Martyna Pstrąg

Martyna Pstrąg

Organizuje konkursy , administruje forum Mamo, to ja i w międzyczasie specjalnie dla czytelniczek Mamotoja.pl i Babyonline.pl wyszukuje w sklepach ciekawe, pomysłowe i przydatne gadżety dla rodziców i dzieci. Prywatnie miłośniczka gotowania i dobrej literatury (także tej dla najmłodszych).
cykl miesiączkowy
Mama

Cykl miesiączkowy: jak obliczyć, ile trwa, fazy cyklu

Ewa Janczak-Cwil
Ciąża zaśniadowa - jak ją rozpoznać?
objawy ciąży
objawy choroby
pierwsze objawy ciąży

Ciąża zaśniadowa – jak ją rozpoznać?

Pierwsze objawy ciąży zaśniadowej przypominają nieco pierwsze symptomy ciąży tuż po zapłodnieniu. Wykrywa się ją za pomocą badania ultrasonograficznego. Organizm doprowadzi do samoistnego poronienia, jednak później kobieta musi poddać się odpowiedniemu leczeniu.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
biegunka w ciąży
ból brzucha w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Biegunka w ciąży może być objawem zatrucia pokarmowego lub... rychłych narodzin dziecka, jeśli występuje przed porodem. Biegunka może też pojawiać się we wczesnej ciąży lub na późniejszym jej etapie po preparatach dla ciężarnych z żelazem. Warto wiedzieć, co oznacza biegunka w ciąży, ile może trwać i jak sobie z nią poradzić, skoro ciężarna nie powinna samodzielnie stosować żadnych leków.
Ewa Janczak-Cwil
ból brzucha na początku ciąży
ból brzucha
ból brzucha w ciąży
ból w ciąży

Ból brzucha na początku ciąży: czy boli jak przy okresie? Gdzie boli brzuch w ciąży?

Ból brzucha na początku ciąży może oznaczać rozciąganie się macicy i więzadeł, zwłaszcza gdy przypomina on ciągnięcie w podbrzuszu. Ale ból brzucha w pierwszym trymestrze może też sygnalizować problemy: ciążę pozamaciczną i ryzyko poronienia, dlatego należy go skonsultować z lekarzem. To szczególnie ważne, gdy bólowi towarzyszy krwawienie z dróg rodnych.
Magdalena Drab
niemowlę z chrypką
katar u niemowlaka
katar u dziecka
chrypka

Chrypka u niemowlaka – skąd się bierze i co oznacza?

Chrypka u niemowlaka najczęściej jest związana z problemami z układem oddechowym lub naruszeniem strun głosowych przy długotrwałym płaczu. Dla rodziców dziecięca chrypka to stresujący objaw, szczególnie gdy dotyczy dziecka, które samo jeszcze nie może powiedzieć o innych odczuwanych objawach, takich jak drapanie w gardle czy ból. Zobacz, skąd bierze się chrypka u małego dziecka.
Ewa Janczak-Cwil
Kiedy zrobić test ciążowy
test ciążowy
hormony w ciąży

Kiedy zrobić test ciążowy, aby uzyskać wiarygodny wynik?

Pytanie, kiedy zrobić test ciążowy, aby wynik był jak najbardziej miarodajny, zadaje sobie wiele kobiet starających się o dziecko. Ważny jest nie tylko dzień wykonania testu, ale nawet pora dnia, w której zostanie on zrobiony. Sprawdź, kiedy najlepiej zrobić test ciążowy.
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
kobieta, ciąża, brzuszek
krwawienie w ciąży
zdrowie w ciąży
plamienia w ciąży

Krwawienie w ciąży: lekkie, obfite, ze skrzepami. Czy jest niebezpieczne?

Krwawienie w ciąży nie zawsze jest sygnałem, że coś złego dzieje się z płodem, jednak za każdym razem, gdy się pojawi, trzeba iść do lekarza. To on oceni sytuację, zleci odpowiednie badania i powie, co robić dalej. O nieprawidłowościach może świadczyć m.in. pojawienie się krwawienia ze skrzepami.
Dominika Bielas
pomysły na dzień babci i dziadka
prezent

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka – co kupić, a co zrobić własnoręcznie?

Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.
Dominika Bielas
jaki znak zodiaku pasuje do koziorożca
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Koziorożca? Horoskop partnerski

Z pozoru prostolinijny i szczery, potrafi po mistrzowsku prowadzić subtelną grę – tak o zodiakalnym Koziorożcu mówią gwiazdy w horoskopie. Sprawdź, jakie znaki zodiaku idealnie pasują do Koziorożca, przekonaj się, co czeka osoby urodzone pod tym znakiem w miłości i związku. Czytaj nasz horoskop partnerski.
Joanna Biegaj
jaki znak zodiaku pasuje do skorpiona
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Skorpiona? Horoskop partnerski

Osoba z tak wielkim temperamentem ma szansę wytrwać w związku z kimś, kto potrafi postępować z wyczuciem – tak o zodiakalnych Skorpionach mówią gwiazdy w horoskopie. Czytaj nasz horoskop partnerski, by wiedzieć, z kim powinien zadawać się zodiakalny Skorpion, a kogo omijać podczas miłosnych podbojów. Sprawdź, co czeka Skorpiona w tym roku w miłości i związku.
Joanna Biegaj
jaki znak zodiaku pasuje do Strzelca
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Strzelca? Horoskop partnerski

Ognisty temperament sprawia, że jeśli Strzelec kocha, to na zabój – tak mówią o osobach spod tego znaku zodiaku gwiazdy. Przeczytaj nasz horoskop partnerski i dowiedz się, jakie znaki są przyjazne zodiakalnym Strzelcom. Sprawdź, co czeka Strzelca w miłości i związku.
Joanna Biegaj
jaki znak zodiaku pasuje do lwa
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Lwa? Horoskop partnerski

„Przyciągasz zmysłowym wdziękiem, królewską postawą, błyskotliwym poczuciem humoru...” – tak o tobie mówią gwiazdy w horoskopie. Jaki jest idealny partner dla Lwa, a kogo powinien unikać podczas miłosnych podbojów? Sprawdź horoskop partnerski dla Lwa i zobacz, co czeka cię w tym roku w miłości i związku.
Joanna Biegaj
jaki znak zodiaku pasuje do Wagi
horoskop
znaki zodiaku
horoskop dla par

Jaki znak zodiaku pasuje do Wagi? Horoskop partnerski

„Jesteś lojalna i wierna, przynajmniej do czasu, gdy...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź, co czeka cię w tym roku w miłości i związku. Czytaj nasz horoskop partnerski i dowiedz się, jakie znaki są dla ciebie przyjazne, a jakich powinnaś unikać.
Joanna Biegaj
rak horoskop partnerski
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Raka – horoskop partnerski

„Lubisz marzyć, zakochujesz się dość prędko, a szczęście w związku jest dla ciebie najważniejszą wartością...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź horoskop partnerski dla Raka. Co czeka cię w tym roku w miłości? Jak Raki radzą sobie z płcią przeciwną?
redakcja mamotoja.pl
znak zodiaku Bliźnięta
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Bliźniąt – horoskop partnerski

„Twoja zmienność nastrojów sprawia, że raz jesteś łagodna jak kociak, innym razem drapieżna jak lwica...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź horoskop partnerski dla Bliźniąt. Co czeka cię w tym roku w miłości i związku?
redakcja mamotoja.pl
znak zodiaku Wodnik
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Wodnika – horoskop partnerski

„Kochasz życie, każdy dzień jest dla ciebie nową przygodą...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź horoskop partnerski dla Wodnika. Podpowiadamy, co czeka cię w tym roku w miłości i związku. Twoje cechy charakteru sprawiają, że z niektórymi znakami zodiaku nie powinieneś w ogóle wchodzić w relacje!
redakcja mamotoja.pl
Znak zodiaku Baran
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Barana – horoskop partnerski

„Lubisz flirtować i uwielbiasz być zdobywana. Robisz gigantyczne wrażenie na mężczyznach i jak mało kto zdajesz sobie z tego sprawę...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź horoskop partnerski dla Barana: co czeka cię w tym roku w miłości i związku? Jakie są najlepsze i najgorsze znaki zodiaku dla Barana?
redakcja mamotoja.pl
Znak zodiaku Byk
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Byka – horoskop partnerski

„Na płeć przeciwną działasz podświadomie, wykorzystując głęboko ukryty erotyzm. Gdy kochasz, potrafisz wiele poświęcić...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź, co czeka cię w tym roku w miłości i związku. Horoskop partnerski wyjawi też, jaki jest idealny partner dla Byka.
redakcja mamotoja.pl
Znak zodiaku Panna
horoskop
znaki zodiaku
horoskop partnerski

Jaki znak zodiaku pasuje do Panny – horoskop partnerski

„Gdy kochasz, nawet przez myśl ci nie przejdzie, by zerknąć w stronę przystojnego sąsiada czy kolegi z pracy...” – tak o tobie mówią gwiazdy. Sprawdź nasz horoskop partnerski dla Panny. Przepowiadamy, co cię czeka w miłości i z jakimi znakami zodiaku stworzysz najlepszy związek.
redakcja mamotoja.pl