fot. Fotolia

Kielce: niedługo przyjdzie na świat 1. dziecko urodzone dzięki AneVivo!

To absolutny przełom! Już 6 kobiet spodziewa się dziecka.
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Wszyscy z niecierpliwością czekają na narodziny pierwszego dziecka, które przyjdzie na świat dzięki metodzie AneVivo. Będzie to już za 6 m-cy. Co to za metoda?

AneVivo to „naturalna” metoda zapłodnienia. Różni się od in vitro głównie tym, że do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety. Metodę tę wynaleziono w Szwajcarii. Do macicy wprowadza się kapsułę, w której są komórki jajowe i plemniki. Silikonowa kapsuła ma mikrootwory, które pozwalają przenikać płynom z organizmu kobiety. Jeżeli dojdzie do zapłodnienia, to lekarze wyjmują zarodek i wszczepiają go po kilku dniach z powrotem w ciele kobiety.

Wiele osób twierdzi, że ta metoda powinna budzić mniejsze wątpliwości wśród przeciwników in vitro, gdyż zdecydowanie jest bliższa naturze. Zarodek rozwija się w naturalnym środowisku i wykorzystuje substancje odżywcze w ciele kobiety. Specjaliści podkreślają, że metoda ta powinna być bardziej skuteczna, gdyż skoro do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety, to błona śluzowa jest od razu lepiej przygotowana na rozwój dziecka.

Jak podaje katowicka klinika Gyncentrum, która podjęła się wprowadzenia tej metody w Polsce, do tej pory na 13 poddanych zabiegowi pacjentek, sześć oczekuje na dziecko.

Czytaj także: Prawdziwe historie: moje dzieci są z in vitro

źródło: dziennik zachodni, rmf24
Redakcja poleca: Rozwój zarodka - film
Zobacz, jak wygląda rozwój zarodka w pierwszych dniach od zapłodnienia in vitro. Film złożono ze zdjęć robionych co 15 minut. Zarodki monitorowano za pomocą embrioskopu.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy