GRY

Mapa atrakcji dla dzieci

Przepis na udane wakacje z dzieckiem? Mnóstwo atrakcji! Zamki, parki rozrywki, skanseny, rezerwaty zwierząt, czyli wszystko to, co sprawia, że nuda nie ma wstępu. Wybierz województwo, w którym znajduje się wasza urlopowa miejscowość, a my podpowiemy ci, dokąd się wybrać, by zrobić przerwę od plaży, gór czy jeziora.

Arboretum w Bolestraszycach
fot. Arboretum w Bolestraszycach

Arboretum

Arbor, czyli drzewo. Od tego łacińskiego słowa wywodzi się nazwa dla obszaru, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Arboretum w Bolestraszycach to 25 ha, na których rośnie 2200 drzew i krzewów, 1200 roślin zielnych, w tym około 600 rodzimych, 180 roślin szklarniowych. Znaleźć tu można gatunki rzadkie, zagrożone, ginące i chronione, głównie z Pogórza Przemyskiego, Bieszczadów, Kotliny Sandomierskiej, Wołynia Zachodniego, a także cenne zabytki przyrody (jest nawet kolekcja roślin biblijnych). Arboretum to nie tylko park, ogrody i stawy, także dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znakomity malarz Piotr Michałowski, dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl oraz Muzeum Przyrodnicze. Arboretum położone jest 7 km na północny-wschód od Przemyśla. Uwaga! Istnieje możliwość zorganizowania ogniska na terenie arboretum po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Arboretum jest otwarte od 20 kwietnia do 31 października, od poniedziałku do piątku w godz. 9–18, w soboty, niedziele i święta w godz. 10–18.
Arboretum
Bolestraszyce
woj. podkarpackie
16 671-64-25
arboretum@poczta.onet.pl
http://www.bolestraszyce.com
Wróć do mapy atrakcji