logoshistory.blogspot.com
Aktualności

Zwróć jak najszybciej niebezpieczną zabawkę do sklepu!

Po szczegółowych badaniach Tchibo postanowiło natychmiast wycofać ze sprzedaży zabawkę - Minionek Kevin. Jeżeli masz ją w domu, nie zwlekaj...

Ostatnio coraz częściej słyszy się o wycofywanych zabawkach ze sklepów, z powodu ich szkodliwości dla dziecka. To świadczy może nie tyle o tym, że produkowanych jest coraz więcej zabawek, nie spełniających podstawowych standardów, (to wiemy) ale przede wszystkim o tym, że firmy decydują się nagłaśniać sprawy, nie bacząc na straty finansowe. 

Uroczy Minionek groźny dla dzieci?

Tchibo Warszawa zdecydowało się nagłośnić sprawę  "zdalnie sterowanej figurki Minionek Kevin" o numerze artykułu 323769. Powiadomiło już o problemie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przekazując do wglądu badania, świadczące o jej szkodliwym wpływie na zdrowie dzieci.
– Materiał z którego wykonano produkt nie spełnia naszych surowych standardów jakościowych. Przeprowadzona w późniejszym czasie kontrola materiału wykazała jego zanieczyszczenia – informuje nas Tchibo Polska na swojej stronie internetowej.O jakie zanieczyszczenie chodzi? O wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które są rakotwórcze. 30 substancji z tej grupy jest szczególnie toksyczne. – Choć zabawkowy Minionek spełnia wszystkie wymagania prawne dotyczące składu, zostanie wycofany ze sklepów ze względu na wewnętrzne regulacje sklepu dotyczące jakości materiału. 

Przekażcie dalej!

Informacja o wycofaniu zabawki została przekazana klientom kilka dni temu. W sklepach Tchibo zostały wywieszone informacje o tym, by zabawkę zwrócić do sklepu w celu odzyskania pieniędzy. Minionek sprzedawany jest w sklepach stacjonarnych i internetowych od listopada 2015 r., więc trudno określić wstępnie, o jakiej ilości sprzedanych zabawek mówimy. Zabawkę można także odesłać przez kuriera, a firma zobowiązuje się pokryć koszty przesyłki.

Czasem pozornie niegroźna zabawka, może okazać się zagrożeniem dla zdrowia naszych dzieci. Sprawdź, czy Minionek z Tchibo nie jest przypadkiem ulubieńcem Twojego maluszka!

Przeczytaj także: Toksyczne zabawki napływają do nas ze Wschodu!
 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

toksyczne zabawki
Fotolia
Aktualności
Toksyczne zabawki napływają do nas ze Wschodu
Coraz częściej celnicy przechwytują toksyczne zabawki. Sprawdź, które produkty zagrażają zdrowiu twojego dziecka.

Celnicy z Izby Celnej we Wrocławiu przestrzegają rodziców przed kupowaniem toksycznych zabawek , które zagrażają zdrowiu dzieci. Coraz częściej przechwytują na granicy podróbki zabawek dla dzieci , które zawierają szkodliwe ftalany i kleje , których stężenie jest tak wysokie, że są one toksyczne dla dzieci. Jakie zabawki zagrażają naszym dzieciom? Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na zabawki z miękkiego plastiku, w tym produkty do pływania : zabawki nadmuchiwane: piłki, nadmuchiwane zwierzątka i baseny nadmuchiwane zabawki ruchowe przeznaczone do wspinania lub skakania zabawki nadmuchiwane przeznaczone do używania w płytkiej wodzie: małe materace, małe łódki, koła do pływania. Zabawki te mogą zawierać wysokie stężenie ftalanów , czyli estrów kwasu ftalowego, które nadają im większą elastyczność. Dopuszczalne stężenie ftalanów w tych wyrobach to 0,1 proc. w stosunku do masy materiału z dodatkiem plastyfikatorów. Wyższe stężenie niż dopuszczalne jest niebezpieczne dla dzieci i ma negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną , w szczególności na rozrodczość. Produkty te mają intensywny zapach kleju, który może zaniepokoić rodziców. Polecamy:   Plażowe zabawki dla przedszkolaka Jak rozpoznać, czy zabawka jest bezpieczna dla dziecka? Zabawki powinny być odpowiednio oznakowane, w większości przypadków znakiem CE (deklaracja producenta, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw unijnych w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i ochrony środowiska) oraz posiadać wymagane ostrzeżenia , np. "Do używania jedynie w wodzie na głębokości, na której dziecko wyczuwa dno pod nogami oraz pod nadzorem osoby dorosłej" lub ostrzeżenie: "Wyłącznie do użytku domowego" - w przypadku nadmuchiwanych zabawek ruchowych. Zabawki, które zawierają małe elementy , które mogą być brane przez dzieci do ust,...

Zabawki dla rozpieszczonych dzieci?
Twitter/mrjaydeeem
Aktualności
Zabawki, które naśladują świat dorosłych. Czy na pewno chcesz kupować je dziecku?
Rodzice, chcąc sprawić dzieciom radość, często kupują zabawki bez zastanowienia. Na sklepowych półkach możemy znaleźć coraz więcej zabawek, które naśladują przedmioty ze świata dorosłych. Czy zestaw sushi i drewniana deska serów są dziecku niezbędne?

Kolorowa plastikowa kuchenka odchodzi do lamusa! Zabawki dla dzieci coraz bardziej przypominają akcesoria, którymi posługują się rodzice... Czy warto kupować je dziecku? Zabawki dla dzieci czy dla dorosłych? Dzieci uwielbiają się bawić! Nic dziwnego, że świat zabawek to ogromny biznes. Producenci prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych zabawek, które trafią w bardzo różne gusta maluchów. W sklepach możemy dostać drewniane zabawki przypominające te sprzed kilkudziesięciu lat, nowoczesne, interaktywne gadżety, pobudzające kreatywność klocki czy przypominające świat dorosłych kuchenki albo zestawy do makijażu. Nowa zabawka, choć wymarzona, nie zawsze spełnia oczekiwania dziecka. Często po 15 minutach zabawy nowym samochodzikiem, świecącą lalką albo elektronicznymi cymbałkami, dziecko rzuca zabawkę w kąt i wraca do ukochanego misia... Wybór jest ogromny! Na sklepowych półkach możemy znaleźć coraz więcej zabawek, które do złudzenia przypominają produkty ze świata dorosłych (zdecydowanie nie wszystkich...). Oto kilka z nich: Zestaw do robienia sushi . Pesto w tubce i pasta czosnkowa. Zestaw do robienia ravioli. Drewniana deska serów. Drewniany kozi ser.  Nie każdy dorosły jada sushi i kozi ser – dlaczego powinno bawić się nimi dziecko? Dla przeciwników tego typu zabawek, ekspres do kawy czy drewniana deska serów nie rozwijają dziecięcej kreatywności . Wręcz przeciwnie, przygotowują dziecko do życia w świecie konsumpcji i pogoni za pieniędzmi. Nazywane są "wyrafinowanymi zabawkami klasy średniej". Ich zwolennicy nie widzą w nich nic groźnego – jeśli dziecko chce bawić się w dorosłego, rodzic powinien mu na to pozwolić.  Co myślicie o takich zabawkach? To tylko zabawki czy wolałybyście, żeby wasze dzieci bawiły się w inny sposób? Czytaj także: Po co dzieciom zabawki

rodzinne podróże cenniejsze od prezentów
Fotolia
Czas wolny
Zamiast kupować prezenty, lepiej zabrać dziecko na wakacje!
Kupujemy dzieciom za dużo zabawek, zamiast tego powinniśmy z nimi podróżować - twierdzi psycholog. Dlaczego rodzinne wakacje są lepsze dla dziecka?

Kupujemy dzieciom dużo zabawek, często dlatego, że chcemy im sprawić radość, często dlatego, że same o coś proszą. W ciągu roku okazji do podarowania dziecku zabawek jest sporo: urodziny , imieniny, Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Mikołajki, początek szkoły, koniec przedszkola, pierwsza przespana noc, wizyta u dentysty... Zawsze znajdziemy jakiś powód, by kupić kolejną zabawkę. Psychologowie twierdzą, że staramy się w ten sposób zrekompensować dziecku to, że mamy dla niego mało czasu, czasem realizujemy tak własne marzenia z dzieciństwa, czasem jest to nasz sposób na okazywanie miłości. Tymczasem, jak zauważa jeden z czołowych brytyjskich psychologów dziecięcych, Oliver James, dzieci nie potrzebują tylu zabawek , zamiast tego wolałyby pojechać na wakacje z rodzicami. Ile wydajemy na zabawki? Dane szacunkowe mówią, że średnia cena kupowanej w Polsce zabawki to 34-37 zł . Jak wynika z badania "Edukacja finansowa dzieci", zrealizowanego przez MillwardBrown , miesięcznie wydajemy na zabawki i zachcianki dzieci prawie 95 zł. Od czasu wejścia w życie programu 500+ ruch w sklepach zabawkarskich jest większy, a rodzice kupują więcej drogich zabawek – twierdziła właścicielka takiego sklepów w reportażu Radia Zet.  W ten sposób nasze mieszkania zaczynają coraz bardziej tonąć w zabawkach, a radość dziecka z kolejnego prezentu jest coraz krótsza i mniejsza. Łatwo to zaobserwować podczas Świąt Bożego Narodzenia – kiedy dziecko otrzyma jeden prezent bawi się nim dłużej i wydaje się szczęśliwsze, a kiedy otrzyma ich kilka, wkrótce po ich rozpakowaniu porzuca je w kącie. Za dużo nie znaczy lepiej, a wg badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, około 2/3 prezentów, które otrzymuje dziecko, nie jest nawet przez nie doceniana i chciana! Podróże są lepsze od zabawek! James zauważa, że takie kupowanie prezentów służy tylko...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj