Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ferie kiedy
Adobe Stock
Aktualności

Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku

Ferie zimowe 2023 tradycyjnie już będą odbywały się w poszczególnych województwach w różnym czasie. Sprawdź, kiedy zaczynają się ferie i w jakim terminie wypadną w twoim województwie.

W 2023 roku ferie zimowe przypadają między 16 stycznia a 26 lutego. Będą odbywać się w czterech turach. Jako pierwsi wypoczynek rozpoczną uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Najpóźniej z zimowego wypoczynku skorzystają dzieci z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Poniżej przedstawiamy terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw. 

Czy ferie zimowe w mieście są nudne? [SONDA ULICZNA]

Kiedy ferie zimowe 2023? – terminy dla poszczególnych województw

Pierwszym dłuższym wypoczynkiem dla uczniów będzie przerwa z okazji świąt Bożego Narodzenia. Kolejną okazją do „naładowania baterii” będą ferie zimowe. Dzieci z poszczególnych województw rozpoczną je jednak w innych terminach. Oto rozpiska, kiedy zaczynają się ferie zimowe w danym województwie i do kiedy potrwają dni wolne.  Można więc już znacznie wcześniej zaplanować zimowy wypoczynek. 


Harmonogram ferii zimowych na 2022 rok dla poszczególnych województw: 

16 – 29 stycznia 2023 r.

Województwa:

 • lubelskie,
 • łódzkie,
 • podkarpackie,
 • pomorskie,
 • śląskie

23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

Województwa:

 • podlaskie,
 • warmińsko-mazurskie

30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

Województwa:

 • kujawsko-pomorskie,
 • lubuskie,
 • małopolskie,
 • świętokrzyskie,
 • wielkopolskie

13 – 26 lutego 2023 r.

Województwa:

 • dolnośląskie,
 • mazowieckie,
 • opolskie,
 • zachodniopomorskie


Zobacz także:

Bon turystyczny przedłużenie
Adobe Stock
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Czas na wykorzystanie bonu turystycznego został przedłużony. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele rodzin, które nie zdążyły jeszcze skorzystać z 500 plus na wakacje. Sprawdź, do kiedy będzie ważny bon turystyczny.

Bon turystyczny miał stracić ważność z końcem września 2022 roku. Ale w związku z tym, że spora część rodzin nie zdążyła go wykorzystać – postanowiono przedłużyć czas na jego realizację. Dzięki temu bonem można płacić do końca roku 2022, a także podczas zimowego wypoczynku w 2023 roku. Z informacji podanych przez ZUS wynika, że rodzice i opiekunowie zrealizowali do tej pory jedynie 3,8 mln bonów z 4,3 mln przyznanych. Do kiedy dokładnie jest ważny bon turystyczny? Bon turystyczny przedłużony na sezon zimowy Choć bon turystyczny miał być ważny do końca września 2022 roku, rząd podjął decyzję o przedłużeniu jego ważności. Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny 2 września 2022 złożono poprawkę do ustawy dotyczącej bonu turystycznego, a 29 września ustawa została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.   Ważność bonu została przedłużona – będzie można go aktywować jeszcze przez 6 kolejnych miesięcy, czyli  do końca marca 2023 roku . Bon będzie można wykorzystać w trakcie ferii zimowych w 2023 roku, a także w późniejszych miesiącach – pod warunkiem, że opłacimy nim usługę turystyczną w terminie jego ważności, czyli do 30.03, a zrealizujemy ją później. Dlaczego bon turystyczny został przedłużony  Powodem przedłużenia ważności bonu turystycznego był fakt, że wiele rodzin nie zrealizowało jeszcze przysługującego im świadczenia. Wiceminister sportu i turystyki pytany przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej”, z czego wynika piątkowa decyzja Sejmu o przedłużeniu ważności bonu turystycznego, odpowiedział: „Z przeznaczonej na ten program kwoty 4 mld zł jeszcze jedna czwarta, czyli ok. 1 mld zł, nie trafiła do przedsiębiorców turystycznych. Chcemy, żeby ten program wspierał wszystkie rodziny z dziećmi i nadal...

zabawy na śniegu / zimowe zabawy
Adobe Stock
Czas wolny
Zabawy na śniegu – 19 zimowych zabaw na ferie i nie tylko
Dzieci kochają zabawy na śniegu i wszelkie zimowe aktywności na powietrzu. Tu znajdziesz podpowiedzi, jak zająć dziecku czas nie tylko podczas ferii. Sprawdź nasze pomysły na zimowe zabawy.

Zima wcale nie musi być gorsza od lata i oznaczać dla dziecka nudzenia się w czterech ścianach. Wyciśnijcie z zimy wszystko, co najlepsze, także wtedy, gdy zamiast śniegu jest chlapa. Mamy dla was aż 19 pomysłów na kreatywne spędzenie czasu! Ruchowe zabawy na śniegu sprawią, że maluchy będą mieć mnóstwo frajdy. Udowadniamy także, że w domu zimą również nie trzeba się nudzić. Skorzystajcie z naszych propozycji na bezpieczne zabawy zimowe na śniegu i nie tylko! Zabawy zimowe na śniegu: Zabawy ze śniegiem w roli głównej Babki ze śniegu Lepienie nietypowego bałwana Karmienie ptaków Wyjazd w góry Jazda na sankach Narty Łyżwy Kulig Zabawy zimowe na niepogodę: Balonowa lawina Zimowy krajobraz Ogródek na parapecie Wieczór z Puchatkiem Bal przebierańców Podróż na niby Racuszki i inne pyszności Szaleństwa w sali zabaw Aquapark Wizyta w ZOO 1. Zabawy ze śniegiem w roli głównej Na zaśnieżonym trawniku można robić mnóstwo wspaniałych rzeczy. Poniżej nasze propozycje fajnych zimowych zabaw na śniegu. „Rysujcie” wydeptując w puchu esy-floresy, kółka, linie, a nawet cale labirynty. Przy okazji można porównać wielkość stóp mamy, dziecka i taty. Zbudujcie mini igloo. Robi się je ze śniegowych kulek. Rzucajcie śnieżki do celu, np. do grubego drzewa. Tropcie dzikiego zwierza. Czyje to ślady? Dokąd prowadzą? Odciskając w śniegu ślady butów, rysujcie nimi wzory: choinki, ślady opon traktora, figury geometryczne. 2. Babki ze śniegu Idealnie nadają się do tego foremki do babek z piasku. Zresztą co tam foremki! Jeśli śnieg jest lepki można go kształtować i bez foremek . Spróbujcie lepić figurki zwierząt: żółwia, zająca, psa, kota, słonia. Takie zabawy na śniegu są dla dziecka bardzo atrakcyjne!  3....

bezpieczne ferie
Adobe Stock/Radosław Czapla
Aktualności
Bezpieczne ferie zimowe: bezpieczeństwo na nartach, łyżwach, koloniach (zasady i wytyczne)
Bezpieczne ferie zimowe powinny odbywać się według zasad przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, GIS oraz zgodnie z wytycznymi policji. Przedstawiamy zasady bezpieczeństwa podczas ferii na koloniach, półkoloniach i w domach.

Bezpieczne ferie zimowe to przede wszystkim wypoczynek, na który dzieci dojadą bezpiecznym samochodem lub autokarem. Dzieci muszą być wyposażone w maseczki i mieć dostęp do lekarza bądź pielęgniarki. Policja apeluje o ograniczenie prędkości na drogach, a GiS przypomina o zasadach sanitarnych. Wyjaśniamy, jak liczne mogą być grupy na koloniach i gdzie w czasie ferii można zorganizować kulig. Bezpieczne ferie a COVID-19 Zasady bezpieczeństwa podczas wyjazdów na ferie opracowały Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Na obozy i kolonie można wysyłać tylko dzieci zdrowe. Dziecko musi mieć ze sobą maseczki ochronne i środek antybakteryjny. Co ważne, rodzice powinni zobowiązać się, że odbiorą dziecko w ciągu 12 godzin, jeśli wystąpią u niego niepokojące objawy choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności, biegunka, wymioty lub wysypka). Inne zasady bezpiecznych ferii to m.in.: Liczba uczestników przebywających w danym ośrodku wypoczynkowym musi być na tyle mała, by wszyscy mogli zachowywać dystans minimum 1,5 metra. Kierownik wypoczynku powinien wyznaczyć osobę do regularnego pomiaru temperatury uczestnikom oraz kadrze. Pomiaru temperatury dokonuje się rano i wieczorem. Grupa uczestników wypoczynku nie może przekraczać 15 osób (w przypadku dzieci do 10. roku życia oraz grupy mieszanej) i do 20 osób (w przypadku dzieci powyżej 10. roku życia). Organizator musi zapewnić mydło, płyn dezynfekujący oraz ciepłą wodę na terenie obiektu. W pomieszczeniach sanitarnych powinien wywiesić instrukcje dotyczące skutecznego mycia i dezynfekcji rąk. Należy ograniczyć odwiedziny uczestników kolonii przez osoby z zewnątrz (rodziców/opiekunów prawnych, dziadków). Przebywanie w miejscach typowych dla wypoczynku zimowego, takich jak stoki narciarskie,...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak