Algieria: Za skandaliczną zabawę z dzieckiem trafi do więzenia
fot. BBC News/Facebook

"Tysiąc lajków albo go upuszczę" – mężczyzna trafi do więzienia za skandaliczną zabawę

Sąd wydał wyrok w sprawie mężczyzny, który dla lajków na Facebooku wystawił dziecko za okno na 15 piętrze. Mężczyzna trafi na 2 lata do więzienia.
Hanna Szczesiak
Algieria: Za skandaliczną zabawę z dzieckiem trafi do więzenia
fot. BBC News/Facebook
Sąd w Algierze skazał na 2 lata więzienia mężczyznę, który opublikował na Facebooku zdjęcie dziecka wystawionego za okno mieszkania na 15 piętrze. Chciał w ten sposób zyskać popularność na Facebooku.

Szokująca zabawa na Facebooku

Mężczyzna dołączył do zdjęcia podpis: "Tysiąc lajków albo go upuszczę". Internauci zgłosili sprawę policji. Jak podaje BBC, mimo wcześniejszych doniesień, mężczyzna jest krewnym dziecka, ale nie jest jego ojcem. Ojciec chłopca stawił się w sądzie i zeznał w obronie oskarżonego – prosił sąd o uniewinnienie, tłumacząc, że "to była tylko zabawa". Oskarżony zeznał, że trzymał dziecko na balkonie z barierkami ochronnymi, które usunięto ze zdjęcia. Sąd nie uwierzył w te wyjaśnienia i uznał, że mężczyzna naraził zdrowie i życie dziecka.
 
To niewiarygodne, do czego zdolni są ludzie, by zyskać popularność na Facebooku. Zrobienie szokującego zdjęcia i rozgłos w mediach były ważniejsze od życia dziecka... Choć do zdarzenia doszło w Algierii, niemal każdego dnia słyszymy o nieodpowiedzialnych rodzicach czy krewnych, którzy narazili dziecko na niebezpieczeństwo.

Czy według was 2 lata więzienia za tak szokującą "zabawę" to odpowiednia kara?

Zobacz także: Zamieścił na Facebooku zdjęcie syna – trafi przez to do więzienia!

Źródło: BBC, alarabiya.net​
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy