Agnieszka Majchrzak mamotoja.pl

Agnieszka Majchrzak

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim przez wiele lat zajmowała się dziennikarstwem informacyjnym, relacjonując najważniejsze wydarzenia polityczno-społeczne w kraju. W mamotoja.pl śledzi najnowsze informacje dotyczące rodziców i ich praw. Porusza tematy społeczne i ukazuje macierzyństwo we wszystkich jego odsłonach. Uważa, ze najlepszym poligonem doświadczalnym dla poruszania tematyki parentingowej i czerpania do niej inspiracji jest własne doświadczenie. Będąc mamą trzech córek przez wiele lat skupioną na macierzyństwie, próbuje obecnie łączyć pracę zawodową z wychowywaniem dzieci. To nie jest proste zadanie i dobrze rozumie dylematy współczesnych mam.
jak wygląda mikołaj
Święta i uroczystości

Jak wygląda Mikołaj – wszyscy to wiemy, ale czy się nie mylimy?

Agnieszka Majchrzak
czerwona kokardka do wózka

Czerwona kokardka do wózka i nie tylko – czemu ma służyć?

Tradycja przyczepiania czerwonej kokardki do wózka wywodzi się z dawnych przesądów. Niegdyś ludzie wierzyli, że ktoś może zauroczyć dziecko, w wyniku czego będzie ono np. często płakać. Przed rzuceniem takiego uroku miała chronić właśnie czerwona kokardka, ale nie każda.
Agnieszka Majchrzak
seks przy śpiącym dziecku
seks
intymność
porady psychologa

Czy możesz uprawiać seks przy śpiącym dziecku?

Kochacie się, a obok w tym samym pokoju śpi wasz 2-letni maluch. Wpłynie to na jego rozwój psychiczny? Takie pytanie zadała w sieci blogerka Mama na Kozetce, a odpowiedzi, jakie uzyskała, wbiły ją w „w fotel”.
Agnieszka Majchrzak
Światowy Dzień Wegetarianizmu
dziecko wegetarianin
dieta bez mięsa
dieta wegetariańska

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu. Co warto wiedzieć o diecie wegetariańskiej?

Światowy Dzień Wegetarianizmu obchodzony jest 1 października. Dieta bezmięsna ciągle zyskuje nowych wielbicieli, a naukowcy przekonują, że mogą ją stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, a także kobiety w ciąży. Istnieje wiele odmian wegetarianizmu, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.
Milena Oszczepalińska
ból ucha u dziecka
zapalenie ucha
ból ucha

Zapalenie ucha u dziecka - jak rozpoznać, przyczyny powstawania, sposoby leczenia

Zapalenie ucha u dziecka to stan zapalny narządu słuchu powstały wskutek zakażenia bakteriami, rzadziej wirusami. Towarzyszy mu duży ból i wymaga odpowiedniego leczenia.
Agnieszka Majchrzak
mąż mnie nie docenia
opieka nad dzieckiem

Mąż mnie nie docenia, choć wychowuję dziecko i zajmuję się domem – co robić? [WIDEO]

Tylko młoda matka wie, ile pracy, czasu i energii wymaga zajmowanie się małym dzieckiem i domem. Mężczyźni najczęściej nie mają na ten temat bladego pojęcia, dlatego nie doceniają kobiet. „Zamień się rolami z partnerem, niech przez jeden dzień zobaczy, co to znaczy opiekować się dzieckiem, gotować, sprzątać, robić pranie’’ – mówi dr Magdalena Śniegulska.
Agnieszka Majchrzak
karate dla dzieci
sport dla dziecka

Karate dla dzieci – czy warto zapisać dziecko?

Wahasz się, czy zapisać dziecko na zajęcia karate dla dzieci? Niepotrzebnie, bo to dobry pomysł. Jak każdy sport karate jest doskonałą szkołą charakteru i wspomaga rozwój fizyczny dziecka. Choć to sport walki, treningi przez długi czas nie mają z nią wiele wspólnego, za to pełno w nich zabaw ruchowych i ćwiczeń techniki.
Agnieszka Majchrzak
utrata wolności po narodzinach dziecka
macierzyństwo

Utrata wolności po narodzinach dziecka – jak sobie radzić [WIDEO]

Wiele kobiet po przyjściu dziecka na świat ma poczucie utraty wolności. Trudniej jest im wyrwać się z domu, rozerwać, spotkać z przyjaciółmi, bo niemal całe życie trzeba podporządkować dziecku. Jednak to nie jest cała prawda. „Czas spędzony z dzieckiem mija bardzo szybko, wykorzystaj go na pokazanie mu świata, to też dobry moment, aby zastanowić się co dalej chcesz w życiu robić’’ – mówi psycholog dr Magdalena Śniegulska.
Agnieszka Majchrzak
Alimenty z funduszu
alimenty dla samotnej matki
alimenty na dziecko

Alimenty z funduszu: co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze?

Aby uzyskać alimenty z funduszu, trzeba spełnić określone kryteria, w tym dochodowe i złożyć wniosek w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej. Świadczenie to przysługuje na dzieci tylko do pewnego wieku (wyjątkiem są dzieci niepełnosprawne).
Agnieszka Majchrzak
grypa czy koronawirus
grypa
choroby zakaźne
koronawirus

Grypa czy koronawirus SARS-CoV-2 – objawy, podobieństwa i różnice [INFOGRAFIKA]

Grypa i koronawirus dają praktycznie jednakowe objawy w postaci wysokiej gorączki, kaszlu, bólu mięśni i osłabienia. Koronawirus SARS-CoV-2 jest jednak znacznie bardziej zaraźliwy, wywołuje poważniejsze powikłania i 5-10 razy więcej zgonów. To czyni go dużo groźniejszym od sezonowej grypy.
Agnieszka Majchrzak
strata dziecka
poronienie

Strata dziecka wiąże się z żałobą, którą każdy przeżywa inaczej [WIDEO]

Strata dziecka, nieważne, czy chodzi o narodzonego już syna czy córkę, czy o dziecko na wczesnym etapie ciąży, to bolesne doświadczenie. Zawsze wywołuje smutek i żałobę, którą trzeba przeżyć po swojemu – w samotności lub z pomocą bliskich albo specjalisty.
Agnieszka Majchrzak
domowe sposoby na kaszel u dziecka
kaszel

Domowe sposoby na kaszel u dziecka - 10 skutecznych i naturalnych metod

Zanim sięgniesz po leki z apteki, zawalcz z kaszlem u dziecka domowymi sposobami - pomogą one też na kaszel u niemowlaka. Skorzystaj ze sprawdzonych i bezpiecznych metod, np. domowych syropów, inhalacji lub stawiania baniek.
Agnieszka Majchrzak
powrót do pracy po macierzyńskim
powrót do pracy po urodzeniu dziecka

Powrót do pracy po macierzyńskim – jakie mama ma prawa w pracy, co z karmieniem piersią [WIDEO]

Aby powrót do pracy po urlopie macierzyńskim przebiegł bez stresu dla mamy i dziecka, trzeba się do niego przygotować. Dziecko musi mieć dobrą opiekę, żeby mama się nie martwiła o malucha w pracy. Warto też przemyśleć sprawę karmienia piersią i ewentualnie zaopatrzyć się w sprzęt do odciągania i przechowywania mleka matki.
Agnieszka Majchrzak
jak uszyć maseczkę ochronną
choroby zakaźne

Jak uszyć maseczkę ochronną – instrukcja krok po kroku [FOTO]

Jeżeli zastanawiasz się jak uszyć maseczkę ochronną, mamy dla ciebie gotowy wzór, wymiary maseczki dla dziecka i dorosłego i bardzo łatwą instrukcję jej wykonania. Zobacz, jak zrobić maseczkę samemu w domu!
Agnieszka Majchrzak
plebiscyt na najwspanialszy film lub bajkę z dzieciństwa

Plebiscyt: najwspanialszy film lub bajka z twojego dzieciństwa to....[ZAGŁOSUJ]

„Król Lew", a może „Kevin sam w domu"? Mamy dla was 10 filmów i bajek wszechczasów, a wy możecie zdecydować, który z nich zasługuje na tytuł najwspanialszego filmu lub bajki z waszego dzieciństwa. Zagłosujcie na ten najlepszy!
Agnieszka Majchrzak
quiz o piosenkach

Jak dobrze znasz słowa piosenek z filmów dla dzieci? [BARDZO TRUDNY QUIZ]

Agnieszka Majchrzak
plebiscyt na przedmiot najbardziej ułatwiający życie mamom
akcesoria dla dzieci

Jaki przedmiot najbardziej ułatwia życie mamom? Zagłosuj!

Mamy dla was 10 przedmiotów, które na co dzień ułatwiają życie mamom, a wy oddajcie głos na jeden z nich. Ostrzegamy, to wcale nie jest proste, wybrać ten jeden! Właściwie bez wszystkich ich naraz trudno sobie wyobrazić naszej matczynej codzienności.
Agnieszka Majchrzak
powrót dzieci do szkól
choroby zakaźne

Powrót dzieci do szkół i przedszkoli: co robić, aby były w nich bezpieczne [RADZI PEDIATRA]

Przestrzeganie zasad higieny, 2-metrowy dystans, płyn do dezynfekcji w plecaku i zaszczepienie przeciw grypie – o tym powinni pamiętać rodzice dzieci wracających do ławek szkolnych po wakacjach. I oto apelują do nich lekarze. I chociaż ma nie być obowiązku noszenia maseczek, są też zdania, że dzieci powinny w nich przebywać w placówkach.
Agnieszka Majchrzak
ból ucha w ciąży
zapalenie ucha
zdrowie w ciąży

Ból ucha w ciąży – 4 sposoby jak go wyleczyć, kiedy antybiotyk [lekarstwa+domowe sposoby]

Ból ucha w ciąży to najczęściej efekt stanu zapalnego spowodowanego zakażeniem wirusowym lub bakteryjnym. Do jego powstania może przyczynić się przewianie uszu. Nie można go bagatelizować i wymaga wizyty u laryngologa oraz leczenia, czasami także antybiotykami. Nie zagraża w bezpośredni sposób ciąży, ale jego powikłania mogą spowodować nawet zapalenie opon mózgowych, co nie jest obojętne dla zdrowia dziecka.
Agnieszka Majchrzak
Ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Miasto przywraca obostrzenia!
choroby zakaźne

MEN ogłasza 3 modele nauczania oraz izolatki w szkołach

Izolatki dla dzieci z podejrzeniem koronawirusa, 3 modele nauczania, dzieci z podejrzeniem grypy lub przeziębieniem zostają w domu – tak będzie wyglądała szkoła po 1 września, kiedy dzieci wrócą do tradycyjnej nauki. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił w środę trzy warianty nauczania, które mogą zostać wdrożone w trakcie pandemii koronawirusa.
Agnieszka Majchrzak
śmierć kobiety w ciąży
kobieta w ciąży
opieka medyczna

Wielkopolska: śmierć kobiety w ciąży, aż trzy szpitale odmówiły jej przyjęcia

Przez 8 godzin walczyli o życie 28-letniej ciężarnej lekarze z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Kobieta wymagała przewiezienia do bardziej specjalistycznego szpitala, niestety aż trzy placówki - z Ostrowa Wlkp., Kalisza i Poznania - odmówiły jej przyjęcia. Tłumaczono to brakiem możliwości transportu, miejsc w szpitalu i nieposiadaniem przez ciężarną badania w kierunku zakażenia koronawirusem.
Agnieszka Majchrzak
sok z czarnego bzu

Sok z czarnego bzu – naturalny lek na kaszel i gorączkę

Sok z czarnego bzu od wieków znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Zawiera wiele cennych witamin, przyspieszających regenerację chorego organizmu. Bezpiecznie może być stosowany u ciężarnych i u dzieci po drugim roku życia.
Agnieszka Majchrzak
o co pytać nianię na pierwszym spotkaniu
niania

O co pytać nianię na pierwszym spotkaniu [WIDEO]

Wielu rodziców poszukujących opiekunki do dziecka zastanawia się, o co pytać nianię na pierwszym spotkaniu. Jest schemat, który pozwala przygotować się do takiej rozmowy. Powinna ona składać się z trzech etapów, które pozwolą poznać osobę niani, jej doświadczenie oraz to, w jaki sposób będzie zajmować się dzieckiem.
Agnieszka Majchrzak
Nowa piosenka Bakusiowo "Matka nie ma lekko"
macierzyństwo
blogerka

Bakusiowo nagrała kolejną piosenkę: „Matka nie ma lekko". Jak zwykle w punkt!

To najnowsza muzyczna produkcja blogerki i youtuberki Bakusiowo, czyli Malwiny Bakalarz. Jak zawsze mamy słowa idealnie trafione i muzykę z refrenem genialnie wpadającym w ucho. „Baku długo nie nagrywa, ale jak coś wrzuci to jest sztos!" – komentują fanki. Czy mamy nowy hit Bakusiowo? Posłuchajcie!
Agnieszka Majchrzak
szczepienie na meningokoki
zdrowie dziecka
bakterie
sepsa u dzieci

Meningokoki – szczepionka Nimenrix [od jakiego wieku, cena, dawkowanie]

Szczepionka Nimenrix chroni dziecko przed bardzo niebezpiecznymi zakażeniami wywołanymi przez meningokoki. Można nią szczepić niemowlęta od 6 tygodnia życia. Aby dziecko uzyskało odporność przed zakażeniem bakteriami, potrzebne są trzy dawki Nimenrixu zaaplikowane w odstępie kilku miesięcy. Dzieci dobrze tolerują szczepionkę, a ryzyko wystąpienia poważnych odczynów poszczepiennych po niej jest niewielkie.
Agnieszka Majchrzak
ukraińskie surogatki rodzą w jednym z warszawskich szpitali
poród
rodzina zastępcza

Ukraińskie surogatki rodzą w jednym z warszawskich szpitali dzieci dla par z Europy?!

Cały proceder jest nielegalny, kobiety zjawiają się w szpitalu na sam poród, następnie dzieci mają trafiać do Francji, Niemiec i Hiszpanii – do małżeństw, singli, oraz par homoseksualnych. Wszystko to ma się odbywać w jednym ze znanych szpitali w Warszawie, uchodzącym za porodówkę dla celebrytów. Tak sensacyjne doniesienia zamieszcza w swoim najnowszym numerze tygodnik „Newsweek".
Agnieszka Majchrzak
sepsa pneumokokowa
bakterie
szczepienia

Sepsa pneumokokowa: objawy i leczenie posocznicy pneumokokowej u dzieci

Sepsa pneumokokowa to bardzo poważne zakażenie organizmu, powstające wskutek przedostania się bakterii pneumokoków do krwiobiegu organizmu. Może się objawiać bardzo wysoką gorączką, drgawkami, sennością. Zbyt późne wdrożenie leczenia może skutkować zburzeniami oddychania i krążenia, a nawet śmiercią. Szczepienia obowiązkowe są najskuteczniejszą obroną przed posocznicą pneumokokową.
Agnieszka Majchrzak
podpalenie wózka dziecięcego
pożar

Warszawa: podpalono wózek dziecięcy na klatce schodowej. „Tu się wszystko paliło, do sufitu"

Rodzice dziecka, jak i mieszkańcy bloku są w ogromnym szoku – kłęby czarnego dymu sięgały aż po sufit. Wózek stał pod drzwiami zaledwie kilka godzin, ale komuś musiał bardzo przeszkadzać. Niestety to nie pierwszy taki przypadek.
Agnieszka Majchrzak
Ognisko koronawirusa w Łódzkiem. Miasto przywraca obostrzenia!
choroby zakaźne

Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska podzielona – w tych powiatach restrykcyjny rygor noszenia maseczek i inne obostrzenia

Od soboty Polska będzie podzielona na „czerwone", „żółte" i „zielone" powiaty, w zależności od stopnia zagrożenia zakażenia się koronawirusem – zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Będą większe rygory sanitarne w komunikacji i na imprezach. Zobacz, gdzie będą „strefy czerwone" koronawirusa i bezwzględny nakaz noszenia maseczek!
Agnieszka Majchrzak
mama 7 dzieci o swoim kontrowersyjnym rodzicielstwie
macierzyństwo bez lukru

Znana blogerka o swoich dzieciach: „Nie jestem ich niewolnikiem, po 19.30 nie jestem ich mamą"

Ma 7 dzieci. Nazywa się „leniwą matką", nie za bardzo gotuje, pierze, kiedy dzieci o to poproszą, nie przejmuje się ich codzienną toaletą. Ma tak dużą rodzinę, że musiała w wielu sprawach „odpuścić", aby dać radę wychowywać taką gromadkę dzieci. Popieracie takie metody?
Agnieszka Majchrzak