Wil can Fly - zdjęcia chłopczyka z zespołem Downa
Alan Lawrence
Aktualności

Zjawiskowe zdjęcia latającego chłopczyka z zespołem Downa - Wil can Fly

Mały William ma zespół Downa, ale to nie znaczy, że on i jego rodzina wiodą smutne i nudne życie! Zobacz zdjęcia, które zrobił tata Wila.

– Wil zmienił nasze życie na lepsze. Trudno opisać radość, jaką nam  przynosi. Mimo że ma zespół Downa wiemy, że może robić wszystko, o czym zamarzy – mówi Alan Lawrence z Paradise w  Utah (USA), tata małego Williama i jego pięciorga rodzeństwa.   

Tata Wila jest fotografem i właśnie poprzez niesamowite, bajkowe zdjęcia stara się zmienić postrzeganie osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Robi to bardzo skutecznie: jego cykl "Wil Can Fly" zawojował internet.  Właśnie powstały nowe fotografie z tej serii.

Zobacz także: Niepełnosprawność nie musi ograniczać – o chłopcu z zespołem Downa

Wil can Fly - zdjęcia chłopczyka z zespołem Downa
Alan Lawrence


Wil can Fly
Alan Lawrence


Wil can Fly - zdjęcia chłopczyka z zespołem Downa
Alan Lawrence


Więcej zdjęć znajdziesz  na stronie taty Wila oraz na Facebooku.

Happy Birthday to our sweet little William. I am so grateful that God let us be your parents. You have already helped us grow in ways we didn't know we needed. #wilcanfly #bringinglight #theluckyfew

Posted by That Dad Blog on 14 październik 2015

Polecamy także: Żona postawiła ultimatum - on wybrał dziecko
 

Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]

Wojtek - chłopiec z zespołem Downa
Facebook
Prawdziwe historie
Niepełnosprawność nie musi ograniczać – o chłopcu z zespołem Downa
Czy chłopiec z zespołem Downa może mieć własny statek kosmiczny? Przekonaj się. Zobacz wzruszający film o Wojtku i jego tacie Jerzym.

"Jestem Wojtek. Lubię Star Wars, Power Rangers i krwawe horrory. Chciałbym być pilotem, ale nie mogę. Nawet stróżem być nie mogę" – te słowa wypowiada chłopiec z zespołem Downa . Wraz ze swoim ojcem Jerzym udowadniają, że niepełnosprawność nie musi ograniczać.  "Tata mi powiedział, że gdy będę cierpliwy, to mogę osiągnąć więcej niż inni". Codzienną pracą – czasem niezwykle monotonną i nudną – udowadniają, że każdy może spełniać swoje marzenia . Trzeba tylko chcieć.     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Jak to dzis zobaczylem az mi sie dzień polepszył :):):)WIECEJ FILMÓW KLIKNIJ TU!https://www.youtube.com/c/PolskaTheBest Posted by Grzegorz Formela on 28 maja 2015 Zobacz także:   Jak stymulować rozwój dziecka z zespołem Downa? Gdy oglądam film o Wojtku i jego wspaniałym tacie. Wspominam Szymona – syna moich przyjaciół. Ciepłego, wiecznie uśmiechniętego chłopca. Chłopca z zespołem Downa. Od dnia swoich narodzin miał "pod górkę". Miał problemy z oddychaniem, problemy z mówieniem , siadaniem, chodzeniem, ale z pomocą rodziny pokonywał swoje ograniczenia . Dzisiaj nie mówi jeszcze pełnymi zdaniami, ale potrafi porozumiewać się wspaniale z otoczeniem. Najbardziej lubi grać w piłkę ze swoim dziadkiem i biegać po trawie z siostrą.  Wojtek i Szymon mają szczęście, bo otaczają ich ludzie, którzy nie widzą ich ograniczeń (jakie mogłaby narzucać im choroba), którzy wierzą, że oni mogą znacznie więcej. Oczywiście, gdy tylko im się na to pozwoli. Nie ograniczajmy naszych dzieci i tych w pełni sprawnych, i tych...

Bartek Królik z córeczką Jagodą
Instagram/bartekkrolik
Aktualności
Znany muzyk pokazał zdjęcie chorej córeczki. "Ja bym nie dał rady" – piszą internauci
"Trzeba odwagi, siły, poświęcenia, aby podjąć ryzyko opiekowania się takim człowiekiem. Ja bym nie dał rady" – napisał jeden z internautów. Zgadzasz się z nim?

Bartek Królik, muzyk znany z zespołu Sistars, już po raz drugi został tatą! Gdy na świecie pojawiła się Jagoda, od razu opublikował jej zdjęcie na Instagramie. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy. Wszystko przez to, że Jagoda ma zespół Downa. "Trzeba odwagi, by podjąć takie ryzyko" Jagoda przyszła na świat 7 lipca. Dzień po narodzinach dumny tata opublikował zdjęcie z dziewczynką na rękach z podpisem: "Moja córeczka Jagoda". Do zdjęcia dodał hasztagi – "zespół Downa", "linia prosta", "bardziej kochani". Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy z gratulacjami, jednak nie tylko. Jeden z internatów napisał: "Z dziecka z Zespołem Downa wyrośnie dorosły, a to implikuje wiele następstw. Trzeba odwagi, siły, poświęcenia, aby podjąć ryzyko opiekowania się takim człowiekiem. Ja bym nie dał rady". "Szacunek za odwagę!" – dodał inny. Czy o kimś, kto kocha własne dziecko, można mówić, że jest "odważny"?     Post udostępniony przez Bartek Królik (@bartekkrolik) 8 Lip, 2017 o 5:26 PDT Dziecko z zespołem Downa nie jest gorsze Obecność 21. chromosomu często można rozpoznać już w pierwszym trymestrze ciąży . Dzieci z zespołem Downa rozwijają się inaczej niż zdrowe maluchy. Trzeba pamiętać, że zespół Downa to nie choroba, a zespół schorzeń, które utrudniają funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzieci z ZD mogą mieć trudności w sferze poznawczej, co prowadzi do niepełnosprawności intelektualnej. Nie da się przewidzieć, jak będzie przebiegał rozwój dziecka z ZD. Rodzice powinni zrobić wszystko, żeby maksymalnie wykorzystać potencjał dziecka, by w przyszłości było jak najbardziej samodzielnym dorosłym. Odwaga, by zostać ojcem? Zespół Downa wywołuje strach – nie tylko u rodziców (czy przyszłych rodziców), ale również u...

dziecko z zespołem Downa
archiwum prywatne, Kobas Laksa
Aktualności
Plac zabaw tylko dla zdrowych dzieci? Fala hejtu w internecie
Hejterzy potrafią wykorzystać każdą akcję do swoich celów. Nie ważne jakim kosztem. Grunt to szerzyć agresję. To zabawa sama w sobie.

W sieci pełno jest hejterów – dzieli się ich na tych, którzy hejtują dla zasady i hejterów misyjnych (którym się wydaje, że robią to dla większej sprawy). Ich cechą wspólną jest to, że atakują niewspółmiernie do sytuacji. Efekt? Ich działania – nawet w słusznej sprawie – tracą na znaczeniu. Przykład? Jakie wydarzenie udało się przejąć hejterom? Przyglądając się wydarzeniom na Facebooku jedno z nich szczególnie przykuło moją uwagę. W opisie wydarzenia czytamy (pisownia oryginalna): Mama chłopca z Zespołem Downa chce Go zabrać na plac zabaw w Spotted: Focus Mall Piotrków Trybunalski. Niestety chłopcu zagradza drogę pracownica - mówiąc: "chore dzieci nie mogą tu wejść". W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" właściciel placu zapewnił że "Nie sortujemy dzieci". Ale jeśli czyjąś niepełnosprawność widać, jakakolwiek by nie była, to obowiązuje zakaz wstępu, bo rzekomo bezpieczeństwo innych dzieci zagrożone (?!). Wstyd, zaściankowość, nietolerancja, uprzedzenia, niesprawiedliwość - tyle słów ciśnie się na język. (...) Pod tym wydarzeniem, ku mojemu przerażeniu pojawiło się wiele agresywnych komentarzy . Na tym nie koniec. Kolejne wydarzenia zbierały osoby, które podszywały się pod stronę centrum handlowego, afirmowały agresywne komentarze, korzystały z wulgaryzmów w komunikacji. To nakręcająca się spirala nienawiści. Na tyle aktywna, że jej wyniki, w popularnej wyszukiwarce google, zajmują pierwsze pozycje. Co bardziej przerażające, na jednej ze stron znajduje się pouczenie prawne w kwestii pomawiania i poniżenia z zacytowanymi paragrafami! Piszą na niej, jak wynika z moich obserwacji, młodzi ludzie, aktywnie komentujący wygląd i zachowania innych osób w centrum handlowym, a to nie jedyna taka strona. Nie wszyscy od razu orientują się, że nie jest to prawdziwa strona centrum handlowego.  ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj