Kaczorowska z dzieckiem
fot. screen/Instagram@agakaczor

Awantura na profilu Kaczorowskiej. Mamom nie podoba się pora kąpieli jej dziecka

Każda mama próbuje dostosować pielęgnację maluszka nie tylko do potrzeb dziecka, ale i własnego trybu życia. Jednak czy można do tego tematu podchodzić aż tak swobodnie? Internautki mają wątpliwości.
Dominika Bielas
Kaczorowska z dzieckiem
fot. screen/Instagram@agakaczor
Agnieszka Kaczorowska pod koniec lipca została mamą. Celebrytka dzieli się scenami z życia rodzinnego i chętnie pyta o rady. Jednak jak każda mama, która dzieli się ze światem swoimi metodami, musi liczyć się także z krytyką. O co tym razem poszło? A o kąpiel.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Kaczorowska chciała się podzielić z fankami informacją, jak wygląda u nich w domu kąpiel maluszka. Aktorka umieściła  też zdjęcie z Emilką. Dziewczynka miała na sobie przeuroczy ręczniczek dla niemowlaka z uszkami.
Śliczny obrazek, jednak to, co Kaczorowska napisała pod postem, wzbudziło wiele emocji. „Uwielbiamy czas kąpieli❗️🛁 Nasza Emilka chyba woli te kąpiele poranne niż wieczorne... a jak u Was? Kiedy kąpiecie? Macie ustaloną stałą porę? My na razie nie jesteśmy mistrzami logistyki i zarządzania sobą w czasie...🙈Pracujemy nad tym. 😌😉” napisała na swoim profilu i się zaczęło... Najpierw została skrytykowana za kąpanie maluszka dwa razy dziennie, a potem za to, że myje dziecko rano. Kaczorowska wyjaśniła, że córeczka nie je jest kąpana tak często, jak wydaje się internautkom i źle zrozumiały jej słowa. Napisała także, że tylko czasem kąpielowy rytuał odbywa się rano, gdyż nie zawsze wieczorem z mężem mają na to czas. Zapewniła, że Emilka nie ma problemu z zasypianiem mimo nieregularnego trybu dnia rodziców. Mamy miały wątpliwości czy poranna kapel to dobry pomysł, szczególnie jeśli potem idzie się na spacer. Podkreśliły również, że znacznie lepiej kąpać dziecko wieczorem o stałej porze wraz z innymi rytuałami, które ułatwią zasypianie niemowlaka.

Najlepsza pora na kąpiel

Maluszek, który przychodzi na świat, nie odróżnia nocy od dnia, dlatego warto wprowadzić rytuały, które będą sygnałem dla dziecka, że zbliża się pora snu. Pomoże to maluchowi złapać odpowiedni rytm. Rytuały mogą być różne i każdy rodzic wybiera sobie te, które akurat jemu i jego dziecku sprawiają największą przyjemność. Ważne, by była to czynność powtarzająca się, każdego dnia mniej więcej o tej samej porze. Może to być: czytanie, tulenie, masażyk. W wielu domach także ciepła kąpiel jest elementem wieczornego rytuału.

A jak u was wygląda kąpielowy rytuał i kiedy się odbywa? [content:0_24475,0_22140,,0_22904,0_26805:CMNews]  
Redakcja poleca: Sposób na usypianie dziecka – film
Jak radzą sobie mamy, gdy ich dziecko ma problemy z zasypianiem? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na usypianie dziecka. Sprawdź, która zadziała w przypadku twojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy