fot. Fotolia.pl

Igły wyleczą męską niepłodność i impotencję?

Akupunktura pomaga w leczeniu męskiej niepłodności. Mężczyźni mogą za pomocą igieł poprawić słabej jakości nasienie, jak również rozwiązać problemy z impotencją - mówi dr Delgermaa Munkhuu, specjalista medycyny wschodniej z Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica w Warszawie.
Aneta Grinberg
Konsultacja: dr Delgermaa Munkhuu, specjalista medycyny wschodniej
fot. Fotolia.pl
Akupunktura to wywodząca się ze starożytnych Chin metoda leczenia różnych dolegliwości polegająca na nakłuwaniu igłami specjalnych miejsc na ciele, w których przebiegają kanały energetyczne. Chińscy medycy akupunkturą leczyli problemy par z poczęciem już od tysięcy lat.
Niepłodność u mężczyzn wykrywa się dzięki badaniu nasienia. Zły stan nasienia może być spowodowany wadami genetycznymi, zaburzeniami pracy wątroby, miażdżycą oraz urazami w dolnym odcinku kręgosłupa, czego objawem są bóle krzyża. Problemy z kręgosłupem zmniejszają dopływ krwi do męskich narządów płciowych, przez to niekorzystnie wpływają na rozwój plemników.

Akupunktura u mężczyzn przy problemach z płodnością ma za zadanie: - ruchliwość plemników,
- żywotność plemników,
- liczbę plemników,
- budowę morfologiczną plemników
  • Wyleczyć problemy z erekcją, niskim libido i przedwczesnym wytryskiem.
- Należy pamiętać, że medycyna chińska  traktuje ciało człowieka jako całość, dlatego nie tylko wpływa na poszczególne narządy człowieka, ale i głowę (umysł), który zablokowany stresem hamuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu – mówi dr Delgermaa Munkhuu z Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica w Warszawie.

Podczas leczenia niepłodności u mężczyzn zaleca się 10 sesji akupunktury. Najlepiej 2 razy w tygodniu. Umieszczenie igieł w ciele jest bezbolesne. Wkłucie igły dla niektórych może przynosić lekki dyskomfort przypominający ugryzienie komara. Decydując się na sesje, warto poszukać doświadczonego specjalisty z udokumentowaną praktyką.

Zobacz też: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności.
Redakcja poleca: Jak wypadło mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 w naszym teście? Sprawdź!
Badania nad składem mleka z piersi trwają od lat i stanowią inspirację do zmian w składzie mlek modyfikowanych dla niemowląt. W ręce mam oddaliśmy mleko następne Enfamil Premium MFGM 2 i poprosiliśmy o jego przetestowanie. Dowiedz, się jak wypadł ten sprawdzian!
dr Delgermaa  Munkhuu
Konsultacja: dr Delgermaa Munkhuu, specjalista medycyny wschodniej

specjalista medycyny wschodniej w Centrum Wspierania Płodności Ferti Medica w Warszawie

Ocena (5 ocen)

5.4
Doładuj
Przeładuj