GRY
 
 

Andrzejkowa impreza dla dzieci

Kto powiedział, że na Andrzejkach mogą bawić się tylko dorośli? Być może właśnie dziecięce przyjęcie okaże się wydarzeniem sezonu.

fot. Fotolia.pl
Roczny malec najchętniej bawi się w towarzystwie mamy i taty, to domator, któremu nie w głowie przyjęcia i tańce. Jednak już dwulatek na pewno odczuje – i doceni – gorączkę andrzejkowych zabaw. Owszem, trzeba się trochę napocić, aby przyjęcie wypadło idealnie, ale gra jest warta świeczki. W końcu to pierwsza w życiu prawdziwa impreza malca!

Zaplanuj z głową

Lepiej nie idź na żywioł. Przyjęcie dla dzieci trzeba zaplanować tak samo dokładnie jak galę oscarową w Los Angeles – zresztą przyznasz sama: zaproszeni goście są tak samo wymagający.

Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.

O czym musisz pomyśleć koniecznie?

  1. Zrób listę gości. Najlepiej, aby nie było ich więcej niż pięcioro (tłum męczy).
  2. Pochowaj kable i zabezpiecz gniazdka. Usuń też szklane przedmioty z pokoju. Rozbawione dzieci mogą zapomnieć o zasadach BHP.
  3. Sprawdź, czy w apteczce masz plastry i wodę utlenioną. Podczas świetnej zabawy mogą wydarzyć się bolesne niespodzianki.
  4. Na zaproszeniach napisz godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy. Dwulatki po dwóch godzinach zabawy będą wykończone, ale już czterolatki mogą świetnie bawić się np. od 15 do 19.
  5. Wyraźnie zaznacz, że zapraszasz dzieci z rodzicami. Dla dorosłych przygotuj lekki poczęstunek.


Przygotuj dekoracje

Kolorowe serpentyny i balony wprowadzą gości (i małych, i dużych) w szampański nastrój! Przydadzą się też konfetti (można kupić w sklepach z artykułami papierniczymi albo samemu wyprodukować z kolorowego papieru czy starych gazet za pomocą dziurkacza). Świetnym pomysłem są tematyczne przyjęcia, np. bal misiów w jaskini (jaskinię wyczarujemy z pudeł tekturowych i szarego papieru) albo przyjęcie księżniczek w pałacu.

Wymyśl zabawy

Na początek coś łatwego: poszukiwanie ukrytych w pokoju skarbów (np. słodyczy, małych zabawek albo piłeczek do ping-ponga). Odrobina rywalizacji rozkręci towarzystwo. Postaraj się, aby nie było przegranych: najmłodsze dzieci mogą grać w drużynie z rodzicami. Co jeszcze spodoba się imprezowiczom?
  1. Rzucanie piłeczek do wiaderka. Wystarczą trzy piłeczki i sznurek na podłodze, którego nie można przekroczyć. Kto wrzuci trzy piłeczki, wygrywa nagrodę!
  2. Portret mamy. Który maluszek nie zgodzi się namalować tej najpiękniejszej twarzy na świecie? Malowanie może być dobrym odpoczynkiem po tańcach albo zabawach ruchowych. Powieście obrazy na ścianie – wasza impreza zmieni się w wernisaż.
  3. Dziobiące ptaszki. Rozsyp cukierki w papierkach na dywanie i zachęć maluchy do zbierania. Potem dzieci razem z rodzicami ustalą, kto nazbierał najwięcej – i ten będzie zwycięzcą. Na szczęście w tej zabawie każdy jest nagrodzony – ma tyle słodyczy, ile zebrał.
  4. Tor przeszkód. Przydadzą się wielkie poduchy, tekturowe pudła, stoliki, pod którymi można się przeciskać. Maluchy mogą się czołgać, przeskakiwać i lawirować między przeszkodami aż do celu (np. do stolika z sokiem).


Czytaj też: Jakim numerkiem jest twoje dziecko? Sprawdź!

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj