dziecko pozostawione w aucie zmarło, ojciec odebrał sobie życie
logoboom, Stocked House Studio/Adobe Stock
Aktualności

Ojciec zostawił syna w samochodzie. Dziecko zmarło, on popełnił samobójstwo

37-latek nie poradził sobie ze śmiercią syna, którego zostawił w aucie. Odebrał sobie życie. Co roku w USA dochodzi do 30-40 śmierci z przegrzania dzieci zostawionych w samochodach. Nie każdy rodzic potrafi z tym żyć, a krytyka otoczenia utrudnia im pogodzenie się ze stratą dziecka.

Każdego roku, gdy tylko zaczyna się lato, dochodzi do tragicznych w skutkach nieumyślnych pozostawień dzieci w autach. Zjawisko ma nawet swoją nazwę – jest to syndrom zapomnianego dziecka. I choć większość internautów komentuje takie doniesienia stwierdzeniami „jak mógł to zrobić?!”, „jak mogła zapomnieć własnym dziecku?”, to taki wypadek może zdarzyć się naprawdę każdemu.

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Nie każdy poradzi sobie z poczuciem winy

Jedna z najbardziej dramatycznych historii pochodzi z USA, z Chesterfield. Z policją skontaktowała się rodzina dziecka i mężczyzny informując, że 37-latek poinformował o swoich planach samobójczych po tym, jak znalazł w swoim aucie martwego synka. Policja niezwłocznie udała się pod wskazany adres. Na podjeździe znalazła otwarty samochód, a w nim pusty fotelik dziecięcy. Zwłoki 18-miesięcznego chłopca znajdowały się w domu. Mężczyzna zdążył popełnić samobójstwo w lesie za domem. Zastrzelił się.

Jak podejrzewa policja (śledztwo jest w toku), dziecko zostało w samochodzie na trzy godziny. Dopiero po tym czasie ojciec przypomniał sobie o dziecku. Temperatura powietrza tego dnia wynosiła 26 stopni.

Nie krytykuj, wspieraj

Przerażeniem napawają komentarze, które pojawiają się pod doniesieniami o śmierci dziecka pozostawionego w samochodzie. Komentujący rzadko wykazują się współczuciem, krytykują, mają rodzica czy opiekuna za niespełna rozumu. Tymczasem to nie brak miłości do dziecka, niska inteligencja czy złe intencje kierują rodzicami, którzy w ten sposób tracą dzieci.

Każda taka sytuacja jest wypadkiem, nieumyślnym działaniem, które ma opłakane skutki. Utrata dziecka jest traumą dla rodzica, który niechcący przyczynił się do śmierci syna czy córki. Taki człowiek wymaga wsparcia, a nie krytyki, co najdobitniej pokazuje przykład ojca, który w takiej sytuacji popełnił samobójstwo.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Piszemy też o:

Nie żyje dziecko pozostawione w aucie w upał
AdobeStock
Aktualności
Szczecin: nie żyje dziecko pozostawione w aucie podczas upału
W Szczecinie doszło do tragicznego zdarzenia. Nie żyje 18-miesięczny chłopczyk, którego mama zostawiła w aucie w upalny dzień. Uważajcie na swoje dzieci, chwila nieuwagi naprawdę może skończyć się tragedią!

Każdego roku w lecie dochodzi do wypadków – rodzice zostawiają swoje malutkie dzieci na chwilę w samochodzie, nie mając świadomości, jak wielkim nieszczęściem może się to skończyć. W upalne dni temperatura w aucie może wzrosnąć tak bardzo, że stanie się zabójcza dla dziecka przebywającego w środku. Przykładem nieuwagi rodzica, która doprowadziła dziecko do śmierci, jest historia maluszka ze Szczecina. Matka zapomniała o dziecku w samochodzie Jak podaje radio RMF FM, 38-letnia kobieta odwiozła starsze dziecko do przedszkola, a później pojechała do pracy. Kobieta wyszła z samochodu, zapominając o tym, że na tylnym siedzeniu zostało jej drugie, młodsze dziecko – 18-miesięczny synek. 38-latka przed godziną 17-stą poszła do żłobka, by odebrać maluszka. Tam jednak dowiedziała się, że jej synek nie był tego dnia w placówce. Gdy 38-latka wróciła do samochodu, okazało się, że na tylnym siedzeniu znajduje się jej synek, który spędził w aucie cały upalny dzień. Dziecko nie dawało oznak życia. Zawiadomione służby przeprowadziły reanimację chłopca, jednak nie udało się go uratować. Portal Onet poinformował, że prokurator na razie wstrzymał się od udzielenia komentarza w tej sprawie. Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Nigdy nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w nagrzanym aucie! Zaledwie w ciągu godziny temperatura w samochodzie może wzrosnąć do 47 stopni Celsjusza! Wnętrze samochodu błyskawicznie się nagrzewa. Nie zostawiaj dziecka w samochodzie nawet na chwilę! Źródło: Onet, RMF FM Piszemy też o :  Magdalena Lamparska z filmu „365 dni” jest w ciąży! 5-latek umierał godzinami w nagrzanym aucie. Matka nie zauważyła, że nie ma go w domu Chora na nowotwór Sandra zmarła 10 minut po tym, jak spełniła swoje marzenie o powrocie do Polski

fotelik samochodowy
Adobe Stock
Prawo i finanse
Do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku? [AKTUALNE PRZEPISY]
Nie wiesz, do jakiego wieku dziecko musi jeździć w foteliku? Aktualne przepisy mówią, że korzystanie z fotelika jest obowiązkowe, a wiek dziecka nie ma w tej kwestii znaczenia. Ważny jest natomiast wzrost dziecka. Wyjaśniamy, do jakiego wzrostu dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym i w jakich okolicznościach można je przewozić bez fotelika.

To, do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku, precyzyjnie regulują przepisy: Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2020 poz. 110).  W 2017 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodzie. Nowelizacja rozporządzenia ministra transportu dotyczyła jednak głównie zmian w wysokościach kar mandatowych.   Spa - Akademia Młodych Rodziców   Sprawdź, do kiedy należy wozić dziecko w foteliku i od jakiego wzrostu przewożenie dziecka w foteliku nie jest obowiązkowe. Pamiętaj: wożenie dziecka w foteliku nie jest bezsensownym obowiązkiem. Fotelik znacząco zwiększa szanse dziecka w razie groźnego wypadku, ale musi być dopasowany do dziecka. Spis treści: Do jakiego wieku dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym? Do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku? Przewożenie dziecka w foteliku: wyjątki Czy można wozić dziecko w foteliku na przednim siedzeniu? Kary i mandaty za brak fotelika Dziecko w foteliku czy na podstawce? Do jakiego wieku dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym? Kiedyś dzieci, które ukończyły 12 lat, nie musiały już jeździć w fotelikach samochodowych. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami znacznie ma nie wiek, ale wzrost dziecka .  W przepisach zapisano co prawda, że bezwzględny obowiązek wożenia dziecka w foteliku dotyczy dzieci do 3 lat, ale starsze dziecko również musi podróżować w foteliku, jeśli nie osiągnie odpowiedniego wzrostu – wiek nie ma w tej kwestii znaczenia.  Do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku? Dziecko musi podróżować w foteliku, jeżeli ma mniej niż  150 cm wzrostu. Fotelik dla niemowlaka, ale także fotelik dla 3-latka , 6-latka i starszego dziecka to obowiązkowy sprzęt w samochodzie rodziców. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ze...

gorączka u dziecka
Adobe Stock
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Przegrzanie dziecka to zdaniem pediatrów główny błąd w opiece nad maluchami! Popełniają go nie tylko babcie, ale również rodzice. Jego skutkiem są problemy ze skórą, osłabienie odporności, ale również przegrzanie całego organizmu, które może prowadzić do udaru cieplnego, a nawet do SIDS. Szczególnie należy uważać latem.

Przegrzanie dziecka niekiedy ma związek z nieodpowiednim ubieraniem malucha, jednak to tylko część prawdy. Choć rodzice mają tendencję do nadmiernego opatulania dzieci, to przegrzanie dziecka w samochodzie także jest możliwe. Może do niego dojść też w zakrytym pieluszką wózku, podczas wystawiania dziecka na słońce lub nocą, gdy niemowlak śpi w zbyt ciepłym pokoju. U małych dzieci łatwo może dojść do przegrzania organizmu, ponieważ ośrodek termoregulacji w mózgu jest jeszcze niedojrzały – dziecko równie szybko się wychładza, jak i ulega przegrzaniu. Nadmiar ciepła jest groźniejszy niż wychłodzenie (jego konsekwencją mogą być problemy z oddychaniem).  Spis treści:  Przegrzanie dziecka - co oznacza? Objawy przegrzania u dziecka  Czym się różni przegrzanie od udaru ciepl nego? Przegrzanie organizmu dziecka: ile trwa? Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za ciepło? Co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane? Jak chronić dziecko przed przegrzewaniem? Zamiast przegrzewania dziecka – hartowanie Przegrzanie dziecka - co oznacza? Przegrzanie dziecka, inaczej zwane hipertermią, to sytuacja, gdy ciepło gromadzi się w organizmie, wskutek zaburzenia u dziecka procesu termoregulacji. Hipertermia polega na tym, że temperatura organizmu podnosi się ponad normę . Do przegrzania dziecka najczęściej dochodzi wskutek czynników zewnętrznych, np. wysokiej temperatury powietrza czy działania promieni słonecznych. Ale przegrzewaniu sprzyja zbyt ciepłe ubieranie dzieci. Spa - Akademia Młodych Rodziców Przegrzewaniu dziecka w pierwszym miesiącu życia może sprzyjać niedojrzały ośrodek termoregulacji (skutkiem jego niedostatecznej pracy może być zarówno przegrzewanie noworodka, jak i jego wychłodzenie). Od drugiego miesiąca życia ośrodek termoregulacji działa już sprawnie i dziecko lepiej...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj