alimenty na ciążę
fot. Adobe Stock

Alimenty na dziecko od poczęcia: nowe prawo antyaborcyjne

Ojcowie będą musieli pokryć połowę kosztów ciąży, zapłacić za badania lekarskie i ewentualne zabiegi. Tak chcą rządzący stanem Utah w USA. Nowe prawo ma zniechęcić kobiety do aborcji.
Magdalena Drab
alimenty na ciążę
fot. Adobe Stock
Alimenty wypłacane na dziecko od poczęcia to pomysł, który ma odwodzić kobiety od przerywania ciąży. Zamiast zakazywać aborcji, rządzący chcą w ten sposób zachęcać do rodzenia dzieci.

Alimenty od poczęcia: ojcowie będą płacić za ciążę

Mężczyźni będą musieli płacić alimenty na dziecko, ale nie od urodzenia, a od poczęcia. Rządzący stanem Utah chcą, żeby biologiczni ojcowie byli zobowiązani do uczestniczenia w wydatkach podczas ciąży: pokrywali koszty badań, wizyt lekarskich i niezbędnych zabiegów. Ojciec nie będzie musiał płacić jedynie za zabieg aborcji wykonany bez jego zgody (z wyjątkiem ciąży powstałej w wyniku gwałtu lub gdy ciąża zagraża życiu matki). Aborcja w USA jest legalna.

Wprowadzając obowiązek alimentacyjny od poczęcia, władze stanu Utah chcą zniechęcać kobiety do przerywania ciąży. To pomysł, który z pewnością znalazłby zwolenników także w Polsce. Zakazanie aborcji w naszym kraju było już przecież powodem, dla którego niektórzy rodzice zażądali wypłaty świadczenia 500 plus od poczęcia dziecka.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co sądzisz o ojcach niepłacących alimentów? [SONDA ULICZNA]
O to, co sądzisz o ojcach niepłacących alimentów na swoje dzieci zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia - to nie były miłe słowa!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy