aplikacja dni płodne OvuFriend i inne
fot. Adobe Stock

Aplikacja OvuFriend - oblicz dni płodne w telefonie

Aplikacja OvuFriend to polska apka, która wskazuje dni płodne i pomaga śledzić cykl miesiączkowy. Ta i inne aplikacje dni płodnych dostępne są w GooglePlay i AppStore.
Karolina Stępniewska
aplikacja dni płodne OvuFriend i inne
fot. Adobe Stock
OvuFriend to aplikacja dni płodnych, wykorzystująca sztuczną inteligencję (AI). Aby stworzyć aplikację OvuFriend, jej twórcy przeanalizowali miliony danych medycznych zebranych podczas badania naukowego, przeprowadzonego przy współudziale Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To bardzo nowoczesna apka, która pomaga też wykryć ewentualne problemy z płodnością. Użytkowniczki smartfonów mają też do wyboru inne programy do zapisywania dat okresu i obliczania daty owulacji. Wygoda używania aplikacji do śledzenia cyklu miesiączkowego jest ogromna, na dodatek oferują one dużo więcej niż tylko kalendarz dni płodnych.

Jak działa aplikacja OvuFriend?

Wprowadzając do aplikacji dane o swoim zdrowiu, objawach i samopoczuciu, użytkowniczka otrzymuje informacje o dniach płodnych, kiedy szanse na zajście w ciążę są największe. Algorytmy OvuFriend:
  • wyznaczają datę owulacji,
  • obliczają dni płodne i niepłodne,
  • wykrywają nieprawidłowości cyklu i problemy z płodnością.
Wcześnie wykryte komplikacje mogą pomóc w uzyskaniu prawidłowej diagnozy i podjęciu leczenia. Z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wynika, że problemy z płodnością dotyczą ok. 1,5 mln par.
Redakcja poleca: Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]
Najłatwiej zajść w ciążę w czasie dni płodnych, ale współżycie w innych dniach cyklu miesiączkowego także może skutkować zapłodnieniem. Lekarze potwierdzają, że czasem można zajść w ciążę tuż po okresie. O ile jednak poznasz dokładny dzień owulacji, łatwo obliczysz, kiedy nie możesz zajść w ciążę.

Co jeszcze oferuje OvuFriend?

W aplikacji jest też komunikator, który dopytuje o brakujące dane i pomaga efektywnie korzystać z programu. Oprócz inteligentnego kalkulatora dni płodnych, który wskazuje czas owulacji, wykrywa nieprawidłowości cyklu i analizuje pierwsze objawy ciąży, aplikacja stawia też na społeczność. Użytkowniczki mogą wymieniać się doświadczeniami i wspierać w staraniach o dziecko. Oprócz tego oferuje porady i zniżki do lekarzy.
OvuFriend aplikacja GooglePlay

Aplikacja dni płodne

Aplikacje dni płodnych ułatwiają śledzenie cyklu miesiączkowego poprzez możliwość zapisywania daty okresu oraz wyznaczania daty owulacji. Wiele z nich zawiera też porady zdrowotne i daje możliwość zapisywania informacji o swoim samopoczuciu i towarzyszących mu objawach. Sklepy GooglePlay i AppStore oferują wiele apek do obliczania dni płodnych, m.in.:
  • Flo Kalendarz miesiączkowy
  • Kalendarz dni płodnych
  • Kalendarz miesiączkowy
  • MIA Kalendarz Miesiączka
  • CLUE: kalendarz miesiączkowy
  • Period Tracker
Tu kilka z nich (nie wszystkie!):
aplikacja dni płodne
Są bezpłatne. Wystarczy pobrać je ze sklepu GooglePlay (telefony z systemem Android) lub AppStore (iOS) i zainstalować w smartfonie lub na tablecie.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy