aparat fotograficzny dla dzieci
fot. Adobe Stock

Aparat fotograficzny dla dzieci: cyfrowy, polaroid czy wodoszczelny? [RANKING]

Aparat fotograficzny dla dzieci to idealny prezent na urodziny, Boże Narodzenie oraz inne okazje. Aparat fotograficzny nie musi mieć wielu zaawansowanych funkcji, by świetnie rozwijać dziecko i dawać dużo radości. Zobacz nasze typy, wśród nich aparat cyfrowy i polaroid. Wszystkie w bardzo dobrej cenie!
Agnieszka Majchrzak
aparat fotograficzny dla dzieci
fot. Adobe Stock
Aparat fotograficzny to wielka atrakcja dla dziecka. Własny aparat daje przecież możliwość samodzielnego robienia zdjęć, a nawet nagrywania filmów! Wśród popularnych modeli aparatów dla dzieci są aparaty cyfrowe, aparaty typu polaroid oraz wodoszczelne aparaty do zadań specjalnych. Wszystkie fajnie wyglądają (np. aparat Hello Kitty) i są dość tanie.

Spis treści:
Aparaty fotograficzne dla dzieci:

Jak wybrać aparat fotograficzny dla dzieci?

Aparat fotograficzny dla dzieci to bardzo atrakcyjny gadżet, bo daje maluchowi mnóstwo okazji do kreatywnej zabawy. A do tego pozwala naśladować dorosłych! Wybierając aparat fotograficzny dla dziecka, weź pod uwagę:
  • rozmiar aparatu. Warto kupić aparat fotograficzny o kompaktowej wielkości, który nie sprawi kłopotu w obsłudze. Najlepiej, gdy jego waga nie przekracza 200 gramów, a aparat mieści się w torbie lub plecaku.
  • odporną obudowę. Odporność na upadki z dużych wysokości, zalanie wodą, pył, piasek, a także bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury przyda się podczas zabawy.
  • automatyczne tryby pracy. Wybór ustawień powinien być prosty i intuicyjny, a ich oznaczenia czytelne.
  • stabilizację obrazu. Stabilizacja zapobiega powstaniu rozmazanych zdjęć,
  • obiektyw szerokokątny. Pozwoli on dziecku uchwycić więcej na zdjęciu.

Aparat fotograficzny cyfrowy dla dzieci

Cyfrowe aparaty fotograficzne dla dzieci to zwykle małe, poręczne urządzenia, które dzięki niewielkiej wadze pozwalają na nieskrępowaną zabawę. Wybierając cyfrowy aparat dla dziecka, sprawdź, czy posiada kolorowy wyświetlacz i opcję nagrywania filmików. Najlepiej, gdy aparat ma niewiele przycisków w sporych rozmiarach − to ułatwi obsługę. Taki aparat dla dzieci może też fajnie wyglądać, polecamy zwłaszcza kultowy model z kotkiem w stylu Hello Kitty.
 

Aparat fotograficzny polaroid dla dzieci

Aparat polaroid to inaczej aparat natychmiastowy, który pozwala od razu po wykonaniu zdjęcia wydrukować je bezpośrednio z urządzenia. Nowoczesne aparaty polaroid wyposażone w tryb do robienia selfie to lekkie, kompaktowe urządzenia. Aparat fotograficzny typu polaroid to jednak nieco droższy gadżet, tym bardziej że trzeba wymieniać w nim film do drukowania zdjęć. Taki aparat to fajny pomysł na prezent dla młodego amatora fotografii.

Aparat fotograficzny dla dzieci wodoszczelny

Aparat wodoszczelny to dobry wybór, jeśli dziecko planuje robić zdjęcia np. na wakacjach albo w podróży. Aparaty fotograficzne wodoodporne są też zwykle dobrze zabezpieczone przed kurzem i wstrząsami, więc świetnie nadają się na wycieczki, spływy kajakowe czy na basen


Zobacz też: 
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy