Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Małgorzata Malinowska

Małgorzata Malinowska

Jak sprawdzić, czy noworodek karmiony piersią się najada?
Karmienie

Jak sprawdzić, czy dziecko się najada? Wskazówki dla mam karmiących piersią

Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Dzień Pluszowego Misia
pluszak
zabawki dla dzieci

Dzień Pluszowego Misia: co to za święto, kiedy wypada i jaka jest jego historia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie. Dziś niemal każde dziecko ma swoją ukochaną maskotkę, ale nie zawsze tak było. Historia narodzin pluszowego misia ma 120 lat i związana jest z jednym z amerykańskich prezydentów. Opowiedz dziecku, jaki rodowód ma pluszowy miś. Sprawdź, jak można uczcić to święto.
Joanna Biegaj
przyprawy dla niemowlaka
rozszerzanie diety niemowlaka

Przyprawy dla niemowlaka: jakie i od kiedy?

Nie wszystkie przyprawy nadają się dla małego dziecka. Czy wolno dodawać do potraw curry, lubczyk albo majeranek? Wyjaśniamy, jak i czym przyprawiać, by zupka czy deser były nie tylko pyszne, ale i zdrowe. Stworzyłyśmy też listę przypraw zakazanych dla niemowlaka.
Magdalena Drab
skurcze porodowe
poród
objawy porodu
skurcze

Skurcze porodowe: jak je rozpoznać? Kiedy jechać do szpitala, gdy czujesz skurcze przed porodem?

Skurcze porodowe oznaczają rozpoczęcie akcji porodowej. Na początku przypominają skurcze przepowiadające, ale szybko zaczynają się od nich różnić. Wraz z postępem porodu pojawiają się coraz częściej i są coraz dłuższe. Podpowiadamy, jak odróżnić skurcze przedporodowe od porodowych, w jaki sposób je liczyć i kiedy jechać do szpitala.
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
jesień
zakupy dla dziecka
jak ubrać dziecko

Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?

Zastanawiasz się, jak ubrać niemowlę na spacer jesienią? Nie ty jedna. Zresztą takich pytań mamy zadają więcej. Bo czy wiesz, jak ubierać dziecko jesienią w domu, kiedy nie grzeją kaloryfery? Oto podpowiedzi, które sprawią, że dziecko będzie ubrane w sam raz do jesiennej pogody.
Joanna Biegaj
lęk separacyjny u dzieci
wychowanie dziecka
rozstania z mamą
lęk

Co to jest lęk separacyjny i jak sobie z nim radzić? Kiedy się objawia?

Lęk separacyjny jest zaburzeniem, podczas którego dziecko obawia się rozłąki ze swoimi bliskimi. Ten nieuzasadniony lęk pojawia się wtedy, kiedy ma dojść do rozłąki lub na samą myśl o niej. Lęk separacyjny występuje zarówno u niemowlaka, rocznego dziecka, jak i np. dwulatka. Niekiedy borykają się z nim również dorośli.
Joanna Biegaj
Zajęcia dodatkowe w przedszkolu
rozwój dziecka
zajęcia dla dzieci

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – jak je wybrać, ile kosztują? Podpowiada psycholog

Zajęcia dodatkowe bez wątpienia powinny rozwijać pasję dziecka i sprawiać mu wiele radości. Jak wybrać zajęcia dodatkowe? Ile one kosztują? Wszelkie wątpliwości rodziców rozwiewa Justyna Korzeniewska, psycholog.
Małgorzata Malinowska
emolienty
kosmetyki dla niemowląt
kąpiel dziecka
pielęgnacja niemowlaka

Emolienty – najlepsze kosmetyki dla dziecka z alergią i atopowym zapaleniem skóry (AZS)

Emolienty to kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry dziecka, zmniejszające jej suchość, szorstkość oraz uczucie świądu. Nie zawierają barwników i substancji zapachowych. Można ich używać w formie płynów do kąpieli dziecka, szamponów i kremów do pielęgnacji skóry.
Małgorzata Malinowska
puls w ciąży
stres w ciąży
ciśnienie w ciąży

Puls w ciąży – czy podwyższone tętno szkodzi? Co znaczy niski puls w ciąży?

Puls w ciąży ulega podwyższeniu. To normalne – serce musi przepompowywać nawet 45 proc. krwi więcej, bo o tyle zwiększa się jej objętość u ciężarnych. Wszystko po to, by zaopatrzyć nie tylko ciało kobiety, ale i rosnący w jej łonie płód. Jednak czy podwyższony puls w ciąży nie szkodzi dziecku? Jakie są normy i kiedy należy się niepokoić? Wyjaśniamy też, co oznacza niski puls w ciąży.
Magdalena Drab
czy karmiąca mama może jeść truskawki
karmienie piersią
laktacja

Truskawki a karmienie piersią –​ dozwolone czy nie?

Truskawki są owiane złą sławą wśród karmiących mam. Choć zalecenia dotyczące diety podczas karmienia piersią już dawno się zmieniły, nadal wiele kobiet szuka informacji, czy truskawki należą do grupy produktów zakazanych. Wyjaśniamy, kto może jeść truskawki bez obaw i jakie wartości odżywcze mają te niezwykłe owoce.
Małgorzata Wódz
plamienie w ciąży
poronienie
krwawienie w ciąży
progesteron

Plamienie w ciąży – wygląd, przyczyny, zagrożenia, kiedy do szpitala

Plamienie w ciąży występuje dość powszechnie i nie zawsze zapowiada problemy. Najczęstszą przyczyną plamienia na początku ciąży jest implantacja zarodka. Każde krwawienie u ciężarnej należy skonsultować z lekarzem, który ustali, co jest jego powodem. Jeśli jest skąpe i nie towarzyszą mu inne objawy, najprawdopodobniej nie dzieje się nic złego.
Ewa Janczak-Cwil
wymioty u niemowlaka
zdrowie dziecka
ulewanie u niemowląt

Wymioty u niemowlaka: działaj szybko, aby nie doszło do odwodnienia

Wymioty u niemowlaka są spowodowane niestrawnością pokarmową, biegunką lub infekcjami górnych dróg oddechowych. Czasami mogą być objawem groźnych chorób np. zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Nie można dopuścić do odwodnienia organizmu, które u tak małego dziecka może pojawić się bardzo szybko i być niebezpieczne dla jego życia i zdrowia.
Małgorzata Malinowska
smoczek dla noworodka
smoczki dla niemowląt
jak odzwyczaić od smoczka

Smoczek dla noworodka: od kiedy podawać, jaki wybrać?

Smoczek to dozwolony sposób na uspokojenie noworodka. Warto jednak wiedzieć, kiedy noworodek powinien zacząć ssać smoczek, jak często można go podawać oraz co ile wymieniać na nowy. Pierwszy smoczek musi być dopasowany do potrzeb malutkiego dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
alergia pokarmowa u niemowlaka
alergia
alergia pokarmowa
wysypka

Alergia pokarmowa u niemowląt – jak rozpoznać i jak leczyć?

Alergia pokarmowa u niemowląt zdarza się często, bo układ odpornościowy małego dziecka jest jeszcze niedojrzały. Część winy za najczęstsze alergie pokarmowe mogą ponosić geny. Leczenie alergii u niemowląt nie jest proste i wymaga zaangażowania rodziców, a także pomocy lekarza. Wyjaśniamy, jakie są objawy alergii pokarmowej, jak wygląda wysypka oraz kiedy trzeba zrobić testy na alergie pokarmowe.
Magdalena Drab
brak koncentracji u dziecka
przedszkolak
edukacja dziecka
koncentracja

Brak koncentracji u dziecka: przyczyny. Jak pracować nad koncentracją – ćwiczenia

Warto poznać przyczynę braku koncentracji u dziecka i wprowadzić ćwiczenia, które pomogą dziecku się skupić. Brak umiejętności skoncentrowania się może przełożyć się na problemy z nauką, relacje z rówieśnikami i ogólne samopoczucie.
Dominika Bielas
Rotawirusy
rotawirusy
szczepienia
wymioty u dziecka

Rotawirus u dzieci: objawy, przebieg i leczenie. Kiedy do szpitala?

Rotawirus u dzieci to jedna z najczęstszych przyczyn biegunki. Zakażenie jest szczególnie groźne dla niemowląt. Wyjaśniamy, jakie są objawy infekcji rotawirusowej, jak przebiega choroba i jak powinno wyglądać leczenie. Sprawdź, kiedy trzeba szybko jechać z dzieckiem do szpitala.
Małgorzata Wódz
Objawy ząbkowania
ząbkowanie
pierwsze zęby
zęby mleczne

Objawy ząbkowania to nie gorączka i biegunka! Kiedy dzieci ząbkują i co podać na ból dziąseł?

Objawy ząbkowania mogą pojawić się na długo przed pierwszymi ząbkami u dziecka. Ząbkujące niemowlę może się ślinić, płakać, nie chcieć ssać. Ale jeśli ma biegunkę i gorączkę, warto znaleźć przyczynę problemu, bo nie są to typowe objawy ząbkowania.
Małgorzata Malinowska
jak odzwyczaić od karmienia piersią
karmienie piersią
odstawianie od piersi

Jak odzwyczaić dziecko od karmienia piersią: 10 sposobów, by oduczyć picia mleka z piersi

Jeśli twoje dziecko ma rok lub więcej i nadal często budzi się w nocy, pewnie chcesz odzwyczaić je od karmienia piersią. Są na to skuteczne sposoby, musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Maluch oduczy się pić mleko z piersi, jeśli będziesz działać konsekwentnie i zdecydowanie.
Małgorzata Malinowska
laktacja po cesarce
karmienie piersią

Laktacja po cesarce: jak ją pobudzić i w jakich pozycjach karmić noworodka?

Laktację po cesarce pobudza się, przystawiając dziecko do piersi matki. Bez względu na to, w jakiej formie odbywa się poród – pierwsze karmienie powinno nastąpić jak najszybciej.
Małgorzata Malinowska
Szlaczki dla dzieci
nauka pisania
szlaczki do druku

Szlaczki do druku – nauka pisania liter, cyferek, rysowanie po śladzie [26 WZORÓW]

Szlaczki do druku – możesz je pobrać i wydrukować z naszej strony za darmo. Jest to najlepszy trening dla dziecka przed nauką pisania liter i cyferek. Znajdziesz tutaj szlaczki po śladzie odpowiednie dla przedszkolaka i pierwszoklasisty. Niektóre z obrazków będą także nadawały się dla młodszych dzieci. Na końcu znajduje się kilka rad, jak zachęcić dziecko do rysowania szlaczków.
Ewa Janczak-Cwil
kubek do nauki picia
rozwój dziecka
rozszerzanie diety

Kubek do nauki picia – jaki model wybrać i od kiedy dawać go dziecku

Kubek do nauki picia powinien być wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Dobry chwyt zapewnią wygodne uszka po bokach naczynia. Pierwsze próby nauki picia z kubeczka można podejmować dopiero wtedy, gdy dziecko samo stabilnie siedzi i potrafi jeść pokarmy o konsystencji kleików.
Magdalena Drab
wiosenne kolorowanki

Wiosenne kolorowanki: kwiaty, motyle, ptaki i inne [DO DRUKU]

Wiosenne kolorowanki to doskonały pomysł na kształcącą zabawę dla dzieci. Do wyboru masz 14 wiosennych rysunków od łatwych po trudne, dla młodszych i starszych. Wystarczy kliknąć kolorowankę, by ją wydrukować.
Małgorzata Malinowska
Ćwiczenia dla dzieci
ćwiczenia
ćwiczenia dla dzieci

Ćwiczenia dla dzieci – rodzaje i przykłady

Ćwiczenia dla dzieci powinny kształtować sprawność ogólną, która składa się z kilku elementów. Dlatego rodzaje ćwiczeń powinny być urozmaicone. Bardzo często ćwiczenia dla dzieci mają formę zabawy, która jest dla nich atrakcyjniejsza niż żmudne powtarzanie konkretnych zadań ruchowych.
Małgorzata Malinowska
szczepionka 6w1
szczepienia
kalendarz szczepień
szczepienia zalecane

Szczepionka 6w1: co zawiera, cena, zalety

Szczepionka 6w1 zaoszczędzi dziecku wielu ukłuć. Jest to szczepionka skojarzona.
Małgorzata Malinowska
szczepienie dziecka przed wyjazdem

Na co zaszczepić dziecko przed wyjazdem? (także przed wakacjami w Polsce!)

Przed wakacjami warto zaszczepić dziecko, żeby nie narazić go na zakażenie groźnymi chorobami. Szczepienia dodatkowe zaleca się nawet przed wyjazdem nad polskie jeziora czy w góry.
Małgorzata Malinowska
wady wzroku u dzieci, dziecko w okularach
zdrowie dziecka

Wady wzroku u dzieci: objawy astygmatyzmu, krótkowzroczności i nadwzroczności 

Wada wzroku może przeszkadzać dziecku w czytaniu, pisaniu i utrudniać naukę w szkole. Dziecko z wadą wzroku może skarżyć się ból głowy i kłopoty z koncentracją. Astygmatyzm, krótkowzroczność i nadwzroczność u dzieci trzeba leczyć.
Małgorzata Malinowska
torbiel jajnika
ból brzucha
choroby kobiece

Torbiel jajnika (cysta) - objawy, przyczyny, sposoby leczenia

Ból podbrzusza i zaburzenia miesiączkowania to jedne z objawów torbieli jajnika. Nieleczona może powodować wiele powikłań zdrowotnych, w tym nawet nowotwór jajnika. 
Małgorzata Malinowska
co na biegunkę u dziecka
rotawirusy
biegunka u dziecka
dieta w czasie biegunki

Co na biegunkę u dziecka? – leki, probiotyki, odpowiednia dieta

Na biegunkę u dziecka można stosować zarówno preparaty z apteki, jak i domowe metody, które pomogą łagodzić objawy w pierwszej kolejności. Choć biegunka jest jedną z najczęstszych dziecięcych dolegliwości, nie należy jej bagatelizować, ponieważ bardzo szybko powoduje odwodnienie. Sprawdź, czym leczyć dziecko, które cierpi z powodu rozwolnienia.
Małgorzata Malinowska
wielkanocne kolorowanki, koszyczki
kolorowanki

Kolorowanki wielkanocne - koszyczki - do druku

Oczekiwanie na święta na pewno umilą dziecku kolorowanki wielkanocne. Kolorowanki koszyczki to doskonała zabawa, żeby przybliżyć dziecku tradycję ubierania koszyczków wielkanocnych. Wydrukuj śliczne wielkanocne koszyczki i pokoloruj je razem z dzieckiem.
Małgorzata Malinowska
Poród - film z porodu
poród
film z porodu
jak przebiega poród

Tak się rodzi dziecko - film, który cię zachwyci

Czy film z narodzin dziecka można obejrzeć z zapartym tchem, bez efektu przerażenia i odrazy? Ten można.
Małgorzata Malinowska