atrakcje dla dzieci podkarpackie
fot. Adobe Stock

Wspaniałe atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim: 9 ciekawych miejsc

Atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim są niezwykle różnorodne. Zamek w Baranowie Sandomierskim, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli czy Muzeum Lalek w Pilźnie to tylko kilka z nich. Jeśli maluch będzie miał ochotę na nieco więcej szaleństwa – możecie wybrać się na basen „Aquarius” lub spróbować ulepić z gliny własne garnki w zagrodzie garncarskiej!
Joanna  Biegaj
atrakcje dla dzieci podkarpackie
fot. Adobe Stock
Jeśli wybieracie się na wycieczkę do województwa podkarpackiego – z pewnością nie zabraknie tam atrakcji dla dzieci. Poza pięknymi widokami, słynnym Jeziorem Solińskim i wyprawami w Bieszczady region ten oferuje jeszcze miejsca, które z zaciekawieniem odwiedzą najmłodsi. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci w województwie podkarpackim.

Atrakcje dla dzieci na Podkarpaciu

1. Zamek w Łańcucie

Dorośli będą mogli podziwiać wspaniałą architekturę i widoki, natomiast dzieci chętnie posłuchają opowieści o mieszkających tam niegdyś królach, królewnach i życiu na dworze królewskim. Bardzo blisko zamku znajduje się także oranżeria, gdzie mali podróżnicy będą mogli podziwiać egzotyczne rośliny.
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

2. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

To muzeum jest naprawdę wyjątkowe! Zazwyczaj w takich miejscach należy trzymać się z dala od eksponatów, nie można ich dotykać. W Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli te zasady nie obowiązują! Dzieci mogą do woli dotykać eksponatów, a także przebierać się w regionalne stroje. Nauka historii poprzez zabawę brzmi kusząco? Musicie spróbować!

3. Skansen w Kolbuszowej

Skansen położony jest w malowniczym miejscu, a na jego terenie znajdują się zabytki architektury XVIII i XIX wieku. W okolicy można spotkać kaczki i kury, a gdy zgłodniejecie – możecie sobie zorganizować piknik na obrzeżach skansenu. Dzieci będą mieć też okazję, by nauczyć się wykonywania regionalnych wycinanek i lepiej poznać kulturę Podkarpacia.

4. Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek ten nazywany jest małym Wawelem ze względu na swoją wspaniałą architekturę. Atrakcją dla dzieci będzie opowieść o Białej Damie, która nawiedza to miejsce. Miłe otoczenie, zielone tereny i bliskość Wisły sprawiają, że można tam naprawdę odpocząć, udając się na krótki spacer. Dzieci z pewnością zainteresuje też znajdujące się obok pole golfowe. Może jakiś maluch spróbuje swoich sił w tym sporcie?

5. Marina Tarnobrzeg

W tym miejscu dzieci będą miały okazję, by się naprawdę porządnie wyszaleć. Znajdowała się tu kiedyś kopalnia siarki, jednak teren został oczyszczony i powstało tam zalewisko. Woda, piasek – czego chcieć więcej? Dodatkowo maluchy będą miały do dyspozycji boisko do siatkówki i plac zabaw. Organizowane są również kursy nurkowania i żeglarstwa.

6. Zagroda garncarska w Medyni Głogowskiej

W tym miejscu dzieci będą miały okazję, by zobaczyć, w jaki sposób przebiega proces wykonywania garnków. Co więcej, maluchy same będą mogły spróbować ulepić garnek – oczywiście pod czujnym okiem swoich rodziców. Zrobione własnoręcznie przedmioty najmłodsi będą mogli zabrać ze sobą na pamiątkę.

7. Muzeum Lalek w Pilźnie

W muzeum prezentowany jest barwny świat lalek, co z pewnością będzie dla dzieci  niezapomnianą przygodą. Jak się wykonuje lalki? Dzieci będą mogły zobaczyć to na własne oczy! Poznają także historię tych zabawek i zobaczyć starodawne lalki. Dodatkowo maluchy będą mogły wziąć udział w warsztatach i zrobić swoją własną, unikalną lalkę.

8. Rodzinny Park Rozrywki dla dzieci: PARK MANI

W parku rozrywki będziecie mogli skorzystać z parku linowego z przeszkodami, pobawić się w wodnych kulach, na placach zabaw i w labiryntach. To atrakcja dla całej rodziny – maluchy będą zachwycone, ale ich rodzice również będą się świetnie bawić!

9. Basen „Aquarius”

Gdy pogoda nie będzie sprzyjać zwiedzaniu Podkarpacia, możecie wybrać się na basen. Ma on wiele wodnych atrakcji, a dzieci na pewno będą bardzo szczęśliwe, mogąc wypluskać się w wodzie.

Atrakcje przyrodnicze dla dzieci na Podkarpaciu

W województwie podkarpackim jest też sporo atrakcji przyrodniczych. Z pewnością zdobędą serca tych maluchów (i ich rodziców), które najlepiej czują się na świeżym powietrzu, gdzie mogą brykać do woli i cieszyć się piękną pogodą. Jeśli nie jesteście fanami atrakcji historycznych czy popularnych parków rozrywki i basenów, te miejsca przypadną wam do gustu:
  • Połonina Wetlińska,
  • Jezioro Solińskie,
  • Dolina Wisłoka,
  • Magurski Park Narodowy.

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy