Awantura o imię dla dziecka
fot. Fotolia

Małżeńska sprzeczka o imię dla dziecka przerodziła się w krwawą bitwę

Gdy para nie doszła do kompromisu, w kłótnię włączyli się inni członkowie rodziny. Awantura zakończyła się śmiercią jednej osoby, a siedem zostało rannych.
Dominika Bielas
Awantura o imię dla dziecka
fot. Fotolia
Czasem wybór imienia dla malucha jest oczywisty, innym parom zajmuje to więcej czasu. Nierzadko do dyskusji włączają się dziadkowie i ciotki, jednak takiego obrotu spraw, nikt się nie spodziewał. W pewniej tureckiej rodzinie wybór imienia dla dziecka przerodził się w krwawą awanturę, w której oprócz argumentów użyto kijów, kamieni i broni  palnej.

Koniecznie imię po dziadku! Ale po którym?

Rodzice stosują różne klucze wyboru imienia, np. niektórzy decydują się na imię po swoich rodzicach lub dziadkach. Gorzej, jeśli rodzice nie mogą dojść do porozumienia, po którym z przodków wybrać imię. Do niecodziennej sytuacji doszło w Osmanye. Niyazi i Emine Çeçan zostali rodzicami piątego maluszka, ale radość trwała krótko. Kobieta chciała, by chłopczyk przyjął imię po jej ojcu, natomiast mężczyzna uznał, że lepsze będzie imię po jego ojcu. Para nie mogła dojść do kompromisu, a konflikt zaczął narastać. Z czasem do kłótni dołączyli się członkowie rodziny świecie przekonani o swojej racji.
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...

Zbyt silne emocje

Emocje dotyczące wyboru imienia były tak silne, że doszło do bójki między członkami rodziny. W ruch poszły kamienie i kije, a nawet użyto broni palnej. Rannych zostało aż siedem osób, a życie stracił 23-letni brat matki dziecka, który został zastrzelony. Mężczyzna był wojskowym i przebywał akurat na 10-dniowej przepustce.

W sumie policja zatrzymała 10 osób biorących udział w bójce. Choć poszło o imię dla chłopca, to prawdopodobnie przyczyna była zupełnie inna. Podejrzewa się, że wrogość między rodzinami narastała już od jakiegoś czasu, co miało wyjść podczas awantury.

Źródło: Daily Sabah​

Jak u was wyglądał wybór imienia dla dziecka? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy