Niepokojący wpis na forum: Znalazłam dziecko
Adobe Stock/ Irina Papoyan, mangostar
Aktualności

Znalazła dziecko. Płakało i krzyczało, że mama go zostawiła. Niepokojący wpis na forum

Wpis na jednym z forów zszokował internautów. Opublikowała go kobieta, która rano zobaczyła na drodze małe, zapłakane dziecko. Powtarzało, że mama je zostawiła. Maluchowi, na oko w wieku 2-3 lat, towarzyszył jedynie biegający wokół niego pies.

Kobieta odwoziła do szkoły starsze dziecko. Młodsze zasnęło, do pierwszego dzwonka zostało jeszcze trochę czasu, więc postanowiła pojechać dłuższą trasą. Nagle zobaczyła zapłakane dziecko – na drodze, przy otwartej bramie na posesję.

Nagość przy dziecku – norma czy przekroczenie granic?

Dziecko na drodze: „Nie ma mamy, zostawiła mnie”

Kobieta zatrzymała się, wysiadła z auta i zaczęła pytać zapłakanego malucha, czy jest sam. Dziecko płacząc, powtarzało wciąż, że „nie ma mamy, zostawiła mnie”.

Chłopiec zapytany o dom, w którym mieszka, wskazał na posesję z otwartą bramą. Kobieta wzięła go za rękę i podeszła do drzwi. Zadzwoniła dzwonkiem, lecz nikt nie otwierał.

Pierwsze co przyszło jej do głowy, to że matka zapomniała zapakować malucha do auta. Zaraz potem przypomniała sobie, że kilka domów wcześniej starsza pani pieliła ogródek. Postanowiła, że zaprowadzi chłopca do sąsiadki i wspólnie naradzą się, co dalej robić. 

Nagle podjechał samochód... 

Wtem pod dom podjechał samochód. Wyskoczyła z niego pani, która jak gdyby nigdy nic, wzięła chłopca na ręce. Kobieta w pierwszej chwili pomyślała, że to jego matka. Ale pani powiedziała, że jest ciocią. Po czym zaczęła się oddalać. 

Autorka wpisu postanowiła zatrzymać „ciocię” i poprosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienia. „Ciocia” nie raczyła odezwać się do niej ani słowem, skupiając całą swoją uwagę na uspokajaniu dziecka.

Wtedy rozległ się dźwięk klaksonów – samochody zablokowały przejazd innym autom. Autorka wpisu wsiadła do auta i odjechała. Poranne wydarzenie jednak nie daje jej spokoju... Zastanawia się, czy powinna powiedzieć tej  „cioci”, co sądzi o zostawianiu małego dziecka samego. Czy przestać o tym myśleć, bo dziecko już jest pod dobrą opieką?

Od powrotu do domu czuje się roztrzęsiona. Zwłaszcza że w ubiegłym tygodniu w tej okolicy samochód śmiertelnie potrącił dziecko.

Internauci nalegają, by zadzwoniła na policję

Pod tą historią wciąż pojawiają się nowe komentarze. Internauci dziwią się, dlaczego będąc świadkiem takiego zdarzenia, kobieta nie powiadomiła o wszystkim policji. Są głosy, że nawet jeśli nie zadzwoniła na policję na miejscu, powinna to zrobić teraz.

Wśród komentujących pojawiły się też głosy, że nie ma o co się martwić. Że widocznie to ciocia miała opiekować się maluchem, tylko się spóźniła i dziecko było samo tylko przez chwilę. Pewien wielbiciel psów rasy labrador uznał, że skoro dziecko miało takiego towarzysza, to było bezpieczne... Większość komentujących jest jednak zdania, że jest się czym martwić. Przynajmniej do wyjaśnienia całej sprawy.

Piszemy też o:

kobieta zasłabła na ulicy, w domu zostało dziecko
Adobe Stock
Aktualności
Zasłabła na ulicy, ale zanim zemdlała, myślała tylko o dziecku: zostało SAMO w domu!
Gdy strażnicy miejscy i ratownicy pogotowia reanimowali słabnącą kobietę, ona myślała jedynie o dziecku pozostawionym w domu. 9-letnia dziewczynka czekała na mamę całkiem sama w mieszkaniu. Strażnicy miejscy postanowili odszukać dziecko, mimo że nie znali dokładnego adresu zamieszkania kobiety.

Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie, gdy tylko zauważyli na ulicy kobietę tracącą przytomność. Na miejsce szybko przyjechało pogotowie, ale mdlejąca kobieta martwiła się tylko o jedno: dziecko, które zostawiła samo w domu. Zanim straciła przytomność, poprosiła strażników o pomoc. Nie zdążyła jednak podać adresu. Kobieta zemdlała na ulicy, w domu zostało dziecko Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 15 stycznia na skrzyżowaniu ulic Płochocińskiej i Modlińskiej w Warszawie. Jak informuje portal ibialoleka.pl, stan kobiety szybko się pogarszał, ale zanim straciła przytomność i przewieziono ją do szpitala, poprosiła funkcjonariuszy o pomoc córce − dziewczynka została sama w domu! Kobieta czuła się już na tyle źle, że nie zdążyła podać swojego adresu. Niestety okazało się też, że adres w jej dowodzie osobistym jest nieaktualny, a obecni mieszkańcy nie znają byłej lokatorki. Strażnicy miejscy ścigali się z czasem! Nie dali jednak za wygraną i po rozmowach z innymi mieszkańcami osiedla ustalili miejsce pobytu dziecka. Gdy wreszcie weszli do mieszkania, znaleźli w nim zapłakaną 9-latkę. Dziewczynka podała numer telefonu do starszej siostry i wkrótce trafiła pod opiekę rodziny. Przypominamy, że polskie prawo nie określa jednoznacznie, od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu . Z pewnością bez opieki nie wolno zostawić dziecka, które nie ukończyło 7 lat. Specjaliści radzą jednak, by nie zostawiać samych w domu dzieci młodszych niż 10-letnie.  To wspaniale, że zarówno mama, jak i strażnicy miejscy, wykazali się takim heroizmem w próbie dotarcia do dziewczynki! Zobacz też: Numery alarmowe dla dzieci: każdy maluch powinien je znać! Pierwsza pomoc – co musi umieć twoje dziecko 10-letni chłopiec uratował swoją rodzinę! Brawa za wzorową postawę

dziecko samo w domu
Adobe Stock
Wychowanie
Dziecko samo w domu – przepisy prawa a gotowość dziecka
Odpowiedź na pytanie od ilu lat dziecko może zostać samo w domu nie jest jednoznaczna. Zgodnie z prawem zdrowe dziecko samo w domu może pozostawać po ukończeniu 7. lub 13. roku życia – to zależy od rodzaju przepisów. Jednak według specjalistów nie tylko wiek powinien o tym decydować. Sprawdź, od kiedy dziecko może zostać samo w domu i jak je na to przygotować.

Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, od ilu lat dziecko może zostać samo w domu. Istnieją aż trzy różne przepisy , które granicę wieku ustalają na ukończony 7., 8. lub 13. rok życia dziecka. Przepisy te nie precyzują, w jakim wieku dziecko może zostać samo w domu na noc. Dodatkowe eksperci zajmujący się rozwojem dzieci również nie potrafią jasno określić tej granicy wiekowej.  Spis treści: Dziecko samo w domu - podstawa prawna Kiedy dziecko może zostać samo w domu – opinia ekspertów Dziecko samo w domu na noc – prawo i zalecenia Jak przygotować dziecko do bycia w domu bez rodziców Dziecko samo w domu – podstawa prawna Art. 106 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń brzmi: „kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.’’ Jak widać, brzmienie przepisów karnych jest bardzo ogólnikowe , bo czym jest okoliczność niebezpieczna dla zdrowia? Dlatego pozostawienie dziecka samego w domu za każdym razem jest oceniane indywidualnie. Najczęściej za złamanie prawa uznaje się sytuację, gdy pozostawione samo w domu dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu albo doszło do groźnych zdarzeń. Niebezpiecznych okoliczności dziecko może stworzyć wiele. Jedną z nich jest dostęp do kuchenki gazowej. Warto podkreślić, że przepisy te dotyczą dzieci zdrowych. W przypadku dzieci niepełnosprawnych rozgraniczenie wieku nie obowiązuje. Dziecko samo w domu – prawo administracyjne Sprawę komplikuje prawo administracyjne i ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Jej zapisy brzmią...

dziecko dryfowało daleko od brzegu
Screen/YouTube
Aktualności
Roczne dziecko SAMO dryfowało na morzu, daleko od brzegu! [NAGRANIE]
Roczne dziecko w dmuchanym kole samo pływało po morzu, z dala od brzegu i swoich rodziców. Uważajcie na swoje dzieci! W takich sytuacjach trzeba mieć oczy „dookoła głowy”!

Do tego przerażającego zdarzenia doszło w kurorcie Kelibia w Tunezji. Przez nieuwagę rodziców dziecko zostało porwane przez prąd i oddaliło się od brzegu. Dziewczynka prawdopodobnie została zdmuchnięta do morza przez silny wiatr. Gdy rodzice zauważyli, co dzieje się z ich córeczką, byli naprawdę przerażeni. Akcja ratunkowa Rodzice dziecka, widząc, jak oddala się ono coraz bardziej od brzegu, zupełnie nie wiedzieli co robić. Na szczęście po morzu skuterem wodnym pływało dwóch mężczyzn. Gdy tylko dostrzegli małe dziecko samo w dmuchanym kole – udali się w jego stronę. Lokalni mężczyźni udzieli pomocy małej dziewczynce, najpierw przyciągnęli ją w pobliże skuteru, następnie posadzili w nim przerażone i płaczące dziecko. Całość możecie obejrzeć na nagraniu poniżej. Widać na nim, jak daleko od brzegu była dziewczynka. Internauci byli zdruzgotani nieodpowiedzialną postawą rodziców. Tunezyjskie służby zaapelowały, by rodzice pilnowali swoich dzieci podczas wypoczynku i byli bardzo czujni w kwestii niespodziewanych zmian pogody. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Źródło: www.dailymail.co.uk Zobacz także:  To skandal, że ojciec będzie mógł zajmować się dzieckiem po tym, co mu robił „PnŚ” znowu wzbudziło ostre reakcje widzów. Tym razem poszło o niemowlęta Przerażający film – wiatr porwał dmuchańce

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj