GRY
 
 

Alicja w Krainie Czarów w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

18.11.2012r., godz.12.30 Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na spektakl, który fascynuje niezwykłą atmosferą i przedziwnymi perypetiami tytułowej bohaterki, podróżującej po świecie snu – pełnego absurdów i paradoksów.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Alicja zaintrygowana dziwnym zachowaniem Białego Królika, podąża za nim w głąb króliczej nory i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie można spotkać zdumiewające postaci, m.in.: Kota-Dziwaka, Szaraka, Szalonego Kapelusznika, Króla i Królową Kier. Wyłaniają się niespodziewanie i równie szybko znikają. W świecie snów czas płynie inaczej, Alicja rośnie i maleje pod wpływem zaczarowanego płynu i ciasteczka, odwiedza różne miejsca, niejednokrotnie musi zmierzyć się z absurdem i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci.
Wałbrzyska inscenizacja łączy w sobie wszystko, co w teatrze najlepsze: nastrój, tajemnicę, magię, grozę. Fascynuje stroną plastyczną, feerią świateł i barwnych kostiumów, animacjami filmowymi i muzyką, uwodzi humorem. Nasączona atmosferą oniryczną, staje się opowieścią na dobranoc, gdzie teatr pięknie koresponduje z filmem. Dzieci i dorośli z pewnością odnajdą w niej własne marzenia.

Lewis CarrollAlicja w Krainie Czarów”
Przekład: Antoni Marianowicz
Adaptacja i reżyseria: Mariola Ordak – Świątkiewicz
Scenografia: Jan Polívka
Kostiumy: Anna Chadaj
Muzyka: Marcin Mirowski
Animacje: Wojciech Świątkiewicz
Obsada:
Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska,
Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik
 
Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 75 minut
 
Cena biletu:
normalny – 16 zł,
ulgowy – 14 zł
REZERWACJA poniedziałek – piątek w godz. 9.00 – 15.00  tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00 – 11.00, 15.00 – 16.00 tel. 74 666 73 41

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. M.Buczka 16
58-300 Wałbrzych
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj