GRY
 
 

Te aplikacje ułatwiają życie młodym mamom!

Z pomocą w zmaganiu się z codziennymi macierzyńskimi wyzwaniami przychodzą nowoczesne technologie i użyteczne aplikacje. Poznaj 7 aplikacji, które z pewnością przydadzą się niejednej mamie.

kobieta z telefonem
fot. © pressmaster - Fotolia.com

Wiele kobiet, a w szczególności młodych mam, nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona. Ich komórki pozwalają im na właściwe zaplanowanie czasu i zorganizowanie dnia. Dzięki nim można np. zadbać o zdrowie czy... zapewnić rozrywkę dziecku. Wszystko dzięki aplikacjom. Ekspertki z firmy ASUS wybrały siedem aplikacji, które pozwolą młodym mamom zapanować nad nawałem zajęć.

Organizer Jorte - dobry plan dnia to połowa sukcesu

Obowiązki związane z opieką nad dzieckiem wymagają dokładnego planowania każdego dnia i nadchodzących tygodni. Przydatny może okazać się organizer Jorte. Został on skonstruowany w taki sposób, aby korzystająca z niego mama mogła dostosować go do własnych potrzeb i jednocześnie jak najbardziej przypominał tradycyjny, papierowy kalendarz. Aplikacja posiada oczywiście funkcję terminarza, który można ustawić na widok miesiąca lub tygodnia. Jorte współpracuje również z kalendarzem Google, Google Maps, poleceniami głosowymi Google oraz różnymi widgetami. Ściągnij aplikację.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Listonic aplikacja pomocna w zaplanowaniu niezbędnych zakupów

Niezwykle poręczna aplikacja, która służy do tworzenia list zakupów (napisana przez programistów z Łodzi). Umożliwia ona każdej mamie, pochłoniętej opieką nad dzieckiem, zapisania co trzeba kupić podczas najbliższej wizyty w sklepie. Listonic pozwala na synchronizację i współdzielenie  poszczególnych list zakupów z tymi, które już znajdują się w telefonie oraz na stronie internetowej. Aplikacja oczywiście zapamięta też nasze listy w przypadku, gdy cyklicznie wykonujemy takie same zakupy. Odmiana tej aplikacja – Zamów Zakupy pozwala też na zamówienie zakupów w delikatesach internetowych. Wtedy wystarczy już tylko zapłacić i poczekać na dostawę do domu. Ściągnij aplikację.

Porównywarka cen produktów - informacja na wagę złota

To mobilny odpowiednik serwisu internetowego, który pozwala na porównanie cen wielu produktów, nie tylko tych przeznaczonych dla dzieci. Ceneo jest wygodne, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości pójścia do sklepu, a komputer jest poza naszym zasięgiem, na przykład będąc na spacerze z dzieckiem. Po wybraniu interesującego nas produktu z konkretnej kategorii, aplikacja porównuje jego ceny w poszczególnych sklepach. Uzyskujemy również dostęp do zdjęć produktu, opinii użytkowników oraz jego danych. Możemy również wejść na stronę wybranego sklepu internetowego i od razu zrobić zakupy. Ściągnij aplikację.

Kids Place – smartfonowy plac zabaw

Każdy rodzic wie, co to znaczy, gdy telefon wpadnie w ręce małego dziecka. Dane nie tylko takie jak zdjęcia, aplikacje znajdują się wtedy w poważnym niebezpieczeństwie. Aby uniknąć żmudnego procesu odzyskiwania straconych informacji, warto zainstalować aplikację Kids Place. Jest to smartfonowy plac zabaw dla dzieci, który można opuścić dopiero po podaniu odpowiedniego hasła. Po uruchomieniu aplikacji należy umieścić w niej to, z czego korzystają nasze dzieci. Jednocześnie klawisze: "Call", "Home", "Back", "Search" pozostają zablokowane. Dzięki temu każda mama może być spokojna o dane znajdujące się w jej telefonie. Ściągnij aplikację.

ZnanyLekarz- lekarz na wyciągnięcie ręki

Jest to mobilna wersja strony internetowej o tej samej nazwie. Dzięki niej wyszukasz lekarza odpowiedniej specjalizacji i umówisz się na wizytę. Możesz również wystawić o danym lekarzu opinię. W bazie aplikacji znajduje się kilkuset lekarzy z całego kraju. ZnanyLekarz posiada funkcję automatycznego wyszukiwania lekarzy w najbliższej okolicy. Ściągnij aplikację.

Wiesz co Jesz – dietetyk na rozkazach mamy

To kolejna polska aplikacja, która może się przydać młodej mamie, nie tylko tej, która szczególnie dba o swoją linię, ale również o zbilansowaną i zdrową dietę – zarówno swoją, jak i dziecka. Jest ona swoistą encyklopedię produktów spożywczych - zawiera między innymi listę kilku tysięcy składników z całego świata. Znajdziesz tu również bazę dodatków "E", które są obecne w produktach. Każdy z nich jest opisany i zawiera informację o tym, jaki ma wpływ na produkty żywnościowe. Aplikacja daje też możliwość zakupienia diety, stworzonej specjalnie na potrzeby każdego użytkownika z uwzględniając jego indywidualne wymagania. Istnieje także możliwość stworzenia własnej diety, zależnej od upodobań kulinarnych. Możesz też zrobić zdjęcie produktu, a moduł OCR sam odczyta jego skład i udzieli ci odpowiednich informacji. Ściągnij aplikację.

Where’s My Droid?- nigdy więcej nie zgubisz telefonu

Aplikacja służy do zdalnej obsługi smartfona, jednak jej funkcje sprawdzą się w przypadku, gdy dziecko zgubi/schowa telefon na przykład gdzieś w mieszkaniu (albo, co gorsza, w parku), a jego poszukiwania nie przynoszą rezultatu. Aby skorzystać z Where’s My Droid? trzeba zarejestrować się na stronie producenta i z tego poziomu możliwe jest namierzenie zaginionego urządzenia. Możesz "zadzwonić" tak, aby dał znać, gdzie się znajduje dzwonkiem i wibracjami lub za pomocą danych z GPS-a. Telefonem można również sterować za pomocą smsów. W przypadku trudności z odnalezieniem telefonu, może on nawet odpisać nam z załącznikiem w postaci mapki z Google Maps i swoją dokładną lokalizacją. A to tylko czubek góry lodowej możliwości tej aplikacji. Ściągnij aplikację.

Zobacz też: Jak wybrać tablet dla dziecka?

 

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj