GRY
 
 

ALE KINO! Z RODZINĄ

W ramach weekendowych i popołudniowych pokazów ALE KINO! Z RODZINĄ zostaną zaprezentowane filmy, które bawią, śmieszą, ale i inspirują do rozmów z dziećmi o poważnych tematach.

wydarzenia, ale kino
To kino zachwycające pod względem wizualnym, jak również niosące ze sobą walory poznawcze i edukacyjne. Produkcje zrealizowane z niezwykłą dbałością o detale, kino wiarygodne i dalece odbiegające od utartych schematów hollywoodzkiego kina familijnego. Filmy na Festiwalu Ale Kino! opowiadają o świecie z perspektywy różnych kultur i konwencji artystycznych i ta różnorodność spojrzeń daje młodemu widzowi szeroką płaszczyznę poznawczą.
 
W pierwszych dniach grudnia w salach Multikina 51 będą czekać na młodych widzów i ich rodziców seanse pełne wrażeń. Pokazy Ale Kino! z rodziną odbędą się 4, 8, 9, 10 i 11 grudnia. Pokazy festiwalowe w ramach ALE KINO! Z RODZINĄ otworzy film „Tygrysy i tatuaże” (04.12 godz. 14:00). Maj jest małą dziewczynką, która mieszka ze swoim wujkiem Sonnym. Mężczyzna prowadzi salon tatuażu. Choć relacje między nimi układają się doskonale, często rozmawiają o znalezieniu dla Maj idealnej rodziny, takiej, jaką pokazuje się w telewizji. Pewnego dnia w wyniku niefortunnej pomyłki Maj tatuuje na skórze twardziela z agangu motocyklowego dziecięce obrazki. W efekcie razem z wujkiem muszą uciekać z miasta. W czasie tej pełnej przygód podróży, Maj i Sonny spotykają na swej drodze fruwające wróżki, zabawną rodzinę cyrkowców i ich wielkiego, przymilnego tygrysa. Pierwszego dnia festiwalu będzie można obejrzeć film "Patyk się żeni" (04.12, godz. 16:00, 10.12, godz. 12:30). To kontynuacja niezwykłych przygód kilkuletniego Juniora, który oczarował poznańską publiczność rok temu. Tym razem Jurnior i jego przyjaciel Patyk będą musieli rozwiązać prawdziwą zagadkę kryminalną.
 
Młodych kinomaniaków zainteresuje z pewnością holenderska produkcja "Magicy" (08.12, godz. 17:00) opowiadająca o fascynacji magią i o pewnym niewyjaśnionym zniknięciu. Ben Stikker ma osiem lat i jest pod tak wielkim wrażeniem magicznej sztuczki mistrza iluzjonisty, Hansa Smida, że zrobi wszystko, aby odkryć jego tajemnicę. Zaczyna więc pobierać lekcje magii. Jego czarującemu, ale nieco niezdarnemu ojcu, Koosowi, udziela się ten ogromny entuzjazm i przyłącza się on do Bena, aby po jakimś czasie stworzyć „Magiczny Show Stikkera i Syna”. Wszystko jednak się komplikuje, a jak, warto przekonać się samemu.
 
Kolejny film z cyklu ALE KINO! Z RODZINĄ – „Bramkarz Liverpoolu” (09.12, godz. 17:00) to ciepła komedia, w której zarówno chłopcy, jak i dziewczęta grają w piłkę, uwielbiają swoich idoli i są sfrustrowani skomplikowanymi przyjaźniami, młodzieńczą miłością i chorobliwie ambitnymi trenerami piłki nożnej. W samym środku tych wydarzeń jest Jo. Chłopak stara się unikać potencjalnie niewygodnych dziewczyn, matek i trenerów i desperacko poluje na rzadką kartę z piłkarzem, która – jak wierzy – rozwiąże wszystkie jego problemy.
 
W sobotę, 10 grudnia w ramach ALE KINO! Z RODZINĄ widzowie będą mogli obejrzeć duński film „Wielki niedźwiedź” (10.12, godz. 10:00). To historia o Jonathanie i jego młodszej siostrze, Sophie. Spędzają wakacje w chatce dziadka, znajdującej się głęboko w lesie. Jonathan próbuje pozbyć się Sophie, ale kiedy mu się to wreszcie udaje, staje się to w taki sposób, jakiego chłopiec by sobie nie wyobrażał. Sophie zostaje porwana przez wielkiego niedźwiedzia, a on musi ją jakoś odnaleźć i sprowadzić do domu. Czy im się uda?
 
Bohaterem filmu „Kot w Paryżu” (11.12 o 10:00) jest Dino, kot, który prowadzi podwójne życie. Za dnia mieszka z Zoe, małą dziewczyną, której mama – Jeanne, jest policjantką. Nocą pracuje zaś z Nico – włamywaczem o wielkim sercu. Pewnego dnia kot przynosi Zoe bardzo cenną bransoletkę. Lucas – zastępca Jeanne, zauważa, że owa bransoletka należy do kolekcji biżuterii, która właśnie została skradziona. Zoe postanawia nocą śledzić Dino. Po drodze przypadkiem podsłuchuje rozmowę gangsterów i odkrywa, że jej niania jest członkiem bandy...
Ostatniego dnia festiwalu będzie można obejrzeć także belgijski film Oliviera Ringera, „Po cichutku” (11.12 o 12:30). To opowieść o małej dziewczynce, która  jest przekonana, że jest niewidzialna dla swoich rodziców. Aby się tego dowieść, postanawia zniknąć. Coś, co mogłoby się zakończyć źle, zamienia się w niezwykłą przygodę.
 
Na seanse ALE KINO! Z RODZINĄ w Multikinie 51 można nabyć również karnet (cena imiennego karnetu 12 zł, cena biletu dla posiadacza karnetu 2 zł).
 
Festiwal ALE KINO!
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! swoimi korzeniami sięga lat 60. Początkowo wyłącznie krajowy, w połowie lat 90. przeszedł gruntowną przemianę i stał się pierwszorzędną imprezą na poziomie europejskim. Każdego roku w imprezie bierze udział ponad dziesięć tysięcy widzów. W ubiegłym roku festiwal wyruszył w podróż po Polsce. „Wędrujące Ale Kino" trafia obecnie do małych miejscowości, tam, gdzie dzieci na co dzień mają małe szanse na spotkanie z międzynarodowym, dobrym kinem. Festiwal Ale Kino! oferuje unikalną możliwość zapoznania się z różnorodnością kina dziecięcego i młodzieżowego z całego świata. Jego program tworzą filmy aktorskie i animowane, krótkometrażowe i pełnometrażowe powstałe w latach 2009-2011, a więc filmy najnowsze, takie, których na co dzień nie mamy szansy obejrzeć w polskich kinach czy telewizji. Festiwal przedstawia obrazy niepodlegające rynkowym schematom, filmy interesujące pod względem estetycznym, ale i edukacyjnym. Są wśród nich produkcje rodzime, europejskie, a także pochodzące z innych krajów świata, również i tych rzadko reprezentowanych na polskich ekranach. Filmy opowiadające o świecie z perspektywy różnych kultur i konwencji artystycznych. Festiwalowy program składa się z produkcji traktujących widza, bez względu na to czy ma zaledwie kilka, kilkanaście, czy więcej lat, jako partnera w prowadzonym za pośrednictwem ekranu dialogu, nie zaś wyłącznie jako nabywcę biletu.

www.alekino.com
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj