GRY
 
 

Przez alergię masz problemy z koncentracją? Wypróbuj lek Hitaxa Fast

Alergia to nie tylko katar i łzawienie oczu, lecz także obniżone samopoczucie i problemy z koncentracją. Jest na to jednak sposób - lek Hitaxa Fast, który nie powoduje senności.

alergia
fot. materiały prasowe
Kurz, roztocza, a wiosną pyłki traw i drzew, atakują z każdej strony nasilając objawy alergii. Nawet 40% Polaków cierpi z jej powodu1. Przewlekle załzawione oczy, wodnisty katar i pokasływanie, utrzymujące się przez dłuższy czas mogą skutecznie obniżyć nasze samopoczucie i koncentrację. Jak w prosty i wygodny sposób walczyć z uciążliwymi dolegliwościami?

Alergia nie tylko wiosną

Jeśli jesteś alergikiem, z pewnością doskonale wiesz, że alergia to problem, który pojawia się jedynie w sezonie wiosenno-letnim. Pierwsze rośliny zaczynają pylić jeszcze w zimie – na przełomie stycznia i lutego. Na wiosnę dochodzi do kumulacji aktywnych alergenów,  kiedy to oprócz drzew i kwiatów, uczulają nas również pyłki traw. Nie możemy też zapominać o alergenach, które nie są związane z pyleniem roślin, a które równie skutecznie utrudniają nam życie. Zaliczyć do nich można: kurz, roztocza, pleśń. Ja z zatkanym nosem, załzawionymi oczami i sennością spowodowaną lekami wykonywać wszystkie zawodowe i domowe obowiązki? Sama wiesz, że nie jest to łatwe. Objawy alergii, a także senność i obniżona koncentrację, możesz pokonać dzięki lekowi Hitaxa Fast. Ten nowoczesny lek posiada udowodnione działanie na takie objawy alergii, jak: alergiczne zapalenie nosa czy pokrzywka, a jego największą zaletą jest fakt, iż przyjmowana raz dziennie tabletka natychmiast rozpuszcza się w ustach nie powodując senności oraz spadku koncentracji. Dzięki temu możemy powrócić do normalnych, codziennych czynności nie obawiając się, że alergia obniży naszą efektywności w pracy i nie wpłynie negatywnie na zdolność koncentracji. Aby poprawić zdolność skupienia się na wykonywanym zadaniu, warto także wykonywać ćwiczenia na koncentrację. Poniżej znajdziesz kilka takich ćwiczeń. Polecamy, nie tylko dla alergików!

Ćwiczenia na koncentrację do druku
Ciąg liter - ćwiczenie na koncentrację
Ciąg cyfr - ćwiczenie na koncentrację
Lustrzane odbicie - ćwiczenie na koncentrację
 
Redakcja poleca: Jak leczyć AZS i łagodzić swędzenie skóry? – Film
Atopowa skóra jest wysuszona, pękająca i uporczywie swędzi. Jak odbudować prawidłowy naskórek i łagodzić świąd? Na pytania odpowiada dermatolog, dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska. Obejrzyj film!

Gdy alergia męczy dziecko

Ponieważ alergia często jest dziedziczona, być może na jej objawy cierpi także twoje dziecko. Szacuje się, że co drugie dziecko urodzi się ze skłonnością do alergii2. Jak twierdzą lekarze: choroby alergiczne są najczęstszymi schorzeniami przewlekłymi wieku rozwojowego. W Polsce cierpi na nie około 20% dzieci, a w niektórych regionach Polskiaż 29%3. Alergia może również wpłynąć negatywnie na wyniki w nauce4. Dzieciom trudniej się skupić na lekcjach, bo ciągle odczuwają drapanie w gardle, swędzenie rąk od pokrzywki oraz dokucza im katar. Do tego dochodzi uczucie senności i otępienia, spowodowane przyjmowaniem leków antyhistaminowych, które negatywnie wpływają na pamięć, koncentrację i ogólne samopoczucie. Aby pomóc malcowi poradzić sobie uciążliwymi objawami alergii, warto więc wybrać produkt, który zarówno usunie katar, łzawienie i swędzenie oczu, jak i nie spowoduje uczucia senności. Lek Hitaxa Fast Junior możesz podać już 6-letniemu dziecku. Forma łatwo rozpuszczalnej tabletki o pysznym owocowym smaku z pewnością przypadnie maluchowi do gustu.
 
Przypisy
1 http://nauka.newsweek.pl/polacy-uczuleni---prawie-40-proc--cierpi-na-alergie,103085,1,1.html, 02.04.2013
2 PTA  https://media.pta.med.pl/wp-content/uploads/2014/04/Raport-z-debaty-Przygotuj-si%C4%99-na-wstrz%C4%85s-Warszawa-stycze%C5%84-2014-r.pdf
3 Epidemiologia chorób alergicznych u dzieci w Polsce /Dr n. med. Krzysztof Pisiewicz, Dr n. med. Zbigniew Doniec, Lek. med. Małgorzata Wanat-Krzak, Klinika Alergologii i Pneumonologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce Zdroju Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. n. med. Ryszard Kurzawa
4 Dziecko z astmą szkole i przedszkolu/ Redakcja: Prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Kulus, str. 16, http://ko.poznan.pl/pub/ftp/Edukacja_zdrowotna/astma.pdf

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj