Pijana matka spowodowała wypadek samochodowy
fot. Fotolia

Przerażające nagranie z wypadku – to ostrzeżenie dla każdego rodzica!

Pijana matka naraziła swoje 1,5-roczne dziecko na ogromne niebezpieczeństwo. Zobacz nagranie z wypadku – ten film otwiera oczy!
Hanna Szczesiak
Pijana matka spowodowała wypadek samochodowy
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło 12 grudnia ubiegłego roku w okolicach Peterborough w Anglii, jednak dopiero w poniedziałek, 10 kwietnia, policja z hrabstwa Cambridge opublikowała nagranie z wypadku.

Wypadek samochodowy z udziałem dziecka

32-letnia Tania Chikwature prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Przy wjeździe na rondo straciła nad nim panowanie. Wjechała na nasyp, samochód wzbił się w powietrze, uderzył w drzewo i dachował. Świadkowie zdarzenia od razu ruszyli na pomoc. Okazało się, że oprócz kobiety w samochodzie znajduje się 19-miesięczne dziecko. Kierowca ciężarówki, którą chwilę wcześniej wyprzedzała kobieta, nagrał całe zdarzenie.

Chłopiec i jego matka odnieśli lekkie obrażenia. Maluch był zapięty w foteliku samochodowym – strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby fotelik nie był prawidłowo zapięty lub gdyby w ogóle go nie było.

Kobieta straciła prawo jazdy na 3 lata i została skazana na 26 tygodni pozbawienia wolności.

Zobaczcie przerażające nagranie z wypadku:
Redakcja poleca: Jak przewozić noworodka w foteliku samochodowym?
Zobacz, jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym.

Pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka!

Przed każdą podróżą samochodem (nawet do sklepu!) upewnijcie się, że wasze dzieci są prawidłowo zapięte w fotelikach samochodowych. Od tego może zależeć życie dziecka! Jeśli nie wiecie, czy maluch będzie w foteliku bezpieczny, zróbcie test, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. W ten sposób sprawdzicie, czy dziecko jest dobrze chronione w czasie jazdy.

Zobacz: Ten test z fotelikiem powinien wykonać każdy rodzic!

Źródło: wp.pl, anglia.today
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy