GRY
 
 

Amelka, Bóbr i Król na dachu w Teatrze Lalek Guliwer

31.03.2012r., Teatr Lalek Guliwer zaprasza dzieci od lat 5 na przedstawienie Amelka, Bóbr i Król na dachu.

Teatr Lalek Guliwer
Amelka, Bóbr i Król na dachu
Autor: Tankred Dorst (współpraca Ursula Ehler)
Przekład: Jacek Stanisław Buras
Reżyseria: Piotr Cieplak
Scenografia: Andrzej Witkowski
Muzyka: Michał Litwiniec

"Amelka, Bóbr i Król na dachu" to sztuka odwołująca się do dziecięcej wyobraźni. Jej autor zafascynowany poezją i fantazją bajek nadreńskich stworzył zupełnie nową historię. W tej dowcipnej, a nade wszystko poetyckiej zabawie skojarzeniami, odnajdujemy uniwersalną prawdę, że świat nieustannie się zmienia, że skromna dziewczyna może zostać księżniczką, Bóbr księciem, a Dynia ogromnym pałacem. Jest to opowieść o podróży grupy przyjaciół, którzy odkrywają prawdę o tym, kim są.

Realizacja tego spektaklu stała się pretekstem do spotkania wybitnych twórców, znanych jednak przede wszystkim z teatru dla widzów dorosłych. Tankred Dorst - niemiecki autor współczesnych sztuk dla teatru dramatycznego, Jacek Stanisław Buras - znakomity tłumacz literatury niemieckiej, Piotr Cieplak - reżyser spektaklu, Andrzej Witkowski - scenograf, Michał Litwiniec - kompozytor (znany z zespołu Kormorany) to nazwiska, których w środowisku teatralnym i nie tylko teatralnym, nie trzeba przedstawiać. Dzięki nim powstało przedstawienie żywiołowe, dowcipne, przepełnione wrażliwym stosunkiem do dzieci. Dla nich zapewne jest ten spektakl wspomnieniem świata, który nawet twórcom teatru dramatycznego jest bliski i inspirujący. Spektakl adresowany do dzieci, bo któż lepiej niż one zrozumie, co to znaczy "wylać na siebie sukienkę".

Spektakl nagrodzony:
Na XII Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek Toruń 2005:
- Nagroda za inscenizację dla Piotra Cieplaka
- Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najlepszy spektakl dla dzieci (Jury Dziecięce)
- Nagroda za role kobiecą dla Joanny Borer za rolę "Gruszki"
Spektakl nagrodzony Atestem za rok 2005 - świadectwem wysokiej jakości poziomu artystycznego wydawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwana spektaklu: 110 minut

Występują: Amelka: Izabella Kurażyńska Gruszka: Joanna Borer-Dzięgiel Mruksa: Elżbieta Pejko Pani Fryga: Ewa Holoubek-Laskowska Sowa: Elżbieta Pejko Bóbr: Krzysztof Prygiel Dynia: Honorata Zajączkowska Król: Adam Wnuczko Piesek Szino: Georgi Angiełow Tajny Radca: Jacek Kiss Wróżka Lulejka: Elżbieta Pejko Drzewo: Jacek Kiss Kury: Georgi Angiełow, Joanna Borer-Dzięgiel, Krzysztof Prygiel, Jacek Kiss

Data premiery: 11 VI 2005
Najbliższe spektakle: 31 III godz. 17:30.

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa

więcej »
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj