GRY
 
 

Śpiewająca Lipka - recenzja audiobooka dla dzieci

Znakomity wybór bajek polskich, czeskich, łużyckich, słowackich. Przepiękne gawędy o czasach zamierzchłych, niesłusznie przez wielu zapomnianych, ale jakże nam bliskich.

Śpiewająca lipka, baśnie polskie, audiobook dla dzieci, bajki czeskie
fot. materiały prasowe
Wsłuchajcie się w te bajki, bo dzięki nim poznacie nie tylko słowa, których już dziś prawie się nie używa, ale odkryjecie świat dawno zapomniany. Całkiem zresztą niesłusznie zapomniany, bo akurat wy o tym świecie powinniście sporo wiedzieć.

Że przynudzam? Ależ skąd! Wierzę, że dzięki opowiedzianym w bajkach zdarzeniom i wam przytrafi się jakaś fantastyczna przygoda. Może na najbliższej wycieczce spotkacie w rosochatej wierzbie diabła rogatego albo nad jeziorem dojrzycie nieprzyjaznego utopca lub zaklętą w ropuchę księżniczkę.

Może się też zdarzyć, że w przydrożnym motelu zasiądziecie do stołu z ważnym królem i wspólnie będziecie się zajadać pysznymi gołąbkami. Będą smakować wyjątkowo. Nawet mama, która zawsze zachęca was do jedzenia, mocno się zdziwi. Albo w autobusie natkniecie się na 12 miesięcy, które będą udawać małych chłopców.

Bo bajki mają to do siebie, że wciągają do swojego świata przede wszystkim dzieci. Z dorosłymi trudniej sobie radzą. Dorosłym bardziej odpowiada świat rzeczywisty i trochę się duszą w dziecięcym świecie fantazji. Zupełnie nie wiem dlaczego, ale nie potrafią na przykład w koniku na biegunach zobaczyć pędzącego z wichrem rumaka. Wy to widzicie, wiem, i dlatego ujrzycie w tych bajkach więcej. Przekonacie się, że te wszystkie opowieści to szczera prawda, słuchając Jerzego Stuhra czytającego jak zwykle śpiewająco.

Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich
Tłumaczka: Ligia Jasnoszowa
Wydawnictwo: Media Rodzina
Czyta: Jerzy Stuhr
audio: CD
Czas trwania: 4 godziny 52 minuty

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy.


Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj