GRY
 
 

Audiopyłki - Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci

16.02.2013r., Audiopyłki to nowatorska próba Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu mająca zachęcić najmłodsze dzieci w wieku 4-6 lat do teatralnego odbioru muzyki.

centrum sztuki dziecka
fot. B.Małecka
/ Studio Słodownia +3 / wiek: 4-6 lat
 
Audiopyłki to pyłki szczególne. Podobnie jak pyłki kwiatów podróżują unosząc się w powietrzu. Gdy trafią do czyjegoś ucha kiełkują serią obrazów. Można za nimi podążać w specjalnie do tego przygotowanej kapsule, do której zapraszamy wszystkie najmłodsze dzieci.

To wyprawa bardzo małej grupy przez przestrzenie zarówno przyrody jak i organizmu człowieka. Wyprawa szczególna, bo skoncentrowana nie na tym, co widzialne, a jedynie na tym, co słyszalne. Całość wydarzenia nabiera charakteru badawczego, ponieważ odbywa się w specjalnie skonstruowanym dźwiękowo-świetlnym wehikule. Zadaniem tego tajemniczego pojazdu jest wprowadzenia pasażerów w stan gotowości i otwarcia na kontakt z nieznanym, osobliwe pobudzenie wyobraźni, uruchomienie serii skojarzeń aż po samodzielne konstruowanie fabuły. To na pewno artystyczny eksperyment, próba szukania nierozpoznanych jeszcze pól wrażliwości estetyczno-intelektualnych dziecka, która spotkała się ze świetnym odbiorem publiczności, zarówno podczas premiery, jak i w czasie wizyt w kosmicznej kapsule poznańskich przedszkolaków.
Audiopyłki to słuchowisko połączone z wyprawą do świata, w którym historie opowiadają się bez słów – jedynie przy pomocy dźwięku i światła. Jest to pierwsza próba otwarcia projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci na instalację łączącą różne dziedziny sztuk performatywnych. Jak zwykle interesuje nas sfera polisensorycznych doznań dzieci oraz rozwijanie kreatywności naszych najmłodszych widzów, tym razem jednak taniec będzie odbywał się jedynie w wyobraźni widzów, w których głowach zawirują audiopyłkowe dźwięki i obrazy.

W ramach wyprawy przewidujemy:
- rozgrzewkę
- odsłuchanie zapisków z podróży (6 minut)
- przygotowanie do podróży/nałożenie kombinezonów
- podróż Audiopyłkową Kapsułą
- dźwiękową integrację
godzina
10:00 (4-latki)
11:00 (4-5-latki)
12:00 (6-latki)
16:00 (4-latki)
17:00 (5-6-latki)
czas trwania
45 minut
bilety
10 zł/dziecko (w instalacji bierze udział jednorazowo 8 dzieci, rodzice są jedynie obserwatorami) do nabycia w punkcie informacyjnym (wyłącznie)w Pasażu Starego Browaru

Dzieci biorą udział w spektaklu bez uczestnictwa rodziców, prosimy zatem o podporządkowanie decyzji o udziale dziecka w spektaklu jego możliwościom percepcyjnym
Wydarzenie zostanie udokumentowane przez fotografa
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj