Apel WHO "Nie przytulajcie się w święta"
fot. Adobe Stock

Absurdalny zakaz na czas świąt. Damy radę?

WHO zaapelowało o to, by w czasie świąt nie przytulać się z rodziną. Dyrektor WHO ds. kryzysowych przyznał, że okropną rzeczą jest mówić ludziom coś takiego, jednak tego wymaga aktualna sytuacja w związku z pandemią koronawirusa.
Joanna  Biegaj
Apel WHO "Nie przytulajcie się w święta"
fot. Adobe Stock
Te święta Bożego Narodzenia będą się różniły od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jak zapowiedział premier – spędzimy je jedynie w gronie najbliższych osób. WHO już wcześniej apelowało także o to, by podczas świąt z rodziną nosić maseczki. Teraz Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała o kolejnym ograniczeniu – nie powinniśmy się przytulać z najbliższymi.

Apel Światowej Organizacji Zdrowia

„To okropna rzecz mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: "nie przytulajcie się". To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość” - powiedział dyrektor WHO ds. kryzysowych dr Mike Ryan.

Ostrzeżenia ekspertów

W poniedziałek eksperci WHO ostrzegali przed zbyt bliskim kontaktem z rodziną w trakcie zbliżających się świąt, apelując o zachowanie dystansu. Choć wydaje się to niewyobrażalne podczas Bożego Narodzenia – dotyczy to także przytulania się.

Każdej minuty umiera ktoś na COVID-19

WHO ostrzega przed bliskimi kontaktami z innymi ludźmi. Jest to spowodowane sytuacją epidemiczną na świecie. To, jak ważne jest zachowanie dystansu między sobą, podkreśliły dodatkowo słowa Mike'a Ryana o aktualnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. „To szczerze mówiąc szokujące, widzieć, że każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby na Covid-19 - w kraju o wspaniałym, silnym systemie zdrowotnym i niesamowitą technologią”.

Nadzieja w szczepionce?

Cały świat widzi nadzieję w szczepionce. Również w Polsce niebawem rozpoczną się szczepienia na koronawirusa, do których rząd zachęca specjalnymi benefitami. Szczepienia pomogą ograniczyć pandemię, jednak na efekt tego będziemy musieli jeszcze poczekać, dlatego właśnie tak istotne jest przestrzeganie obostrzeń.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy