Joanna Biegaj, redaktorka mamotoja.pl

Joanna Biegaj

Miłośniczka poezji współczesnej. W wolnych chwilach przede wszystkim poszerza swoją wiedzę z zakresu psychologii, ale również czyta reportaże, medytuje, ogląda dobre filmy. Fanka podróżowania, zafascynowana Nowym Jorkiem. Uwielbia mocną kawę, bez której nie wyobraża sobie poranka.
Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
Aktualności

Magda Stępień przekazała, że lekarze w Izraelu wykluczyli śmiertelny gen u Oliwiera! „Intuicja matki nigdy nie zawodzi”

Joanna Biegaj
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
dziecko
szkoła
uczeń

Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]

Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły jest niezbędna, jeżeli rodzic chce, by jego pociecha samodzielnie wracała do domu. W innym przypadku nie będzie to możliwe. Dodatkowo zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu mogą podpisać jedynie rodzice lub opiekunowie prawni.
Joanna Biegaj
Mężczyzna uratował 3-letnie dziecko
dziecko

Wstrząsające nagranie: mężczyzna ocalił 3-letnie dziecko, które zwisło na 8. piętrze

Interwencja 36-letniego Sabita Szontakbajewa w stolicy Kazachstanu uratowała życie 3-letniej dziewczynce. Mężczyzna został odznaczony i nagrodzony za swoje bohaterstwo.
Joanna Biegaj
matka znęcała się nad synkiem
przemoc wobec dzieci
przemoc fizyczna
przemoc domowa

„Dziecko uczy się chodzić, ma prawo się poprzewracać” – tak matka tłumaczyła siniaki na ciele synka

Matka siniaki na ciele swojego dziecka tłumaczyła tym, że maluch uczy się chodzić. Policja ustaliła, że znęcanie nad chłopcem trwało pół roku. Aktualnie matka dziecka przebywa w areszcie tymczasowym.
Joanna Biegaj
Disco polo na komunii
pierwsza komunia
komunia
komunia święta

Dzieci śpiewały hit disco polo podczas pierwszej komunii świętej (nagranie)

Choć wydaje się, że przebieg pierwszej komunii świętej nie może nas niczym zaskoczyć – rzeczywistość w jednej z polskich parafii okazała się zupełnie inna. Ta komunia była bardzo wyjątkowa! Koniecznie obejrzyjcie to nagranie!
Joanna Biegaj
Magda Stępień o oświadczeniu Jakuba Rzeźniczaka
dziecko
choroba nowotworowa

Magda Stępień skomentowała oświadczenie Jakuba Rzeźniczaka: „Jako matka podjęłam najlepszą decyzję”

Magda Stępień odniosła się do słów swojego byłego partnera. Modelka podkreśliła, że w dalszym ciągu uważa, że jej decyzja o wylocie do Izraela, by tam leczyć maluszka, była słuszna.
Joanna Biegaj
Jakub Rzeźniczak o leczeniu syna
tata
dziecko
syn

Jakub Rzeźniczak wreszcie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu

„Sytuacja sprzed kilku dni, gdy zostałem oskarżony o zastraszanie, sprawiła, że nie mam już siły tolerować pewnych zachowań Magdy” – napisał Jakub Rzeźniczak. Piłkarz oficjalnie przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu.
Joanna Biegaj
lektury szkolne klasa 8
dziecko
szkoła
książki

Lektury szkolne klasa 8 – spis wszystkich obowiązujących lektur 

Wykaz lektur do klasy ósmej obejmuje dzieła Słowackiego, Mickiewicza, Żeromskiego. Ósmoklasiści muszą także zaznajomić się z poezją naszej noblistki Wisławy Szymborskiej oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Jarosława Marka Rymkiewicza. Podajemy wszystkie lektury do klasy 8 – obowiązkowe i nieobowiązkowe.
Joanna Biegaj
dziecko dusiło się
pierwsza pomoc
zakrztuszenie dziecka

1,5-roczne dziecko dusiło się na oczach matki. Pomogła straż miejska i przypadkowy przechodzeń

1,5-roczne dziecko dusiło się, jednak dzięki pomocy straży miejskiej i wielkiemu szczęściu – obok przechodził akurat ratownik medyczny – nie doszło do tragedii.
Joanna Biegaj
Polacy wydają fortunę na komunię
finanse
komunia

Polacy wydają zawrotne sumy na prezent komunijny. Połowa z nich sięgnie do swoich oszczędności

Polacy prześcigają się w kupowaniu coraz droższych prezentów na komunię. Niektórzy wydadzą nawet 5 tysięcy! Maj i czerwiec będą dla nas wyjątkowo ciężkimi miesiącami.
Joanna Biegaj
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
szkoła
uczeń
egzamin

Ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty 2022?

Na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty szkoły ponadpodstawowe decydują, którzy kandydaci zostaną przyjęci do danej placówki. Tłumaczymy, ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty i ile trzeba mieć punktów, żeby dostać się do liceum.
Joanna Biegaj
Magda Stępień o ojcu dziecka
dziecko
choroba nowotworowa

Magdalena Stępień mówi o szykanowaniu i ogromnym stresie, który odbija się też na dziecku

Magda Stępień opublikowała bardzo emocjonalny wpis na swoim Instagramie. Wcześniej zamieściła również relację wideo, którą jednak zdecydowała się usunąć. Była mowa o ojcu Oliwiera.
Joanna Biegaj
Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci
dziecko
matka
śmierć

Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci. Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskiego żołnierza

Choć kremlowska propaganda przekonuje, że celem rosyjskiej armii nie są cywile, to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z przechwyconej przez SBU rozmowy wynika, że Rosjanie dopuszczają się największego okrucieństwa - zabijają matki na oczach ich dzieci.
Joanna Biegaj
Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów
alimenty
obowiązek alimentacyjny

Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów na swoich synów. Suma zaległości szokuje!

Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając mają dwóch synów bliźniaków – Roberta i Michała. Para rozstała się już wiele lat temu. Oboje z nich powinni angażować się w wychowanie swoich dzieci, również finansowo, jednak wszystko wskazuje na to, że aktor przez lata lekceważył swój rodzicielski obowiązek.
Joanna Biegaj
Wstrząsający pamiętnik 8-latka z Mariupola
dziecko

Wstrząsający pamiętnik 8-latka z Mariupola:  „Zmarły moje dwa psy, babcia Halia i ulubione miasto”

Jesteśmy świadkami wojny, która toczy się tak blisko nas. Widzimy zdjęcia, czytamy relacje. Niektóre z nich są szczególnie bolesne, zwłaszcza jeżeli dotyczą dzieci. Serce rozdzierają zapiski chłopca, który w tej wojnie uczestniczył. 8-latek z Mariupola podczas ostrzału swojego miasta prowadził pamiętnik – pisał w nim o przeżyciach w trakcie wojny.
Joanna Biegaj
Były partner Sylwii Bomby nie ma kontaktu z córką
córka
ojciec i córka
samotne macierzyństwo

Były partner Sylwii Bomby w ogóle nie angażuje się w wychowanie córki? „Dziecko ma tatę tylko na papierze”

Choć Sylwia Bomba chciałaby, żeby jej były partner bardziej angażował się w wychowanie ich córeczki, to on prawdopodobnie ogranicza się jedynie do płacenia alimentów na Tosię.
Joanna Biegaj
matura z matematyki 2022
uczeń
matura
matematyka

Matura z matematyki 2022 (aktualne informacje)

Drugiego dnia matur uczniowie muszą zmierzyć się z kolejnym obowiązkowym przedmiotem. Jest to matematyka, której większość maturzystów bardzo się obawia – matura z matematyki od lat jest najczęściej poprawianym egzaminem maturalnym.
Joanna Biegaj
Wzruszająca historia mam, która zbadała swoją córkę w ambulansie Ronalda McDonalda
badania
dziecko
nowotwór

Akcja „NIE nowotworom u dzieci”: Lenka została zdiagnozowana w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda. A wszystko zaczęło się od frytek...

Pani Katarzyna Kąkol podzieliła się wspaniałą historią o tym, jak jej córeczka po wielu nieudanych próbach wreszcie została trafnie zdiagnozowana podczas badania w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda. A wszystko zaczęło się od frytek... Koniecznie przeczytajcie historię małej Lenki!
Joanna Biegaj
Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
mama
dziecko
choroba nowotworowa

Jest nadzieja na przełom w leczeniu synka Magdaleny Stępień. Lekarze sprawdzają, czy Oliwier nie ma „śmiertelnego genu”

Magdalena Stępień ponownie zabrała głos na temat zdrowia Oliwiera. Tym razem modelka przekazała dobre wieści. Prawdopodobnie maluszek nie ma „śmiertelnego genu”, a operacja zakończy jego cierpienie i da mu szansę na normalne dzieciństwo.
Joanna Biegaj
Lektury z gwiazdką: matura 2022
lektury
matura

Lektury z gwiazdką: matura 2022 – książki, które trzeba obowiązkowo przeczytać (lista lektur)

Lektury z gwiazdką to najważniejsze lektury do matury 2022, zdanie egzaminu dojrzałości bez ich przeczytania będzie bardzo trudne. Są tak istotne, ponieważ to głównie na podstawie tych lektur są układane pytania, która uczniowie znajdą w arkuszu egzaminacyjnym.
Joanna Biegaj
podziękowania po komunii tekst
pierwsza komunia
komunia
komunia święta

Podziękowania po komunii (tekst): dla gości, dla chrzestnych, dla księdza

Podziękowania po komunii będą miłym akcentem dla wszystkich osób, które przybyły na tę uroczystość. Podpowiadamy, jak podziękować: co napisać oraz jaki podarunek wręczyć gościom po przyjęciu komunijnym.
Joanna Biegaj
W Gdańsku urodziły się bliźnięta syjamskie
bliźnięta

W Gdańsku urodziły się bliźnięta zrośnięte brzuszkami

W środę (27.04.2022 r.) około godziny 9 w szpitalu w Gdańsku na świat przyszły bliźnięta syjamskie – Mieszko i Leszek. Chłopcy urodzili się w 34. tygodniu ciąży.
Joanna Biegaj
Moja córka może nie zdać matury
nauka
szkoła

„Boję się tych matur – moja córka tyle była na zdalnym, że może nie zdać. Już nie myśli o studiach, tylko szuka pracy”  [LIST DO REDAKCJI]

Minister Czarnek kilkoma decyzjami przekreślił przyszłość mojej córki i tysięcy innych uczniów. Jestem pewna, że moje obawy podziela większość rodziców, których dzieci też mają dwa lata w plecy przez naukę zdalną.
redakcja mamotoja.pl
oceny w szkole
szkoła
uczeń
edukacja

Oceny w szkole: skala ocen szkolnych w Polsce

Skala ocen w szkole zmieniała się na przestrzeni lat. Aktualnie obowiązują trzy sposoby punktacji uczniów. Sprawdź, jakie są oceny w polskiej szkole i co oznaczają.
Joanna Biegaj
wystawianie ocen
szkoła
uczeń

Wystawianie ocen 2022 – do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku szkolnego?

Do kiedy są wystawiane oceny na koniec roku szkolnego? Ile czasu uczniowie mają na ich poprawę? Rok szkolny kończy się już 24 czerwca 2022. Nauczyciele najpierw muszą podać propozycje ocen końcowych, a następnie wystawić właściwe oceny na koniec roku. Jakie obowiązują ich terminy?
Joanna Biegaj
życzenia na komunię
życzenia
pierwsza komunia

Życzenia na komunię dla dziewczynki i chłopca: co napisać na kartce komunijnej?

Życzenia na pierwszą komunię świętą powinny być dla dziecka swego rodzaju drogowskazem. Dobrze zawrzeć w nich wartości, którymi przystępujący do komunii młody człowiek będzie mógł kierować się w życiu. Jeśli nie wiesz, jakie życzenia na komunię złożyć dziecku – skorzystaj z naszych propozycji.
Joanna Biegaj Luiza Słuszniak
Dwulatek wypadł z okna i zmarł
dziecko

Dwuletni chłopiec wypadł z okna prosto na beton. Zmarł. Maluch był pod opieką rodziców

W Bydgoszczy doszło do tragicznego wypadku: maluszek wypadł z okna i uderzył w beton. Dziecko było pod opieką rodziców. Aktualnie sprawę bada prokuratura.
Joanna Biegaj
7-latek z Ukrainy zgubił się w Siedlcach
dziecko

Siedlce: policjanci pomogli zgubionemu 7-latkowi z Ukrainy. Chłopiec znów jest z mamą

W Siedlcach zgubił się 7-latek z Ukrainy. Chłopczyk nie potrafił wrócić do swojej mamy. Pomogli przypadkowi przechodnie oraz policja.
Joanna Biegaj
ranking imion dla dziewczynek
imiona dla dziewczynek
imiona żeńskie
imiona

Najładniejsze imiona dla dziewczynki: ranking i listy imion żeńskich (zagłosuj na najładniejsze!)

Najładniejsze imiona dla dziewczynki wcale nie muszą być wyszukane, niekiedy mogą wydawać się zwyczajne, ale w prostocie też tkwi ogromna siła. Ranking imion dla dziewczynek to dobra inspiracja przy wyborze imienia dla córki. Spójrz na naszą listę najładniejszych polskich imion dla dziewczynek i zobacz, jakie imiona żeńskie nadaje się na świecie. Oddaj też swój głos w głosowaniu na najładniejsze imię dla dziewczynki!
Joanna Biegaj
Dziecko zmarło po napoju
dziecko
śmierć dziecka

6-latek zmarł po wypiciu napoju energetycznego. Uważajcie na swoje dzieci! 

6-letni Francisco Cervantesa wypił całą szklankę napoju energetycznego. Skończyło się to dla chłopca tragicznie. Uważajcie na swoje pociechy i zwracajcie uwagę na to, co znajduje się w zasięgu ich rąk!
Joanna Biegaj