budowanie bajkowego świata, plakat

Budowanie bajkowego świata - animacje dla dzieci, 23.03, Warszawa

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci do Domu Kultury Zacisze.
budowanie bajkowego świata, plakat
Budowanie Bajkowego Świata 
 
23 marca 2013, sobota, godz. 15.00 – 16.30
Zaproszenia do odbioru w sekretariacie DK Zacisze od 15 marca 2013
 
W programie:
animacje prowadzone przez opowiadaczy: Kristin Pedemonti ( USA) i Michała Malinowskiego,
wielkie rodzinne budowanie bajkowego świata z drewnianych klocków MuBaBaO
 
Kristin Pedemonti ( USA) i Michał Malinowski - opowiadacze - zabiorą uczestników w magiczną podróż do świata bajek. Historie i zabawne sytuacje bohaterów staną się inspiracją do budowy zamków, wież, statków kosmicznych czy zwierząt... bajkowych konstrukcji z drewnianych klocków MuBaBaO. Z najprostszych form klocków mogą powstać olbrzymich rozmiarów budowle. Do zabawy zapraszamy dzieci i dorosłych. 
Animacje i wielkie rodzinne budowanie odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuki Opowiadania „Czarodzieje Słowa”. 
Kristin Pedemonti – znana amerykańska opowiadaczka walcząca o budowane mostów międzykulturowych. Jej opowieści są pełne mądrości i nadziei. Opowiada historie z życia oraz bajki i baśnie z różnych części świata. Zależy jej na tym, aby każdy odkrył w sobie bohatera i rozpoczął aktywne życie. Występowała na największych światowych festiwalach sztuki opowiadania oraz w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Zasłynęła również z projektu FREE HUGS – darmowy uścisk.
 
Michał Malinowski – opowiadacz, pedagog i pisarz. W 1997 roku wiedziony impulsem wyrusza do Papui Nowej Gwinei, gdzie spotyka tradycyjnych opowiadaczy i postanawia zarzucić dotychczasową pracę na rzecz poszukiwań i rozwoju tradycji słowa mówionego. Poszukiwania rozpoczyna na Wydziale Folkloru i Mitologii na Harwardzie. Wiedzę o storytellingu pogłębia podczas konsultacji u międzynarodowych ekspertów, ale też u tradycyjnych opowiadaczy z Indii, Chin czy krajów afrykańskich.
 
W wyniku zaszczepionej przez podróże i studia w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA pasji opowiadania i kontynuowania tradycji ustnych, otwiera w 2002 roku Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którego jest dyrektorem. W ramach tego przedsięwzięcia organizuje spotkania, warsztaty i festiwale, uwrażliwiając słuchaczy na potrzebę dbania o niematerialne dziedzictwo kulturowe. Prowadzi szeroko zakrojone badania etnograficzne związane z tradycją ustną i niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Efektem gromadzenia kolekcji opowieści i przekazów kulturowych z różnych stron świata jest przygotowanie wystaw  „Polskie tradycje ustne” i „ Afrykańscy grioci – lokalna wiedza globalna mądrość”, udział w powstaniu książki „Bajki znad Bugu, Narwi i Wisły”, jak również stworzenie wydanego w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych największego zbioru bajek polskich w języku angielskim „Polish Folklore and Folktales”.
(Książka otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association). W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy „Amadou Hampate Ba” na temat jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. W 2006 roku za swoją działalność otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jego Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń 2009” został nagrodzony w konkursie WIERZBA jako III najlepsza impreza plenerowa na Mazowszu.
 
Organizator: Dom Kultury Zacisze.
Partner: Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy