GRY
 
 

Antykoncepcja podczas karmienia piersią. Czy to bezpieczne? - zobacz porady ginekologa

Czy wiesz, że szanse na zajście w ciążę kobiety pół roku po porodzie podczas karmienia piersią wynosi już 50 proc.? Zobacz, jakie nowoczesne metody antykoncepcji proponuje ginekolog mamom podczas laktacji

Zobacz inne z serii: Karmienie piersią - dieta, antykoncepcja, itd (13)

Mitem jest, że karmienie piersią chroni przed kolejną ciążą. Chociaż płodność jest rzeczywiście w tym okresie obniżona. Już pół roku po porodzie wraca normalny cykl owulacyjny.
- Dlatego chcąc uchronić się przed kolejną ciążą należy stosować antykoncepcję - mówi Grzegorz Południewski, ginekolog. - Tak naprawdę w okresie laktacji możliwa jest tylko jedna forma antykoncepcji - oprócz mechanicznej - to stosowanie preparatów zawierających tylko jeden hormon. Progestageny mogą być przyjmowane przez kobiety w formie pigułek, wkładki wewnątrzmacicznej, czy implnatu.
Jak zapewnia ginekolog metody są całkowicie bezpieczne podczas karmienia, bo nie wpływają ani na jakość ani ilość mleka karmiącej mamy.

Chcesz zobaczyć więcej filmów o ciąży i porodzie? Zajrzyj na Youtube i Subskrybuj Babyonline.pl

Wywiadu udzielił: Grzegorz Południewski, ginekolog, autor bezpłatnej aplikacji w telefonie dla kobiet po porodzie pod nazwą IQBobas (na android, iphone).

Zobacz także:

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj