dziecko, muzeum, atrakcje dla dzieci, sala zabaw
fot. Adobe Stock

Atrakcje dla dzieci w Warszawie: 10 pomysłów na weekend z dzieckiem

Na wakacje w mieście i na wolny weekend – polecamy atrakcje dla dzieci i rodziców, którzy spędzają czas w Warszawie. Jeśli jeszcze nie znacie tych miejsc, przeżyjecie wielką przygodę. A do wielu z nich z pewnością będzie jeszcze wiele razy wracać!
Magdalena Drab
dziecko, muzeum, atrakcje dla dzieci, sala zabaw
fot. Adobe Stock
Miasto oferuje najmłodszym i trochę starszym mnóstwo atrakcji i jeśli tylko poświęcisz chwilę na zaplanowanie weekendu bądź wycieczki, to może się okazać, że spędzicie czas weselej i bardziej twórczo niż na dalekich wczasach. Wybraliśmy miejsca, w których dobrze będą się bawić zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści, którzy chcę lepiej poznać miasto. Sprawdź najciekawsze warszawskie atrakcje dla dzieci.

Muzeum Życia w PRL w Warszawie

Oryginalne miejsce dla całej rodziny. Dzieci będą tam odkrywać nieznany sobie świat, a dorośli przeżyją fajną sentymentalną podróż w czasie. Wnętrza zaaranżowano tak, by jak najbardziej przypominały mieszkania czy sklepy z minionej epoki. Nie brakuje charakterystycznych przedmiotów, jak stary telefon z kablem i tarczą, wiekowy telewizor, budka telefoniczna, a także książki, dawne zabawki i gry. Starszaki zwykle z niedowierzaniem słuchają opowieści o tym, że właśnie tak żyli kiedyś ich rodzice i dziadkowie. Tanie bilety.
Adres: ul. Piękna 28/34, Plac Konstytucji, wejście na prawo od KFC
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!

Pokoje przygód w Warszawie

Sale zabaw w baśniowej aranżacji, w których czas spędza się, rozwiązując zagadki. Do dyspozycji są dwa pokoje tematyczne (w przygotowaniu kolejne) – Magiczny Las i Wyspa Piratów. Dzieci wchodzą do sali z co najmniej jedną osobą dorosłą i po krótkim wprowadzającym filmie muszą rozwiązywać zadania, w czym przydaje się spostrzegawczość i odrobina sprytu. W razie problemów pomocą służy głos animatora. Są baseny z kulkami, wspinaczka i cekinowe ściany. Dla dzieci od 3 lat.
Adres: ul. Grójecka 97, budynek Zieleniaka

Muzeum domków dla lalek w PKiN w Warszawie

Na niewielkiej powierzchni muzeum zgromadzono ponad setkę historycznych domków dla lalek. Urocze, maleńkie wnętrza z licznymi drobiazgami, które skutecznie wprowadzają w bajkowy klimat, urzekną kilkulatki i starszaki. W muzeum można zobaczyć miniaturki zabytkowych sklepików i pokoi, m.in. edwardiański salon sukni ślubnych, szkołę i kolekcję zabawek sakralnych. Wszystko wykonane z niezwykłą precyzją.
Adres: Plac Defilad 1

Plac zabaw w lesie bemowskim

Plac zabaw w środku lasu. Wszystkie konstrukcje wykonano z drewna, bez plastiku i nadmiaru kolorów. Jest cicho i spokojnie. Dzieci mogą szaleć na zjeżdżalni, huśtawce, w małpim gaju i na torach przeszkód. W okolicy można pospacerować i obejrzeć karmniki dla zwierząt leśnych. Łatwy dojazd komunikacją miejską i samochodem.
Adres: ul. Kutrzeby 17

Plac zabaw przy Arkadii w Warszawie

Nowoczesny, przestronny plac pełen atrakcji dla malutkich i starszych dzieci. Powierzchnię przed centrum handlowym Arkadia zaaranżowano tak, aby absolutnie nikt nie mógł się tam nudzić. Dzieci mogą się wspinać, bujać na wielkich owalnych huśtawkach, chować w tajemniczych przejściach i bawić wodą w specjalnej strefie dla najmłodszych. Plac jest bezpieczny, dobrze oświetlony, z miękką nawierzchnią i licznymi ławkami.
Adres: al. Jana Pawła II 82

Smart Kids Planet PGE

Interaktywne centrum zabawy i nauki, w której dzieci uczą się „przy okazji” i niekoniecznie z pomocą dorosłych. Całą przestrzeń podzielono na 6 stref tematycznych dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Dla maluszków poniżej 3. roku życia przygotowano piankowe zabawki, kulkowe baseny i zjeżdżalnie, starsi mogą szaleć na placu budowy z prawdziwymi taczkami i dźwigiem. Dla rodziców udostępniono klimatyczną kawiarnią z możliwością „podglądania” poczynań dzieci na ekranach telewizorów.
Adres: al. Poniatowskiego 1, PGE Narodowy

Fikołki w Warszawie

Duże centrum edukacyjno-kulturalne z salą zabaw. Zaletą jest moc atrakcji zarówno dla maluchów (baseny z kulkami, zjeżdżalnie), jak i starszych dzieci (ściana wspinaczkowa, boisko do piłki nożnej). Do dyspozycji rodziców kawiarnia, przy której wydzielono miejsce do zabawy dla malutkich dzieci. Dodatkowo w Fikołkach organizowane są warsztaty, przedstawienia teatralne i półkolonie zimowe oraz letnie.
Adres: al. Jana Pawła II 82, II piętro

Teatr Małego Widza w Warszawie

Teatr, który oferuje niezwykłe spektakle, warsztaty, koncerty i nowatorskie projekty artystyczne angażujące wszystkie zmysły. Każde przedstawienie w TMW zaskakuje, zachwyca i wnosi coś nowego, na niektóre z nich można przyjść nawet z niemowlakiem. Główne atuty teatru to fenomenalni aktorzy, spektakle rozwijające dziecięcą wrażliwość i nastrój, który pozwala się zrelaksować. Bilety warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.
Adres: ul. Jezuicka 4, wejście od ul. Brzozowej

Tarabuk w Warszawie

Rodzinna kameralna księgarnia, o której zasoby pieczołowicie dbają właściciele. Książki – mądre i starannie dobierane - można poczytać na miejscu albo kupić. A przy okazji zjeść ciasto i napić się koktajlu lub kawy. W księgarni odbywają się też warsztaty dla dzieci, spotkania z autorami oraz przyjęcia urodzinowe.
Adres: Plac Defilad 1, sala Teatru Lalka

Muzeum Geologiczne w Warszawie

Fantastyczne miejsce dla fanów naszej planety i wymarłych gatunków zwierząt. Szkielety mamuta czy niedźwiedzia jaskiniowego mogą z początku budzić obawy, ale pozwalają poznać bliżej bogactwo naszej ziemskiej przyrody i historii. Do tego wspaniałe okazy minerałów i skał prezentujące różnorodność geologiczną Polski i rekonstrukcja polskiego dinozaura – wszystko to pomaga zaszczepić w dzieciach chęć do nauki i poszerzania wiedzy o świecie.
Adres: ul. Rakowiecka 4, wejście od Wiśniowej

Zobacz też:

Slime (gluty, glutki) – nie są bezpieczne dla dzieci? (+domowe naturalne przepisy!)
„Zakład, że tego nie wiesz!” Nowa seria książek dedykowana młodym odkrywcom
Zabawki Montessori - w niczym nie przypominają tradycyjnych zabawek [Przegląd]

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy