zaskakujący sposób przekazania wiadomości o ciąży
screen/TikTok
Aktualności

Zaskoczyła męża wiadomością o ciąży. Film obejrzało ponad 6 milionów ludzi

Pewna kobieta pokazała na TikToku, w jaki sposób przekazała mężowi wiadomość o tym, że będą mieć dziecko. Zarejestrowała też jego reakcję. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy mężczyzna zachowa się w podobny sposób...

TikTokerka o nicku @chelella podejrzewała, że może być w ciąży. Gdy mąż wyszedł z domu, zrobiła test ciążowy, który potwierdził, że kobieta spodziewa się dziecka. Wiadomość o tym, że jej mąż zostanie tatą, postanowiła przekazać mu w nietypowy sposób – tabliczkę z informacją i testem ciążowym włożyła do szuflady w kuchni. Filmik z tego, co się wydarzyło potem, obejrzały już miliony ludzi.

Jak przyszła mama może o siebie zadbać? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

A to niespodzianka!

Gdy mąż wrócił zmęczony z siłowni do domu, poszedł do kuchni, aby przygotować sobie coś do jedzenia. Czekała tam na niego żona, która poprosiła go, aby podał jej łyżeczkę. Gdy wysunął szufladę, zobaczył przygotowaną przez żonę wiadomość – pozytywny wynik testu, dwie miniskarpetki oraz tabliczkę z tekstem: Cześć tato! Październik 2021! Na ten widok mężczyźnie dosłownie opadła szczęka, a następnie znieruchomiał, wpatrzył się w żonę i zaczął szeroko uśmiechać.

@chelella

How I told my husband he was being promoted to baby daddy ##fyp ##pregnancyannouncement

♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic

 

Dobrze jest przewidzieć reakcję

Kobieta wiedziała, że tak przekazana wiadomość sprawi jej mężowi radość, gdyż już od roku bardzo chciał mieć dziecko. Para dopiero od miesiąca zaczęła starać się o ciążę, więc trzeba przyznać, że bardzo szybko udało im się osiągnąć cel.

Oboje byli gotowi na dziecko, więc przekazanie wiadomości w taki sposób rzeczywiście dawało duże szanse na to, że przyszły tata okaże wielki entuzjazm. Jednak nie zawsze wiadomość o dziecku wywołuje u partnera tak przyjemną dla kobiety reakcję... Warto o tym pamiętać i zastanowić się, w jaki sposób przekazać wiadomość o ciąży, żeby nie mieć później do siebie nawzajem pretensji czy żalu.

A ty jak przekazałaś partnerowi wiadomość o ciąży?

Przeczytaj też:

Agnieszka Kaczorowska bała się o dziecko, gdy wylewał się na nią hejt
screen Instagram/Agnieszka Kaczorowska
Aktualności
Po aferze o „modę na brzydotę” Agnieszka Kaczorowska bała się o dziecko: „Byłam przerażona”
Z Agnieszką Kaczorowską i jej poglądami nie musimy się zgadzać. To, czego doświadczyła po swoim kontrowersyjnym wpisie o „modzie na brzydotę”, nie powinno jednak mieć miejsca – nie tylko dlatego, że tancerka była wtedy w zaawansowanej ciąży.

Kilka miesięcy temu Agnieszka Kaczorowska zamieściła obszerny wpis, w którym skrytykowała tzw. modę na brzydotę , która jej zdaniem zapanowała w mediach społecznościowych. „Po co na siłę robić z siebie taką zwyczajną, zamiast wyjątkową i niepowtarzalną? Po co być zmęczoną i w tym taką prawdziwą, jak można koncentrować się na swojej sile?” – pisała tancerka. Pod jej postem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy – według wielu osób Agnieszka Kaczorowska promuje szkodliwą postawę, która może wzbudzić u wielu kobiet, również ciężarnych i młodych mam, kompleksy, nałożyć na nie presję, zachęcić do dążenia do „piękna” (choć to oczywiście pojęcie względne) za wszelką cenę. Agnieszka Kaczorowska pod ostrzałem Poza konstruktywną krytyką samego wpisu pojawiły się jednak docinki uderzające w samą aktorkę – matkę, kobietę, człowieka – nie jej poglądy. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską dla „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Kaczorowska wróciła do tamtych chwil. Przyznała, że fala hejtu, której wtedy doświadczyła, całkowicie ją przygniotła. „Kompletnie się nie spodziewałam takiego zrozumienia tekstu, który napisałam. On powstał z tą samą intencją, co moje poprzednie posty, czyli miłości, wspierania i wzmacniania kobiet. Ta negatywna energia, która na mnie spadła, bardzo źle na mnie wpłynęła, to był bardzo trudny tydzień. Próbowałam się wtedy odciąć od internetu, ludzi” – mówiła. Agnieszka Kaczorowska bała się o dziecko W tamtym czasie Agnieszka Kaczorowska była w zaawansowanej ciąży. Burza, która rozpętała się po jej wpisie, oraz ataki ze wszystkich stron sprawiły, że zaczęła bać się o swoje dziecko. „Byłam przerażona, co wyjdzie na kolejnym badaniu. Nie byłam pewna, czy usłyszę tylko dobre informacje” – wyjawiła w rozmowie z Sandrą...

Zofia Zborowska może liczyć na wsparcie bliskich
Aktualności
Zofia Zborowska o pierwszych tygodniach po porodzie: „Połóg naprawdę mnie zgniótł”
„Nie byłam w stanie siedzieć, stać, chodzić...” – Zofia Zborowska przyznaje, że choć była przygotowana na poporodowy „rozpierdziel emocjonalny”, to zaskoczyła ją fizyczność połogu. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie męża oraz bliskich jej kobiet. I na ukochaną córeczkę Nadzieję, która jest wyjątkowo bezproblemowym dzieckiem. Teraz aktorka apeluje do kobiet w połogu, by nie bały się prosić o pomoc.

Zofia Zborowska-Wrona dwa miesiące temu została mamą. Aktorka, dzieląc się swoimi doświadczeniami, nie kryje, że rzeczywistość potrafi boleśnie zaskoczyć – zarówno jeśli chodzi o ciążę oraz poród, jak i połóg. Ten ostatni według aktorki wciąż traktowany jest jako tabu, co wcale nie pomaga kobietom, które po raz pierwszy zostały mamami. O swoich przemyśleniach opowiedziała w rozmowie z „Dzień Dobry TVN”. Zofia Zborowska: „To jest bardzo trudne dla kobiety” Zdaniem Zofii Zborowskiej należy poruszać temat połogu, by przygotować kobiety na to, co może dziać się z ich ciałem po porodzie. „Nagle znajdujemy się w zupełnie nowej sytuacji ze swoim ciałem i dzieckiem, do którego nie byłyśmy w stanie się przyzwyczaić” – wyznaje aktorka. „O tym się w ogóle nie mówi i do tego nie przygotowuje. Byłam bardzo gotowa psychicznie na połóg, wiedziałam, że to jest ciężkie. Tak bardzo skupiłam się na tej psychiczności, że zaskoczyła mnie fizyczność” – dodała na łamach programu. Mama Nadziei mówi wprost, że przez  ból, który towarzyszył jej w czasie połogu, nie mogła chodzić, stać ani siedzieć. Postanowiła, że nie będzie milczeć na ten temat. „Warto o tym mówić, by może w jakiś sposób przygotować te dziewczyny na to, co może je spotkać. Nie musi, ale może” – podkreśla Zofia Zborowska. Zosia Samosia w połogu? Nie, nie bójcie się prosić o pomoc! Mama Nadziei w rozmowie na temat połogu zwraca też szczególną uwagę na znaczenie wsparcia ze strony bliskich. Tuż po porodzie sądziła, że nie będzie w stanie powierzyć nikomu opieki nad Nadzieją. „Rzeczywistość szybko pokazała mi, że: jak ledwo stoisz, to może jednak pozwól sobie prosić o pomoc” – mówiła. Zaapelowała też do młodych mam: „Dziewczyny, nie bójcie się prosić o pomoc! Trzeba...

12 tysięcy na dziecko
Adobe Stock
Aktualności
12 tysięcy na dziecko – od kiedy, dla kogo, zasady, wniosek
Kto i kiedy może dostać 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko? Dlaczego rodzice dzieci, które 1 stycznia 2022 będą miały ukończony 1 rok życia, powinni się spieszyć z wnioskiem? Opisujemy najważniejsze zasady programu, który został przyjęty przez Sejm.

12 tysięcy zł na dziecko to jeden z filarów Nowego Polskiego Ładu. Według jego twórców program, nazywany Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym (RKO), zwiększy komfort życia polskich rodzin i zapewni im większą swobodę finansową. Rząd szacuje, że w 2022 r. wsparciem obejmie ok. 410 tys. dzieci, a kolejne 110 tys. otrzyma dofinansowanie na pobyt w żłobku lub w klubie dziecięcym. Rodzice mogą otrzymać rocznie nawet 12 tysięcy, jeśli urodzi im się drugie dziecko. W niektórych przypadkach kwota wsparcia może sięgać 24 tysięcy. Im więcej dzieci, tym wyższe wsparcie. Kto i od kiedy może pobierać nowe świadczenie? Jakie będą zasady przyznawania 12 tys. na drugie dziecko? Na co mogą liczyć rodzice dzieci urodzonych w 2021, 2020 i 2019 roku? Oto najnowsze informacje o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym .  Spis treści: 12 tysięcy na drugie dziecko –  dla kogo 12 tysięcy na dziecko  –  od kiedy   12 tysięcy na drugie dziecko –  zasady przyznawania 12 tys. na dziecko a dziecko urodzone w 2021 roku 12 tys. na dziecko a 500 plus 12 tys. na dziecko – wniosek Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: kiedy wypłata Nowy Polski Ład – inne ułatwienia dla rodzin 12 tysięcy dziecko – dla kogo? Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać 12 tys. na dziecko? Rząd dokładnie opracował strategię tego, komu przysługiwać będą te pieniądze. Kwota 12 tys. na dziecko będzie należeć się rodzinom, w których urodzi się drugie lub kolejne dziecko. Pieniądze będzie można wykorzystać  między 12. a 36. miesiącem życia dziecka . Świadczenie może być wypłacane: w kwocie po 1000 zł miesięcznie przez rok po 500 zł miesięcznie przez dwa lata. Jeśli w rodzinie pojawi się trzecie lub kolejne dziecko w ciągu 3 lat od narodzin poprzedniego, rodzice mogą otrzymywać...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj