Jak opera może pomóc w uspokojeniu twojego dziecka?

Mama i śpiewaczka operowa – dr Justyna Reczeniedi – zaprojektowała i stworzyła maskotki, które dzięki połączeniu muzyki z głosem sopranowym uspokaja, aktywizuje i wspiera rozwój umysłowy dzieci. Sprawdź jak działają!
Baby Opera
fot. mat. prasowe
Baby Opera to najpiękniejsze motywy muzyki klasycznej specjalnie wyselekcjonowane i dobrane na potrzeby malucha w celu aktywizacji intelektualnej i emocjonalnej. To także profesjonalny śpiew (na samogłoskach) doktor wokalistyki, a zaraz mamy trzylatka, zapewnia dzieciom zrównoważony rozwój.

Operowe maskotki dla dzieci

Baby Opera to muzyka klasyczna, która:
  • rozwija zdolności poznawcze, sferę emocjonalną, pozytywnie wpływa na wyobraźnię,
  • wspomaga kreatywność i rozwój psychiczny,
  • aktywizuje, inspiruje, kształtuje osobowość jeszcze w okresie płodowym(!); słuchanie muzyki w tym czasie stymuluje w mózgu dziecka proces powstawania komórek i połączeń nerwowych,
  • stymuluje rozwój dziecka w sferze sensorycznej, intelektualnej i emocjonalnej,
  • pomaga rodzicom w wychowaniu, wpływa na zdolność koncentracji, szybszego uczenia się i zapamiętywania oraz poczucia równowagi i orientacji przestrzennej,
  • pobudza aktywność umysłu i ciała, może stymulować ruch, zachęcać do „tańca” (raczkowania i stawania o własnych nóżkach),
  • pomaga dziecku w zasypianiu, przyjmowaniu pokarmów, odpowiednim przybieraniu na wadze, nawiązywaniu relacji z otoczeniem,
  • przyspiesza rekonwalescencję, normalizuje napięcie mięśniowe, uspokaja,
  • daje poczucie przyjemności, poprawia nastrój zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.

 Baby Opera dla maluchów

- Projekt Baby Opera jest bardzo interesującą propozycją, pozwalającą, aby dzieci mogły przyzwyczaić się do brzmienia utworów muzyki klasycznej, dzięki czemu w przyszłości może on stanowić dla nich ważny obszar wśród muzycznych preferencji. – twierdzi psycholog mgr Anna Wdowczyk.

Bezpieczne maskotki dla maluchów

Baby Opera to aż 18 znanych melodii w każdym zestawie: Bach, Mozart, Vivaldi, Chopin i wielu innych. Wszystko zamknięte jest w zabawkach uszytych z polskich, certyfikowanych materiałów, w polskiej szwalni. Wszystkie elementy posiadają atesty OEKO-TEX, Bezpieczny dla niemowląt, Reach, CE. Wysoka jakość dźwięku wydobyta jest dzięki innowacyjnemu modułowi dźwiękowemu, z regulacją głośności. Co więcej, maskotki uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.
- Moim marzeniem jest, by jak najwięcej dzieci mogło rozwijać się dzięki Operowym Zwierzakom, aby maskotka trafiła również do tych, które nie mają rodziców, dzieci porzuconych w oknach życia, z domów dziecka i rodzin zastępczych. – mówi dr Justyna Reczeniedi.

Gdzie kupić?

Zabawka dostępna jest w dwóch wariantach: Zebra MEGGI (z zestawem aktywizującym) i Panda LULU (z zestawem wyciszającym). Obie stymulują rozwój dziecka! Zabawki dostępne są na stronie Baby Opera.
Mamotoja.pl objęło projekt swoim patronatem.
 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?