Szczepienia
fot. Fotolia

Pamiętam 5-letnią dziewczynkę z powikłaniami po odrze. Błagała: "Oddalcie ode mnie śmierć"

Występowanie przeciw systemowi szczepień, jest nieludzkie - mówił abp Henryk Hoser podczas konferencjo o szczepieniach. – Pamiętam 5-letnią dziewczynkę z powikłaniami po odrze. Błagała nas: "Oddalcie ode mnie śmierć". Odpowiedź Jerzego Zięby, guru antyszczepionkowców: "Mowa pieniądza i karteli farmacji przekonała abp. Hosera".
Katarzyna Pinkosz
Szczepienia
fot. Fotolia
Abp Henryk Hoser* podczas konferencji na temat szczepień ochronnych mówił bardzo emocjonalnie o szczepieniach, wspominając epizody ze swojego pobytu na misjach, gdy pracował jako lekarz.

Na ulicach było pełno kalek po polio

"Jako stary lekarz wspomnę dwa epizody z mojego życia. Przez 21 lat praktykowałem medycynę w Afryce Środkowej, u źródeł Nilu. Gdy tam przyjechałem, na ulicach był pełno dzieci-kalek, które żebrały na ulicach. To były osoby po porażennej formie polio. Inne dzieci rodzice chowali w komórkach z kozami, bo rodzinie było wstyd je pokazać w przestrzeni publicznej. Straszny był los tych dzieci.
Nie było szczepień. Później wprowadzono szczepienia przeciw polio i te formy polio zniknęły. Nie mieliśmy nowych przypadków".

Zobacz także: Po co dziś szczepić niemowlęta przeciw polio?
Redakcja poleca: Jak szczepionki są badane, zanim zostaną wprowadzone na rynek? [WIDEO]
Rodzice często obawiają się, że szczepionki są eksperymentem, a dopiero po latach okaże się, jakie naprawdę wywołały skutki. Dlatego zapytaliśmy prof. Ewę Augustynowicz, jak badane są szczepionki i czy odpowiadają za to tylko producenci?

Występowanie przeciw systemowi szczepień jest nieludzkie

"Drugie przeżycie – 1976 rok: byłem w szpitalu odpowiedzialny za oddział pediatryczny. Noc, pracujemy przy lampie naftowej. Śliczna, pięcioletnia dziewczynka z powikłaniami płucnymi po odrze oraz z powikłaniami w postaci zespołu biegunkowego. Wraz z siostrą zakonną próbujemy się wkłuć w żyłę, żeby ją nawodnić. Okazuje się to niemożliwe, bo wszystkie żyły były zapadnięte. Wkłuliśmy się w końcu do żyły podobojczykowej, żeby  dziewczynkę nawodnić. 
Dziewczynka cały czas błagała:"Oddalcie ode mnie śmierć".
Ona czuła, że umiera.
Niestety, umarła. Nie było wtedy szczepień przeciwko odrze.
Gdy je wprowadzono, tego typu powikłania po odrze już nie występowały.
Występowanie przeciw systemowi szczepień, który jest dobrodziejstwem ludzkości, jest nieracjonalne, powiedziałbym: nieludzkie". 

Żenująca odpowiedź guru antyszczepionkowców

Antyszczepionkowcy byli najwyraźniej zaskoczeni jednoznaczną wypowiedzią adp. Hosera na temat szczepień. Zaatakowała go prof. Majewska, znana przeciwniczka szczepień, oraz Jerzy Zięba, guru antyszczepionkowców.
 

 
Jak widać, antyszczepionkowców nie przekonują ani racjonalne, ani emocjonalne argumenty. Szkoda tylko rodziców często zagubionych w sprzecznych informacjach, które można znaleźć w Internecie. 
Arcybiskup Henryk Hoser jest m.in. przewodniczącym Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Komisji Episkopatu Polski, pallotynem, misjonarzem, lekarzem.
Zobacz także: Kościół za czy przeciw szczepieniom?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy