Ania Lewandowska z córką
fot. screen instagram/@annalewandowskahpba

Ania pokazała zdjęcie Klary: tak reaguje na to, że wkrótce zostanie siostrą

Lewandowska umieściła w sieci wymowne zdjęcie. Taka reakcja cieszy.
Dominika Bielas
Ania Lewandowska z córką
fot. screen instagram/@annalewandowskahpba
Ania Lewandowska niebawem zostanie mamą po raz drugi. Zazwyczaj w sieci chwali się rosnącym brzuszkiem. Tym razem postanowiła zdradzić, jak Klara reaguje na to, że wkrótce zostaje starszą siostrą. „Mały przytulasek ❤ Moja córeczka mnie dzisiaj rozczuliła: „Mamusiu, przytulaski z dzidzią robimy” kocham!” - podpisała na Instagramie zdjęcie, na którym widać, jak jej mała córeczka przytula się do brzuszka trenerki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

Fotografia rozczuliła fanki Ani. Trzeba przyznać, że każda mama, która spodziewa się kolejnego dziecka czy też taka, która ma kilkoro dzieci, wie bardzo dobrze, że dla starszaka to wielka i niełatwa zmiana.

Kiedy jedynak przestaje być jedynakiem

Dzieci bardzo różnie reagują na informację o tym, że w rodzinie pojawi się kolejne dziecko. I trzeba przyznać, że nie zawsze starszak się cieszy z faktu, że już nie będzie sam. Zazwyczaj buntują się nieco starsze dzieci, które już świetnie rozumieją, co może oznaczać płaczące niemowlę w domu. Obawy mogą się także pojawić, gdy maluch nie do końca wie, co taka zmiana będzie oznaczała. Inne cieszą się z ciąży, ale entuzjazm mija, gdy niemowlę pojawia się w domu.

Czekając na kolejne dzieko, warto pomóc starszakowi oswoić się znadchodzacymi zmianami.
Warto również podczas spacerów, czy u znajomych pokazywać małe dzieci, by malec się oswoił z niemowlakami. Dobrym pomysłem jest także zakup lalki bobasa, którą starszak, będzie mógł się opiekować. Pokaż, jakie są dodatkowe korzyści z bycia starszym rodzeństwem. Im ciekawiej przedstawisz tę rolę, tym bardziej dziecko będzie wyczekiwać chwili narodzin. Powiedz o wszystkich rzeczach, których niemowlę nie potrafi robić ono będzie mogło mu pomagać nauczyć się. Pamiętaj też, by nie przesadzić. Nie pozwól by ciąża i zbliżający się poród stały się dominującym tematem każdej rozmowy. Odpowiadaj cierpliwie na pytania malucha, najpewniej będzie ich dużo, ale niektóre dzieci same wola wybrać czas na taką rozmowę. Na twoją uwagę także zasługują zainteresowania i „problemy” twojego starszego dziecka.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czytasz dziecku? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
Wszystko można robić lepiej lub gorzej. Z chwilą, gdy stajemy się rodzicami, warto jednak podciągnąć się w sztuce głośnego czytania. Po co? Po to, aby dzieci chciały nas słuchać i w przyszłości same chętnie sięgały po książki.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy