GRY
 
 

Animator dla dzieci - bezpłatne seanse dla najmłodszych

13-19.07.2012r., startuje 5. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR 2012.

centrum sztuki dziecka
Dziecięcą cześć widowni zapraszamy szczególnie na dwa wydarzenia – w piątek i sobotę seanse zostaną poprzedzone warsztatami i zabawami, które wpisują się w temat prezentowanych filmów.

W piątek 13 lipca najmłodsi widzowie, w wieku od 4 lat, będą mogli obejrzeć pokazy krótkometrażowych filmów Lizy Skvortsovej. „Kołysanki świata” to wybór najciekawszych animacji spośród 60 filmów zrealizowanych przez rosyjską reżyserkę w latach 2004-2009. Filmy inspirowane są utworami zaczerpniętymi z różnych kultur i krajów. Każdy z nich zrealizowany jest w oryginalnym języku. Muzyka i obrazy odzwierciedlają styl życia i tradycję różnych krajów. Seanse „Kołysanek świata” poprzedzą krótkie zajęcia dla dzieci, podczas których dzieci będą malowały poduchy.

W sobotę, 14 lipca, drugiego dnia festiwalu odbędą się zajęcie dla dzieci nieco starszych (od 6 lat). Widzowie obejrzą doskonałą francuską (zrealizowaną w koprodukcji z Holandią, Belgią i Szwajcarią) pełnometrażową animację „Kot w Paryżu”. Film nominowany był w 2012 roku do Oscara i Annie Awards oraz, rok wcześniej, do Cesara i Europejskiej Nagrody Filmowej. Bohaterem filmu jest pomysłowy kot Dino, który prowadzi podwójne życie. W ciągu dnia jest najbliższym przyjacielem Zoe, a nocą wymyka się z domu i wędruje ulicami i dachami Paryża u boku włamywacza. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczynka zaczyna coś podejrzewać i postanawia śledzić swojego kota. Seans filmu „Kot w Paryżu” poprzedzą zajęcia, podczas których uczestnicy przygotują kocie pacynki (godz. 15.00), które wezmą udział w zaimprowizowanej zabawie przy dźwiękach muzyki. Po zakończeniu zabawy dzieci obejrzą film (godz. 16.00). Całe wydarzenie (warsztat i seans) potrwa 150 minut.

Informacje: Anna Waligóra, tel. 660 908 182 / szkoly@csdpoznan.pl
www.csdpoznan.pl
www.alekino.com
www.animator-festival.com
www.facebook.com/CentrumSztukiDziecka

PROGRAM ANIMATORA DLA DZIECI

BAJKI DLA NAJMŁODSZYCH
„Kołysanki świata”
13 lipca, godz. 10.00 i 12.00, Kino Apollo reż. Liza Skvortsova, czas trwania wydarzenia – 60 min., od 4 lat
Wybór dziesięciu najpiękniejszych animacji z kolekcji bajek opartych na kołysankach wielu narodów. Każdy film jest zrealizowany w swoim oryginalnym języku. Obrazy odzwierciedlają styl życia i tradycje różnych krajów. Przed seansem podczas wspólnych zabaw każdy wykona własną poduszkę, która będzie biletem wstępu na film. Pan Sen i Pani Pobudka wprowadzą dzieci w kołysankowy świat.

ANIMATOR JUTRA
„Mistrzowie animatorów jutra”
13 lipca, godz. 17.00, Kino Apollo
Pokaz filmów animatorów prowadzących warsztaty Animator Jutra. W programie filmy Lizy Skvortsovej, Balbiny Bruszewskiej, Pawła Czarzastego, Alicji Jaworski-Björk oraz Andrzeja Kukuły. Czas trwania seansu – ok. 80 min., b.o. 13 lipca, godz. 17.00, Kino Apollo

NOWOŚCI ZE ŚWIATA
„Kot w Paryżu” reż. Alain Gagnol, Jean–Loup Felicioli,Francja, Holandia, Belgia, Szwajcaria 2011, od 6 lat
14 lipca, godz. 15.00, Kino Apollo
19 lipca, godz. 13.00, Kino Apollo
Dino to kot, który prowadzi podwójne życie. Za dnia mieszka z Zoe, małą dziewczyną, której mama – Jeanne, jest policjantką. Nocą pracuje zaś z Nico – włamywaczem o wielkim sercu. Pewnego dnia kot przynosi Zoe bardzo cenną bransoletkę. Lucas – zastępca Jeanne, zauważa, że owa bransoletka należy do kolekcji biżuterii, która właśnie została skradziona. Zoe postanawia nocą śledzić Dino. Po drodze przypadkiem podsłuchuje rozmowę gangsterów i odkrywa, że jej niania jest członkiem bandy...

„Opowieści nocy” / seans 3D reż. Michel Ocelot, Francja 2011, 84 min., od 9 lat
15 lipca, godz. 15.00, Kino Rialto
18 lipca, godz. 10.30, Kino Rialto
Każdego wieczoru, dziewczynka, chłopiec oraz stary operator spotykają się w małym kinie. Miejsce to wydaje się być opuszczone i zapomniane, jednak na oczach widzów stanie się przestrzenią niewiarygodnych i wspaniałych przygód trójki przyjaciół. Nocą, w starym kinie wszystko staje się możliwe: wróżki i czary, potężni królowie i wspaniałe księżniczki, wilkołaki i złote miasta. Najważniejsze jednak jest to, że zło zostaje zwyciężone.

„Eliasz i morski skarb” reż. Janno Poldma, Heiki Ernits, Norwegia 2010, 78 min., od 6 lat
15 lipca, godz. 11.00, Kino Apollo
19 lipca, godz. 10.30, Kino Apollo
Nadchodzi zimowy sezon rybacki. Eliasz i jego przyjaciele będą musieli w tym roku szczególnie się postarać, ponieważ Przytulnej Zatoce grozi zamknięcie. Polarna Królowa w sekrecie wybudowała własną zatokę rybacką. Bardziej niż na połowie zależy jej jednak na odszukaniu zatopionego skarbu. Podejrzewa, że Eliasz może coś na ten temat wiedzieć i dlatego wysyła na przeszpiegi swojego asystenta.

„Brzydkie kaczątko” reż. Gary Bardin, Rosja 2010, 75 min., od 6 lat
16 lipca, godz. 10.30, Kino Apollo
18 lipca, godz. 13.00, Kino Apollo
Wspaniałe połączenie doskonale znanej dzieciom opowieści J.Ch Andersena z muzyką Czajkowskiego. Brzydkie kaczątko nie pasuje do kurnika i jego mieszkańców. Z tęsknotą spogląda w niebo na wędrujące piękne dzikie łabędzie i marzy, by do nich dołączyć. Zmaganiom Brzydkiego Kaczątka towarzyszy muzyka z „Jeziora Łabędziego” wykonana przez Rosyjską Narodową Orkiestrę Filharmoniczną pod dyrekcją Vladimira Spivakova.

OPOWIEŚCI Z KANADY
„Bully Dance i inne filmy animowane”

17 lipca, godz. 13.00, Kino Apollo
Wybór krótkometrażowych filmów animowanych wyprodukowanych w kanadyjskim National Film Board. Czas trwania zestawu - 60 min..od 12 lat „Higglety Pigglety Pop! Życie to musi być coś więcej”, reż. Chris Lapis, Maciek Szczerbowski Kanada, USA 2010, 24 min.
„Róża i Fiołek”, reż. Claude Grosch, Luc Otter, Kanada 2011, 27 min.
„Bully Dance”, reż. Janet Perlman, Kanada 2000, 10 min.

„Wyprawa i inne filmy animowane”
16 lipca, godz.13.00, Kino Apollo
17 lipca, godz. 10.30, Kino Apollo
Wybór krótkometrażowych filmów animowanych wyprodukowanych w kanadyjskim National Film Board. Czas trwania zestawu- 68 min., od 7 lat
„Broda” reż. Cedric Louis, Claude Barras, Kanada 2007, 7 min.
„Prywatny detektyw” reż. Nicola Lemay, Kanada 2011, 14 min.
„Wyprawa” , Anita Lebeau, Kanada 2011, 9 min.
„Wiosna Marysi” reż. Pierze -Luc Granjon , Kanada 2009, 27 min.
„Film o zwierzątkach” reż. Grant Munro, Ron Tunis, Kanada 1966,10 min.

ZAPISY
Wszystkie wydarzenia ANIMATORA DLA DZIECI (seanse i warsztaty) są bezpłatne i odbywają się w Centrum Kultury Zamek (warsztaty), Kinie Apollo (seanse filmowe), Kinie Rialto (seanse 3D) oraz Kinie Muza (pokaz filmów zrealizowanych przez dzieci).
Na seans BAJKI DLA NAJMNIEJSZYCH obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacje miejsc przyjmuje Centrum Sztuki Dziecka (w godzinach 9.00-16.00) – Anna Waligóra, tel. 660 908 182. Informacje można uzyskać również drogą mailową: szkoly@csdpoznan.pl Nie ma już wolnych miejsc na warsztatach filmu animowanego. Serdecznie zapraszamy do udziału w krótkich warsztatach, które będą połączone z projekcją filmu „Kot w Paryżu”
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj