fot. materiały prasowe

Audiobook „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„Królewna Śnieżka” po raz pierwszy nagrana została jako słuchowisko z gwiazdorską obsadą: Anna Dereszowska jako Królewna Śnieżka oraz zespół De Mono w roli siedmiu krasnoludków.
fot. materiały prasowe
Do tej pory Anna Dereszowska współpracowała z zespołem jako wokalistka a wcześniej gwiazda ich teledysków. Audiobook „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to dla nich zupełnie nowe wyzwanie. Tym razem aktorka i De Mono wcielą się w popularne, bajkowe role.

Projekt wspiera Fundację Happy Kids, która prowadzi rodzinne Domy Dziecka.

Audiobook wydany na płycie CD oraz w formie mp3 będzie miał premierę 20 marca 2012 roku. Wydawcą bajki jest Fonopolis i ZAZA Media. Reżyserią tego niecodziennego słuchowiska zajął się Janusz Kukuła Dyrektor Teatru Polskiego Radia, który wraz z Błażejem Kuklą (Wydawnictwo Fonopolis), stoi za sukcesem „Narrenturm” i „Wiedźmina” w wersji audio. Oprawę muzyczną wydawnictwa przygotował zespół De Mono.

„Kiedy producent zaprosił nas do projektu, nie byliśmy w stanie wyobrazić sobie jak to będzie. Słyszeliśmy o rozmachu poprzednich produkcji Kukuły i Kukli i trochę strach nas obleciał. Zaproponowaliśmy Ankę do roli królewny, producenci zgodzili się, to i my się zgodziliśmy. A do tego wzięli pod uwagę w scenariuszu nasze naturalne środowisko… muzyczne, co z resztą słychać w bajce.” - mówi Andrzej Krzywy lider De Mono.
 
„Królewna Śnieżka” to jedna z najpopularniejszych bajek Braci Grimm, jednak po raz pierwszy nagrana została jako słuchowisko z gwiazdorską obsadą. W rola głównych: Anna Dereszowska (Królewna Śnieżka), zespół De Mono (siedmiu krasnoludków), Filip Bobek (Królewicz Julian), Krzysztof Kowalewski (Król Ryszard Rwie Serce), Maria Pakulnis (Zła Królowa). Jest to opowieść pełna odniesień do współczesności - Królewna Śnieżka jest fanką gier komputerowych, a krasnoludki kochają kebaby.  

Scenariusz słuchowiska na podstawie Baśni Braci Grimm napisał młody autor Piotr Maria Cieński.

Patroni medialni:
Radio RMF FM, Metro, Party, Flesh , Mamo to ja, babyonline.pl, polki.pl, miastodzieci.pl

Audiobook dostępny będzie w dobrych księgarniach na terenie całej Polski.
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy