kolorowanki andrzejki
fot. Adobe Stock

Kolorowanki dla dzieci na andrzejki –​ 6 wzorów do druku

Kolorowanki dla dzieci to doskonały pomysł na andrzejki. Podczas andrzejkowego przyjęcia maluchy będą mogły twórczo spędzić czas. Możecie też zrobić konkurs na najpiękniej pokolorowany obrazek, a później wszystkie malowanki przywiesić np. na ścianie i urządzić minigalerię z prac dzieci.
Joanna  Biegaj
kolorowanki andrzejki
fot. Adobe Stock
Kolorowanki na andrzejki dla dzieci to doskonały pomysł na nudę, ale także świetnie sprawdzą się jako rozrywka dla maluchów podczas andrzejkowej imprezy. Gdy dzieciom znudzi się już odczytywanie wróżb z ciasteczek, spróbują wszystkich andrzejkowych przekąsek i każdy maluch sprawdzi już, co oznacza figura, która otrzymał podczas lania wosku – czas na kolorowanie. Malowanki do druku na andrzejki możesz przygotować w mgnieniu oka! Kliknij w obrazek i po prostu wydrukuj kolorowankę.

Obrazki andrzejkowe do drukowania:
  1. Wróżby andrzejkowe – kolorowanki
  2. Kolorowanki na andrzejki miotła, kruk, księga
  3. Kolorowanki na andrzejki świece
  4. Andrzejkowy kolaż kolorowanka
  5. Kolorowanki na andrzejki kula
  6. Andrzejkowe wróżby z kuli i kart kolorowanka

Wróżby andrzejkowe - kolorowanki

Wróżenie z kryształowej kuli to jedna z andrzejkowych tradycji. Namów dziecko, by na odwrocie narysowało to, co chciałoby, żeby szklana kula mu przepowiedziała. Może maluch marzy o nowym zwierzątku lub wspaniałej wycieczce do wesołego miasteczka?

Kolorowanki na andrzejki kula
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!


Kolorowanki na andrzejki - miotła, kruk, księga

Miotła, kruk, księga – te atrybuty zazwyczaj posiada czarownica. Wcale jednak nie oznacza, że muszą być one upiorne. Niech twoje dziecko puści wodze fantazji i pomaluje obrazek na wszystkie kolory tęczy.

kolorowanki na andrzejki miotła, kruk, księga


Kolorowanki na andrzejki - świece

Świece nadają wspaniały klimat wnętrzu, gdzie odbywają się andrzejkowe wróżby. Może dziecko pokoloruje je na wzór tych, które macie w swoim domu?

kolorowanki na andrzejki - świece

Andrzejkowy kolaż - kolorowanka

Andrzejkowy kolaż będzie wspaniałym ćwiczeniem dla małych rączek! Kolorując ten obrazek dziecko poćwiczy precyzję swoich ruchów i umiejętność kolorowania bez wychodzenia za linię. 

Kolorowanki na andrzejki - kolaż

Kolorowanki na andrzejki - kula do wróżenia

Na tym obrazku również jest miejsce na wróżbę ze szklanej kuli. Niech dziecko namaluje w pustym obszarze kuli przyszłość, ale tym razem twoją, może ona dotyczyć np. sukcesów w pracy.

kolorowanki na andrzejki - kula do wróżenia

Andrzejkowe wróżby z kuli i kart - kolorowanka

Andrzejkowe wróżby z kuli i kart to obowiązkowy element imprezy. Podczas kolorowania możesz nauczyć dziecko rozpoznawania poszczególnych kart. Połączycie zabawę z nauką! 

kolorowanki na andrzejki - wróżby z kuli i kart


Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy