Ewa Cwil

Ewa Janczak-Cwil

Z wykształcenia magister rehabilitacji ruchowej. Pracuje w przychodni rehabilitacyjnej pod Warszawą, gdzie zajmuje się dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat współpracowała z wydawnictwami, prowadząc m.in. rubrykę fitness w magazynie Shape, była zastępcą redaktor naczelnej w Be Active. Jest współtwórczynią jednego z największych polskich portali o tematyce fitness. Ukończyła m.in. kursy: FOI – Funkcjonalna Integracja i Osteopatia, kurs na pomocnika instruktora narciarskiego, młodszego ratownika wodnego, instruktora kulturystyki i aerobiku. Ma uprawnienia państwowe do wykonywania masażu leczniczego oraz zabiegów fizykoterapii. Jest mamą córki i syna, którym stara się przekazać miłość do przyrody i aktywności fizycznej.
Ada Daniel
Aktualności

Ada z TOP MODEL znowu zostanie mamą! Wybrała PIĘKNE imię!

Ewa Janczak-Cwil
gnidy we włosach
wszawica

Gnidy we włosach: jak wyglądają i jak się pozbyć jaj wszy?

Gnidy we włosach są mocno przytwierdzonymi do włosów jajami wszy. Ich usunięcie wymaga zastosowania odpowiedniego preparatu lub domowego sposobu, który zabije rozwijające się w gnidach pasożyty. Następnie należy gnidy dokładnie wyczesać specjalnym grzebieniem.
Ewa Janczak-Cwil
układ słoneczny kolorowanki
kolorowanki

Układ Słoneczny – 9 edukacyjnych kolorowanek z planetami dla dzieci

Kolorowanki z Układem Słonecznym mogą pełnić funkcje edukacyjną. Dziecko dzięki nim może nie tylko dobrze się bawić, ale też poznać planety w naszym Układzie Słonecznym oraz ich cechy charakterystyczne.
Ewa Janczak-Cwil
rozprzestrzenianie się kleszcz wędrowny
ukąszenia kleszcza

Groźne europejskie kleszcze zawitają do Polski? Roznoszą śmiertelną gorączkę!

Kleszcze wędrowne (Hyalomma marginatum) występują w południowej Europie, ale wczepione w ptaki mogą dotrzeć i do Polski. Są większe niż nasze rodzime kleszcze, a na dodatek przenoszą niebezpieczną gorączkę.
Ewa Janczak-Cwil
trichotillomania
psychoterapia

Trichotillomania – wyrywanie włosów i rzęs to zaburzenie wymagające leczenia

Trichotillomania to choroba o podłożu psychicznym. Polega na tym, że chory na trochotillomanię wyrywa sobie włosy, a czasami też rzęsy. Dotyka 1-2 proc. społeczeństwa, głównie kobiet i chłopców.
Ewa Janczak-Cwil
wyliczanki dla dzieci
wierszyki dla dzieci

Wyliczanki dla dzieci – 34 propozycje dla małych i dużych!

Wyliczanki dla dzieci oraz proste rymowanki nadają się do losowania uczestników gry lub inicjowania zabaw. Dla najmłodszych dzieci są sympatycznym urozmaiceniem, które potrafi je rozbawić i poprawić im humor.
Ewa Janczak-Cwil
rodzice mają dość zdalnej edukacji
przygotowanie do szkoły

Nauka zdalna od września? Rodzice mówią dość i zapowiadają strajk

Konieczność kontynuowania od września nauki zdalnej w szkołach budzi sprzeciw rodziców mimo zapowiedzi rządzących, że będzie ona lepiej zorganizowana. O to, co będzie się działo we wrześniu, boją się rodzice, uczniowie i nauczyciele.
Ewa Janczak-Cwil
dieta po cesarce
dieta

Dieta po cesarce: co (i kiedy) trzeba jeść, a czego unikać po cesarskim cięciu

Dieta po cesarce nie różni się znacząco od tej, którą dobrze jest stosować po naturalnym porodzie. Warto jednak, aby uwzględniała zalecenia, jakie stosuje się w żywieniu pooperacyjnym. Zazwyczaj pierwszy posiłek po cesarskim cięciu można zjeść dopiero po ok. 6 godzinach od zabiegu.
Ewa Janczak-Cwil
octan uliprystalu wycofany ze sprzedaży

Octan uliprystylu wycofany ze sprzedaży. Zawierają go m.in. leki na mięśniaki macicy

Komitet do spraw Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC), działający przy Europejskiej Agencji Leków, wydał opinię: sprzedaż leków zawierających substancję czynną Ulipristali acetas w dawce 5 mg powinna zostać wstrzymana na terenie Unii Europejskiej.
Ewa Janczak-Cwil
dziecko wypadło z auta
dziecko w aucie

O włos od tragedii! Dziecko wypadło z samochodu na skrzyżowaniu! [ZOBACZ WIDEO]

To może zdarzyć się i tobie! Podczas jazdy czterolatek wyśliznął się z fotelika, otworzył drzwi auta i wypadł na jezdnię.
Ewa Janczak-Cwil
tarcza antykryzysowa 4.0 ograniczenia praw pracownika
epidemia

Tarcza 4.0 – te zmiany są niekorzystne dla pracownika!

Zmniejszenie wynagrodzeń i zwolnienia z powodu przestoju spowodowanego koronawirusem to tylko wstęp do nieciekawych zmian, jakie czekają pracowników po wprowadzeniu kolejnych zmian w prawie w związku z tarczą antykryzysową.
Ewa Janczak-Cwil
co robić w wakacje z dzieckiem
wakacje z dzieckiem

Co robić w wakacje z dzieckiem: sprawdzone pomysły na udany wypoczynek

Jeśli dobrze zaplanujesz, co robić w wakacje z dzieckiem, będziesz mieć pewność, że atrakcyjnie spędzicie czas. Dobrze dobrane aktywności i atrakcje zapewnią wam wszystkim psychiczny i fizyczny wypoczynek.
Ewa Janczak-Cwil
nosidło turystyczne
podróż z dzieckiem

Nosidło turystyczne dla aktywnych rodziców. Jak wybrać odpowiednie?

Nosidło turystyczne jest inne niż zwykłe nosidełko. Jest solidniejsze, ma stelaż i dobre pasy, które odciążają kręgosłup rodzica. Bardziej zaawansowane modele mają też liczne udogodnienia dla dzieci.
Ewa Janczak-Cwil
latawiec dla dzieci

Latawiec dla dzieci – zabawa i nauka w jednym!

Są różne rodzaje latawców dla dzieci. Najprostsze służą tylko do zabawy. Bardziej skomplikowane mogą posłużyć do nauki wykonywania podniebnych akrobacji albo stać się wstępem do nauki kitesurfingu.
Ewa Janczak-Cwil
gdzie w góry z dzieckiem
wakacje z dzieckiem

Gdzie jechać w góry z dziećmi w Polsce? Najbardziej urokliwe miejsca dla rodzin

To, gdzie jechać w góry z dziećmi, zależy od wieku dzieci, doświadczenia rodziców i nastawienia wszystkich członków rodziny. Jednak jedno jest pewne – w górach jest więcej atrakcji niż nad morzem i łatwiej tam dziecku zaszczepić ciekawość świata i aktywny tryb życia. Przedstawiamy trasy, które nadają się dla dzieci – w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach i Górach Świętokrzyskich.
Ewa Janczak-Cwil
szczepienia a upały
szczepienia

Szczepienia a upały – czy można szczepić dziecko podczas upałów?

Wielu rodziców zastanawia się, czy można szczepić dzieci w upały. Dziecko może być zmęczone, spocone, rozgrzane, więc wydawać by się mogło, że to nie jest najlepszy moment na podawanie szczepień. Tymczasem upały nie mają wpływu na szczepienia.
Ewa Janczak-Cwil
porównanie cen tygodnia wakacji
wyjazd z dzieckiem

Porównanie cen tygodnia wakacji w Polsce i za granicą, czyli dokąd jechać w 2020 roku

Porównanie cen tygodnia wakacji w naszym kraju i w innych państwach wypada bardzo ciekawie. W obu opcjach najtańsze są campingi, a najdroższe wyjazdy all inclusive. Jednak nie zawsze pozostanie w Polsce oznacza najniższy koszt wakacji w 2020 roku.
Ewa Janczak-Cwil
sepsa wysypka
sepsa u dzieci

Sepsa – wysypka krwotoczna to już syrena alarmowa!

Sepsa – wysypka to tylko jeden z objawów tej choroby. Gdy wystąpi, stan chorego może być już bardzo ciężki. Poza tym nie w każdym przypadku sepsy wysypka krwotoczna się pojawia.
Ewa Janczak-Cwil
wakacje z dzieckiem pod namiotem
wypoczynek z dzieckiem

Na wakacje z dzieckiem pod namiot – gdzie jechać, co zabrać?

Wakacje z dzieckiem pod namiotem mogą być dla najmłodszych przygodą życia, jeśli rodzice do takiego wyjazdu dobrze przygotują dziecko i siebie. Podstawa to taki dobór ekwipunku i ubrań, aby być niezależnym od pogody.
Ewa Janczak-Cwil
farma dzieci na Ukrainie
noworodek

Pierwsi rodzice zgłaszają się po „dzieci na zamówienie’’

Parę dni temu po dzieci urodzone na zamówienie na Ukrainie przyjechali pierwsi rodzice. Jest to 11 par z Argentyny, które nie mogły odebrać swoich dzieci z powodu koronawirusa. W sumie na rodziców czeka 500 niemowląt!
Ewa Janczak-Cwil
nocnik turystyczny
trening czystości

Nocnik turystyczny – 4 typy i 4 sensowne propozycje już od 5 zł!

Nocnik turystyczny przydaje się w dłuższych i krótszych podróżach oraz podczas pobytu na wakacjach. Jest lekki, poręczny i pozwala wysadzić dziecko od razu po tym, jak zgłosi ono potrzebę. Dlatego jest bardzo pomocny także przy odpieluchowaniu.
Ewa Janczak-Cwil
otwarcie parków rozrywki 2020
atrakcje dla dzieci

Parki rozrywki otwarte w czwartym etapie odmrażania gospodarki

Jest nadzieja na zapewnienie dzieciom rozrywki podczas wakacji! Rząd zapowiada otwarcie parków rozrywki w kolejnym etapie luzowania obostrzeń. Już można kupować bilety do niektórych miejsc.
Ewa Janczak-Cwil
chusty do noszenia dzieci
jak nosić dziecko

Dlaczego chusty do noszenia dzieci to dobry pomysł

Chusty do noszenia dzieci mają mnóstwo zalet. Należą do kategorii idealnych akcesoriów dla rodziców – od urodzenia dziecka nawet do czasu ukończenia przez nie 2-3 lat. Do wyboru jest kilka rodzajów chust.
Ewa Janczak-Cwil
antykoncepcja hormonalna
antykoncepcja

Antykoncepcja hormonalna jest bezpieczna i skuteczna

Do antykoncepcji hormonalnej zalicza się pigułki, plastry, krążki dopochwowe, zastrzyki i implanty. Uwalniają one hormony, które zapobiegają zajściu w ciążę. Antykoncepcja hormonalna wykazuje wysoką skuteczność
Ewa Janczak-Cwil
zasiłek macierzyński wyklucza postojowe
zasiłek macierzyński
epidemia

Postojowe nie dla wszystkich przedsiębiorczych mam!

Jeżeli jesteś samozatrudniona i przebywasz na zasiłku macierzyńskim, nie należy ci się postojowe, oferowane przedsiębiorcom w czasie epidemii.
Ewa Janczak-Cwil
kolonie i obozy 2020
epidemia
dokąd na wakacje

Kolonie i obozy 2020 – znamy zasady, na jakich się odbędą 

Kilka dni temu Ministerstwo Rozwoju ogłosiło: obozy i kolonie w tym roku się odbędą. Teraz GIS poinformował, w jakim reżimie sanitarnym będą wypoczywać dzieci. Obostrzeń jest dużo.
Ewa Janczak-Cwil
nocnik grający
odpieluchowanie
trening czystości

Nocnik grający może wyglądać jak prawdziwa toaleta! Jaki przyspieszy trening czystości? [RANKING]

Nocnik grający to zwykły nocnik, tyle że z pozytywką, która umila dziecku czas, a czasem rozśmiesza. Niektóre dźwięki przypominają nawet odgłosy prawdziwej toalety i pomagają dziecku odzwyczaić się od pieluchy. Grający nocnik interaktywny nie musi być drogi, by spełniał swoją rolę.
Ewa Janczak-Cwil
Remdesvir skuteczny w walce z koronawirusem

To już jest pewne: jest lek na COVID-19!

Europejska Agencja Leków w najbliższych dniach zarejestruje pierwszy lek skuteczny w walce z koronawirusem – remdesivir. Był on wcześniej testowany w USA i Europie. Obecnie już zostało potwierdzone, że remdesivir skutecznie zwalcza COVID-19.
Ewa Janczak-Cwil
serial Agi Bagi dla dzieci na Netflixie
filmy dla dzieci

Popularny polski serial animowany dla najmłodszych dzieci od jutra na Netflixie!

Agi Bagi to polski animowany metodą 3D serial dla najmłodszych. Projekt był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Głównymi bohaterami serialu są Bodzio i Zibi.
Ewa Janczak-Cwil
dziecko w oknie życia
okno życia

Okna życia miały być dla noworodków... Najstarsze dziecko miało prawie 2 lata

Założenie było takie, że do okien życia miały być wkładane noworodki. Jednak życie pokazało, że kobiety rezygnują także z opieki nad starszymi dziećmi.
Ewa Janczak-Cwil