warszawa z dzieckiem, atrakcje dla dzieci warszawa
fot. Adobe Stock

Warszawa z dzieckiem 2021 – 14 atrakcji dla dzieci w stolicy

Polecamy wyjątkowe atrakcje dla dzieci w Warszawie – dla przyjezdnych i tych, którzy mieszkają w stolicy. Jeśli jeszcze nie znacie tych miejsc, przeżyjecie wielką przygodę. A do wielu z pewnością będziecie chętnie wracać!
Magdalena Drab
warszawa z dzieckiem, atrakcje dla dzieci warszawa
fot. Adobe Stock
Atrakcji dla dzieci w Warszawie jest całe mnóstwo! Miasto oferuje najmłodszym i ich rodzicom rozrywki różnego rodzaju – od kulturalnych po niezwykłe place zabaw.

W stolicy można spędzić czas weselej i bardziej twórczo niż na dalekich wczasach. Wybraliśmy miejsca, w których dobrze będą bawić się zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści, którzy chcą lepiej poznać to miasto. Sprawdź, jak może wyglądać zwiedzanie Warszawy z dzieckiem.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to nowoczesne miejsce edukacyjne. Znajdują się tu wystawy, planetarium, organizowane są najróżniejsze warsztaty i Noce Spadających Gwiazd. Na dachu budynku znajduje się piękny ogród, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wisłę.

Bilety wstępu kosztują: 21 zł (ulgowy), 31 zł (normalny), do planetarium – 16 zł i 22 zł. Możliwy jest zakup biletów w pakiecie, np. na wystawy + planetarium.
Więcej informacji na stronie Centrum Nauki Kopernik

Manufaktura Cukierków

Do Manufaktury Cukierków można zajrzeć przy okazji spaceru Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem ze Starówki. Poza obejrzeniem sklepu, w którym można przy okazji kupić słodkie pyszności z naturalnych składników, warto tutaj przyjść na warsztaty i pokazy wytwarzania słodyczy. Odbywają się one w dni powszednie w godzinach 17-19 oraz w weekendy między godz. 14 a 19. Warsztaty są bezpłatne, płaci się tylko za własnoręcznie zrobionego lizaka!

Adres: ul. Nowy Świat 51
Więcej informacji na stronie Manufaktury Cukierków 

Hangar 646

Hangar 646 to parki trampolin zlokalizowane na Gocławiu, Mokotowie i Targówku. Każda placówka oferuje mnóstwo atrakcji. Można tutaj robić nie tylko skoki na trampolinie. Na gości czekają między innymi różne przeszkody, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne i kosze do koszykówki.

Bilety kosztują od 29 zł (zakup przez internet) i od 34 zł (zakup na miejscu). Cena za godzinę.
Więcej informacji na stronie Hangar 646

Pokoje przygód w Warszawie

Sale zabaw Małe Wielkie Przygody w baśniowej aranżacji, w których czas spędza się, rozwiązując zagadki. Do dyspozycji są dwa pokoje tematyczne (w przygotowaniu kolejne) – Magiczny Las i Skarb Piratów. Dzieci wchodzą do sali z co najmniej jedną osobą dorosłą i po krótkim wprowadzającym filmie muszą rozwiązywać zadania, w czym przydaje się spostrzegawczość i odrobina sprytu. W razie problemów pomocą służy głos animatora. Są baseny z kulkami, wspinaczka i cekinowe ściany.

Dla dzieci od 3 do 8 lat lat. Adres: ul. Grójecka 97, budynek Zieleniaka. Wejście dla dwóch osób – 120 zł, dla trzech osób – 140 zł, dla czterech – 160 zł.
Więcej informacji na stronie Małe Wielkie Przygody

Plac zabaw w lesie bemowskim

Jeśli zwiedzacie Warszawę i dotrzecie na Bemowo, koniecznie zobaczcie plac zabaw Pod Sosnowym Dachem w środku lasu. Wszystkie konstrukcje wykonano z drewna, bez plastiku i nadmiaru kolorów. Jest cicho i spokojnie. Dzieci mogą szaleć na zjeżdżalni, huśtawce, w małpim gaju i na torach przeszkód. W okolicy można pospacerować i obejrzeć karmniki dla zwierząt leśnych. Łatwy dojazd komunikacją miejską i samochodem.

Adres placu zabaw: ul. Kutrzeby 17. Wstęp bezpłatny!

Plac zabaw przy Arkadii w Warszawie

Nowoczesny, przestronny plac pełen atrakcji dla malutkich i starszych dzieci. Powierzchnię przed centrum handlowym Arkadia zaaranżowano tak, aby absolutnie nikt nie mógł się tam nudzić. Dzieci mogą się wspinać, bujać na wielkich owalnych huśtawkach, chować w tajemniczych przejściach i bawić wodą w specjalnej strefie dla najmłodszych. Plac jest bezpieczny, dobrze oświetlony, z miękką nawierzchnią i licznymi ławkami.

Adres: al. Jana Pawła II 82. Wstęp bezpłatny!

Teatr Małego Widza w Warszawie

Teatr Małego Widza oferuje niezwykłe spektakle, warsztaty, koncerty i nowatorskie projekty artystyczne angażujące wszystkie zmysły. Każde przedstawienie w TMW zaskakuje, zachwyca i wnosi coś nowego. Na niektóre z nich można przyjść nawet z niemowlakiem. Główne atuty teatru to fenomenalni aktorzy, spektakle rozwijające dziecięcą wrażliwość i nastrój, który pozwala się zrelaksować. Bilety warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Adres: ul. Jezuicka 4, wejście od ul. Brzozowej. Ceny biletów: ok. 50 zł.
Więcej informacji na stronie Teatru Małego Widza

Co jeszcze warto zwiedzić w Warszawie z dzieckiem?

Podczas pobytu w stolicy warto wybrać się z dzieckiem nie tylko do typowych dziecięcych atrakcji. Rodziny często zwiedzają w Warszawie muzea, które również mają ciekawe ekspozycje dla dzieci:
 
 • Narodowe Muzeum Techniki – oprócz stałych wystaw są tu również organizowane wyjątkowe wydarzenia, jak np. malowanie światłem. Uwaga! Obecnie muzeum jest w reorganizacji i nie wszystkie wystawy są dostępne.
  Adres Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1.
   
 • Muzeum Wojska Polskiego – idealne miejsce dla dzieci zafascynowanych militariami. Dawna broń, miecze, zbroje, muszkiety, mundury, sztandary i zdjęcia spodobają się każdemu przedszkolakowi.
  Adres: AL. Jerozolimskie 3.
   
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – jedno z nowocześniejszych muzeów w Polsce. Ekspozycja częściowo multimedialna. Dla dzieci powstała specjalna Sala Małego Powstańca z teatrzykiem powstańczym i dawnymi zabawkami.
  Adres: ul. Grzybowska 79.
   
 • Muzeum Życia w PRL w Warszawie. Oryginalne miejsce dla całej rodziny. Dzieci będą odkrywać nieznany sobie świat, a dorośli przeżyją fajną sentymentalną podróż w czasie.
  Adres: ul. Piękna 28/34, Plac Konstytucji, wejście na prawo od KFC.
   
 • Muzeum Geologiczne w Warszawie. Fantastyczne miejsce dla fanów naszej planety i wymarłych gatunków zwierząt. Do tego wspaniałe okazy minerałów i skał prezentujące różnorodność geologiczną Polski i rekonstrukcja polskiego dinozaura.
  Adres: ul. Rakowiecka 4, wejście od Wiśniowej.
   
 • Muzeum domków dla lalek – Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek prezentuje domki z całego świata i zabawki sakralne. Udostępniane są tu także regularnie zmieniane wystawy czasowe, np. Mazowsze w spódnicy.
  Adres: Krzywe Koło 2/4.

Atrakcje dla dzieci w pobliżu Warszawy – Park Rozrywki Julinek

Julinek Park to fantastyczne miejsce dla dzieci w różnym wieku. Główną atrakcją są trasy parku linowego, dostosowane trudnością do dzieci w różnym wieku. Znajduje się tu także ścianka wspinaczkowa, kraina dmuchańców, mini golf, plac zabaw, strefa animacji, wystawa sztuki cyrkowej, wesołe miasteczko, strefa relaksu. Wystawiane są również przedstawienia.
W Julinku można płacić za wstęp bonem turystycznym. 

Więcej informacji na stronie Julinek Park

Zobacz też:
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy