Anna Dec z córką
fot. Instagram/annadec_

Anna Dec: „Po porodzie czułam się wreszcie dopełniona jako kobieta”

Gwiazda TVN zdradziła, jakie ma wrażenia po porodzie naturalnym i dlaczego chętnie przeżyłaby go jeszcze raz. Jej wyznanie jest naprawdę poruszające!
Milena Oszczepalińska
Anna Dec z córką
fot. Instagram/annadec_
Anna Dec, dziennikarka i pogodynka, dwa miesiące temu po raz pierwszy została mamą. Na świat przyszła jej córeczka, Zuzia. Gwiazda postanowiła podzielić się z fanami przeżyciem, jakiego doświadczyła podczas porodu. Dlaczego? Ponieważ zdecydowała się na poród naturalny i ponieważ wie, jak wiele kobiet zbyt pochopnie wybiera cesarkę na życzenie w obawie przed nieznośnym bólem.

O porodach naturalnych mówi się zwykle jak o najstraszniejszych horrorach, gdy tymczasem dla wielu kobiet, które go przeszły, jest to jeden z piękniejszych momentów w całym życiu. Dziennikarka, choć spędziła na sali porodowej 26 godzin, również przyznaje, że to wyjątkowe, wyzwalające przeżycie i chętnie jeszcze raz zdecyduje się na poród siłami natury.

Pokonać strach przed porodem naturalnym

Anna przyznaje, że w ciąży przez długi czas bała się porodu. Choć deklarowała, że urodzi naturalnie, tak jak jej mama zrobiła to 5-krotnie, miała nadzieję, że jednak konieczna będzie cesarka. Zmieniła myślenie o porodzie dopiero podczas zajęć szkoły rodzenia, kiedy to położna ze łzami w oczach opowiadała o cudownych historiach kobiet, które były pełne dumy i wzruszenia, kiedy witały na świecie swoje dopiero co urodzone dzieci. Oczywiście czasami poród naturalny nie jest możliwy, ale jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, nie warto odbierać sobie tej radości.
 

Post udostępniony przez Anna Dec (@annadec_)

Zobacz też: Co zabrać na wyjazd z dzieckiem? TYCH rzeczy nie możesz zapomnieć!

Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.

Poród to ogromny wysiłek, który się opłaca

Dziennikarka nie udaje, że poród był lekki i przyjemny. We wpisie na blogu zdradziła, że ból był okropny, zapierający dech. - Ale za każdym razem kiedy skurcz mijał, byłam zdumiona, że to już. I myślałam sobie: „Dobra, jeszcze kilka takich i będę tulić nasz Cud. Dam radę” - zwierzyła się. W końcu po ponad dobie to marzenie w końcu się spełniło. - Sam moment wyjścia główki, owszem boli, ale krótko, a reszta ciała, to uczucie jakby wylatywało stado chłodnych motyli, przyniosło to ogromną ulgę i uczucie niebywałej radości i Miłości – tak gwiazda odniosła się do wszelkich pytań na temat tego, czy poród boli.

Ból porodowy to nic w porównaniu z bólem leczonego zęba

Dziennikarka postanowiła przekonać kobiety, że ból porodowy wcale nie jest taki straszny. Zapewniła na blogu: „To ogromny, ale zupełnie inny rodzaj bólu. Mam chociażby mocno unerwiony jeden ząb i jego leczenie, za każdym razem, pomimo znieczulenia, jest gorszym bólem do zniesienia. Czułam, że ból porodowy zwiastuje nasze upragnione dziecko i każdy skurcz do tego przybliża”. Przyznała też, że poród naturalny wyzwolił ją z wszelkich kompleksów. „Dostałam ogromnej siły. I z perspektywy tych dwóch miesięcy mogę powiedzieć, że wreszcie jestem taka, jaką chciałam dawniej być. Silna, dzielna, zorganizowana, zdystansowana i wyjątkowo zmobilizowana na życie”.

Czy Anna Dec przekonała was tym wpisem do zdecydowania się na poród naturalny? Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie? Czekamy na komentarze!

Źródło: Instagram, annadec.com

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy