Dziecko urodzone we wrześniu
fot. Fotolia

Położna apeluje: "Nie uprawiajcie seksu w święta!". Zgadnij, dlaczego!

Ten apel to żart, ale niektórzy potraktowali go bardzo poważnie... Domyślasz się, skąd ta nietypowa prośba położnej?
Hanna Szczesiak
Dziecko urodzone we wrześniu
fot. Fotolia
Według różnych źródeł, w tym statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, wrzesień jest jednym z miesięcy, w których rodzi się najwięcej dzieci. Nic dziwnego, że pewna położna zaapelowała na Twitterze, by przestać uprawiać seks w Boże Narodzenie. Dlaczego? Bo dziewięć miesięcy później (właśnie we wrześniu!) rozpoczyna się prawdziwy baby boom!

Uszanuj położną i zrezygnuj z seksu w święta!

Użytkowniczka mhairi_m napisała zabawnego tweeta, który w ciągu 48 godzin zebrał aż 15 tys. polubień i 4 tys. udostępnień! "Jak to możliwe, jest dopiero 5 września" – napisała. "Nie wytrzymam kolejnych 25 dni. Jeśli znasz albo lubisz jakąś położną, proszę, przestań uprawiać seks na Gwiazdkę!" – dodała. Czy to przekona pary starające się o dziecko (i nie tylko)? ;)
 
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.

W listopadzie będzie gorzej?

Wiele osób odpowiedziało położnej. Mamy przepraszały, że ich dzieci urodziły się we wrześniu, ciężarne – że wkrótce urodzą. Pojawiły się głosy, że listopad będzie jeszcze bardziej pracowity – w końcu to dziewięć miesięcy po Walentynkach! Położna napisała, że nie można nawet porównywać września do listopada – jeden dzień w lutym nie nadrobi całego miesiąca grudniowych spotkań towarzyskich i imprez.

Napiszcie, w jakim miesiącu urodziły się wasze dzieci!

Zobacz także: Kiedy rodzi się najwięcej dzieci? Sprawdź!

Źródło: Twitter/HuffPost
Oceń artykuł

Ocena 4 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy