Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Klaudia Stawiarska

Klaudia Stawiarska

Redaktorka SEO, której niestraszna jest tematyka dziecięca czy zdrowotna. Od najmłodszych lat pisała „do szuflady”. Powstawały wtedy opowiadania, wywiady czy pomysły na książkę. Dziecięce marzenia o zostaniu pisarką porzuciła na rzecz marketingu, który kontynuowała przez szkołę średnią oraz studia. Jednakże od 3 lat wróciła do niezrealizowanych marzeń i spełnia się jako redaktorka, która odnajdzie się w każdym temacie.
Kordian: streszczenie
Język polski

Kordian – streszczenie  krótkie i szczegółowe, plan wydarzeń, opis bohaterów

Klaudia Stawiarska
Pieśń o Rolandzie streszczenie
lektury
język polski
streszczenie

Pieśń o Rolandzie – streszczenie i krótkie opracowanie

W streszczeniu „Pieśni o Rolandzie” znajdziesz najważniejsze informacje o utworze. Kim jest Roland, bohater francuskiego eposu rycerskiego z epoki średniowiecza? Kto, oprócz tytułowego bohatera, odgrywa ważną rolę w „Pieśni"? O czym warto pamiętać, odwołując się do tego otworu podczas pisania rozprawki lub na egzaminie?
Klaudia Stawiarska
Jak narysować dynię
dynia
rysowanie
rysunek dziecka

Jak narysować dynię?

Dynia kojarzy się przeważnie ze świętem zwanym Halloween. Wtedy wydrąża się jej środek i wycina się w niej różne śmieszne lub straszne twarze. Warto wiedzieć, jak narysować dynię, gdyż na pewno twoje dziecko niejednokrotnie spotka się z takim zadaniem w przedszkolu lub szkole.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować pingwina krok
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować pingwina?

Rysowanie pingwina jest świetną rozrywką dla dzieci – nie tylko w ferie zimowe. Poniżej zobaczysz prostą instrukcję, dzięki której będziecie dokładnie wiedzieli, jak narysować pingwina. To łatwe nawet dla przedszkolaków, które dopiero zaczynają przygodę z rysowaniem.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować Pikachu
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować Pikachu?

Pikachu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów. Bajka i gra o pokemonach były popularne już w gronie rodziców, a teraz bawią kolejne pokolenie. Jeśli twoje dziecko lubi pokemony, na pewno będzie chciało wiedzieć, jak narysować Pikachu. Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować żyrafę
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować żyrafę?

Żyrafa to zwierzę bardzo lubiane przez dzieci. Być może ze względu na charakterystyczną długą szyję, a może z uwagi na cętki, które pięknie układają się na jej ciele. Zobacz kilka prostych wskazówek, jak narysować żyrafę.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować pandę
zwierzęta
rysowanie
rysunek dziecka

Jak narysować pandę? 

Zobacz, jak narysować pandę – jedno z bardziej lubianych przez dzieci zwierzątek. Przygotuj kartkę papieru, czarną i różową kredkę. Pandy są czarno-białe, więc do rysowania nie potrzebujesz mnóstwa kolorów. Na różowo pokolorujesz tylko wnętrza uszu.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować książkę
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować książkę?

Narysowanie książki jest bardzo łatwe. Z takim rysunkiem poradzi sobie nawet osoba, która nie ma zdolności plastycznych. Rysowanie książki jest też świetnym ćwiczeniem dla dziecka w doskonaleniu linii i kątów prostych. Poniżej krok po kroku tłumaczymy, jak narysować książkę.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować zamek
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować zamek?

Zamek często występuje w bajkach o księżniczkach i księciu. Nic więc dziwnego, że twoje dziecko kojarzy tę budowlę, a dziewczynki nawet chciałyby w nim zamieszkać. Narysowanie zamku jest bardzo proste, jak więc narysować zamek krok po kroku?
Klaudia Stawiarska
Jak narysować anioła
rysowanie
rysunki
rysunek dziecka

Jak narysować anioła?

Narysowanie anioła nie jest trudne, a będzie świetnym ćwiczeniem rysunkowym dla dziecka. Umiejętność ta przyda się zwłaszcza w okolicy świąt Bożego Narodzenia, kiedy np. będziecie przygotowywać świąteczne kartki. Sprawdź więc wcześniej, jak narysować anioła krok po kroku.
Klaudia Stawiarska
Jak narysować jabłko
rysowanie
rysunki
jabłka

Jak narysować jabłko?

Narysowanie jabłka jest dość prostym zadaniem, więc polecamy je dla młodszych dzieci. Chcesz podpowiedzieć dziecku, jak narysować jabłko krok po kroku? Oto instrukcja.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o samotności
samotność
cytaty

Cytaty o samotności, czyli jak wyrazić cierpienie w słowach

Cytaty o samotności pozwolą ci wypełnić pustkę po rozstaniu lub śmierci bliskiej osoby. Nasze aforyzmy o samotności pozwolą ci przetrwać te trudne momenty i dadzą nadzieję na lepszą przyszłość.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o muzyce
muzyka
cytaty

Cytaty o muzyce, które warto poznać 

W poniższym artykule zebraliśmy cytaty o muzyce, które pokazują, czym dla różnych znanych osób jest muzyka i jak wielką ma siłę oddziaływania na człowieka. Możesz wykorzystać je na przykład jako dodatek do życzeń urodzinowych dla osoby, która kocha muzykę lub jako motto dla siebie.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na 40 urodziny
święta
urodziny
cytaty

Cytaty na 40. urodziny – sentencje, które dopełnią życzenia

Cytaty na 40. urodziny świetnie sprawdzą się jako dodatek do życzeń lub wstęp do nich. Przekroczenie 40. roku życia to ogromny przełom w życiu. Pamiętaj tylko, by wybrać taki cytat, który będzie pasował do charakteru jubilata lub zażyłości między wami.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o smutku
smutek
cytaty

Cytaty o smutku, czyli sentencje, które warto znać

Cytaty o smutku pomogą ci zdefiniować to uczucie. Smutek jest na stałe wpisany w nasze życie, ale każdy może rozumieć go inaczej. Zapoznaj się z cytatami o smutku, aby zobaczyć, jak próbują ująć go w słowa filozofowie, pisarze, poeci i artyści.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o pracy
praca
motywacja
cytaty

Cytaty o pracy – słowa, które zmotywują cię do działania

Zebraliśmy cytaty o pracy, by pokazać, że praca może być przyjemna i fascynująca. To ludzie tworzą atmosferę w miejscu pracy, dzięki której można się w niej czuć swobodnie.
Klaudia Stawiarska
Wesele streszczenie
małżeństwo
lektury
streszczenie

„Wesele” – plan wydarzeń, streszczenie, opis bohaterów

Dramat Wesele” powstał w 1900 roku (pierwsze wydanie miało miejsce rok później). Od tamtej pory utwór uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł epoki Młodej Polski. Przeczytaj streszczenie „Wesela” i przypomnij sobie, jak przebiegało wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny oraz kto brał w nim udział.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o marzeniach
życzenia
cytaty

Cytaty o marzeniach, które zmotywują cię do ich realizacji

Cytaty o marzeniach niejednokrotnie dodają skrzydeł i stanowią motywację do ich spełniania. Poznaj wspaniałe sentencje, które mogą się stać twoim życiowym kierunkowskazem.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o ludziach
cytaty

Cytaty o ludziach, którzy pojawiają się w naszym życiu

Cytaty o ludziach opisują różne aspekty ludzkich relacji. Poeci i literaci potrafią idealnie ubrać w słowa trudne do wyrażenia uczucia. Ich trafne spostrzeżenia niejednokrotnie mogą być cenną życiową wskazówką.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o tęsknocie
smutek
cytaty

Cytaty o tęsknocie – sentencje, które mówią więcej niż słowa

Cytaty o tęsknocie opisują uczucia, który czasem trudno wyrazić słowami. Jeśli szukasz sposobu na zrozumienie i opisanie tego, co czujesz w związku z przeżywaną rozłąką lub stratą, to jesteś w dobrym miejscu. Nasz zbiór aforyzmów o tęsknocie rozczuli twoje serce.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na fb
motywacja
wierszyki
cytaty

Cytaty na FB – ciekawe sentencje i pomysły na podpisy pod zdjęciami

Cytaty na FB mogą być cennym dodatkiem do opisu pod zdjęciem. Jednak w dobie internetu ciężko trafić na wartościowe teksty lub sentencje. Dlatego zebraliśmy najciekawsze cytaty na Facebooka, które możesz wykorzystać na swoim profilu.
Klaudia Stawiarska
Streszczenie Skąpiec
rodzice
książka
książka dla dzieci

Skąpiec – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

Skąpiec to jeden z najsłynniejszych utworów Jana Baptysta Poquelina, znanego także jako Molier. Choć utwór powstał w XVII wieku, do dziś wystawiany jest na deskach teatrów całego świata. Należy także do kanonu lektur szkolnych, dlatego warto poznać bliżej historię Harpagona oraz jego dzieci.
Klaudia Stawiarska
Streszczenie Ulica krokodyli
książka
książka dla dzieci
lektury

Ulica krokodyli – streszczenie, opis ulicy, geneza, znaczenie

„Ulica krokodyli" to opowiadanie z tomu „Sklepy cynamonowe", który powstawał w latach 1934-1937. Cykl zawiera wspomnienia Brunona Schulza z czasów dzieciństwa. Wspomnieniom tym autor nadał poetycką, wyszukaną formę. Dzięki streszczeniu „Ulicy krokodyli” przypomnisz sobie, o czym jest to opowiadanie i co symbolizuje tytułowa ulica.
Klaudia Stawiarska
Streszczenie Pana Tadeusza
lektury
język polski
streszczenie

Pan Tadeusz – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

Czy wiesz, że są uczniowie, którzy, zanim sięgną po „Pana Tadeusza”, najpierw czytają streszczenie tego dzieła? Poznawszy bohaterów i kolejność zdarzeń – łatwiej zrozumieć sens epopei narodowej, a także zachwycić się mistrzowskim językiem Adama Mickiewicza.
redakcja mamotoja.pl
Streszczenie "Kamieni na szaniec"
książka dla dzieci
lektury
streszczenie

Kamienie na szaniec – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

„Kamienie na szaniec” to świadectwo odwagi, przyjaźni i patriotyzmu polskiej młodzieży. Powieść napisana w 1943 roku niezmiennie porusza serca czytelników. Tym bardziej że Rudy, Alek i Zośka istnieli naprawdę. Streszczenie „Kamieni na szaniec” pozwoli przypomnieć sobie kolejność zdarzeń oraz fakty, których znajomość może okazać się bardzo ważna.
Klaudia Stawiarska
Streszczenie Dziady cz. III
książka
lektury
streszczenie

Dziady cz. III – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

Wielu badaczy literatury uważa, że III część „Dziadów” Adama Mickiewicza to najważniejsze dzieło narodowego wieszcza. Właśnie w tym utworze poeta miał zawrzeć ducha poetyckiego całej swej twórczości. Jednocześnie chyba nikt nie odważył się określić III cz. „Dziadów” jako dzieło proste w odbiorze. Nasze streszczenie pozwoli lepiej zrozumieć, kto jest kim i o co chodzi w „Dziadach drezdeńskich”.
Klaudia Stawiarska
Cytaty na 50 urodziny
życzenia
urodziny
cytaty

Cytaty na 50 urodziny – najpiękniejsze sentencje na pięćdziesiątkę

Przez 50 lat można naprawdę dużo dowiedzieć się o życiu. Przekroczenie „magicznego” progu 50 lat to nie lada wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wybraliśmy najpiękniejsze cytaty nawiązujące do 50 urodzin, które z powodzeniem można umieścić na kartce z życzeniami zamiast standardowego „wszystkiego najlepszego”.
Klaudia Stawiarska
Streszczenie Chłopi
książka
lektury
streszczenie

Chłopi – streszczenie, plan wydarzeń, opis bohaterów

„Chłopi” to najsłynniejsza powieść Władysława Stanisława Reymonta. Autor w 1924 roku otrzymał za nią Nagrodę Nobla. To opowieść o życiu na polskiej wsi w ciągu jednego roku, która zaczyna się jesienią, a kończy latem. Chcąc przypomnieć sobie kolejność wydarzeń, zerknij na nasze streszczenie – w ten sposób uporządkujesz też wiadomości o tym, kto jest kim w „Chłopach”.
Klaudia Stawiarska
Antygona: streszczenie, plan wydarzeń, bohaterowie
książka
lektury
streszczenie

Antygona – streszczenie, plan wydarzeń, bohaterowie

„Współkochać przyszłam, a nie współnienawidzić” to słynne słowa Antygony, bohaterki jednej z tragedii Sofoklesa. Streszczenie tego starożytnego dzieła pomoże ci zrozumieć ponadczasową problematykę utworu, dotyczącą: władzy, odwiecznego konfliktu pokoleń oraz moralności człowieka.
Klaudia Stawiarska
Cytaty o małżeństwie
szczęśliwe małżeństwo
małżeństwo
cytaty

Cytaty o małżeństwie, czyli prawdziwe oblicza związku

Cytaty o małżeństwie ukazują wspólne wzloty i upadki. Są też okazją do wspominania pięknych chwil spędzonych z drugą osobą. Poniżej znajdziesz bogaty zestaw cytatów, które doskonale odzwierciedlają uroki małżeństwa.
Klaudia Stawiarska