiersz. 2 lata temu został nagrany przez zespół Confessio . Wzruszający film i zdjęcia! Wypadek na pasach Była w drugiej klasie podstawówki: szła do szkoły, ciesząc się, że po chorobie właśnie wraca jej ulubiona nauczycielka. Przechodziła przez ulicę: na oznakowanym miejscu, na pasach. Kierowca jechał zbyt szybko, potrącił dziewczynkę. Kilka tygodni trwała walka o jej życie w kolejnych szpitalach. Życie udało się uratować, ale Julka nie odzyskała w pełni świadomości. Diagnoza ze szpitala: ciężki uraz czaszkowo-mózgowy , obrzęk mózgu i pnia mózgu, masywne stłuczenie mózgu, stan wegetatywny , niedowład spastyczny (silne napięcie mięśni). Po półtora miesiąca pobytu w szpitalu rodzice zabrali Julkę do domu, i tam rehabilitowali. Po kilku miesiącach Julka pierwszy raz otworzyła oczy. Prawie 5 lat po wypadku jej jedynym sposobem porozumiewania się jest mruganie oczu . Jedno mrugnięcie oznacza "tak", dwa mrugnięcia - "nie".   Przed wypadkiem. Z bloga 6-letniej Julki (pisownia oryginalna)  "to znowu ja julka i jak wyglondam? "   Operacja w Olsztynie "po japońsku" Gdy rodzice usłyszeli o operacjach wszczepienia stymulatora mózgu Oli Janczarskiej i trzem innym osobom w śpiączkach, postanowili spróbować w ten sposób pomóc Julce. Dziewczynka szybko została zakwalifikowana przez prof. Wojciecha Maksymowicza do operacji. Operacja była trudna, trwała ponad 4 godziny, w jej trakcie pojawiły się komplikacje, dziewczynka straciła sporo krwi. Jednak lekarzom udało się zakończyć operację sukcesem....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj