Baby Opera
fot. mat. prasowe

Jak opera może pomóc w uspokojeniu twojego dziecka?

Mama i śpiewaczka operowa – dr Justyna Reczeniedi – zaprojektowała i stworzyła maskotki, które dzięki połączeniu muzyki z głosem sopranowym uspokaja, aktywizuje i wspiera rozwój umysłowy dzieci. Sprawdź jak działają!
Baby Opera
fot. mat. prasowe
Baby Opera to najpiękniejsze motywy muzyki klasycznej specjalnie wyselekcjonowane i dobrane na potrzeby malucha w celu aktywizacji intelektualnej i emocjonalnej. To także profesjonalny śpiew (na samogłoskach) doktor wokalistyki, a zaraz mamy trzylatka, zapewnia dzieciom zrównoważony rozwój.

Operowe maskotki dla dzieci

Baby Opera to muzyka klasyczna, która:
  • rozwija zdolności poznawcze, sferę emocjonalną, pozytywnie wpływa na wyobraźnię,
  • wspomaga kreatywność i rozwój psychiczny,
  • aktywizuje, inspiruje, kształtuje osobowość jeszcze w okresie płodowym(!); słuchanie muzyki w tym czasie stymuluje w mózgu dziecka proces powstawania komórek i połączeń nerwowych,
  • stymuluje rozwój dziecka w sferze sensorycznej, intelektualnej i emocjonalnej,
  • pomaga rodzicom w wychowaniu, wpływa na zdolność koncentracji, szybszego uczenia się i zapamiętywania oraz poczucia równowagi i orientacji przestrzennej,
  • pobudza aktywność umysłu i ciała, może stymulować ruch, zachęcać do „tańca” (raczkowania i stawania o własnych nóżkach),
  • pomaga dziecku w zasypianiu, przyjmowaniu pokarmów, odpowiednim przybieraniu na wadze, nawiązywaniu relacji z otoczeniem,
  • przyspiesza rekonwalescencję, normalizuje napięcie mięśniowe, uspokaja,
  • daje poczucie przyjemności, poprawia nastrój zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Redakcja poleca: Zabawki dla dzieci: rozwijanie zdolności manualnych - film
Jakie zabawki pomogą dziecku w rozwijaniu sprawności manualnej? Sprawdź, co warto wybrać na prezent dla malucha.

 Baby Opera dla maluchów

- Projekt Baby Opera jest bardzo interesującą propozycją, pozwalającą, aby dzieci mogły przyzwyczaić się do brzmienia utworów muzyki klasycznej, dzięki czemu w przyszłości może on stanowić dla nich ważny obszar wśród muzycznych preferencji. – twierdzi psycholog mgr Anna Wdowczyk.

Bezpieczne maskotki dla maluchów

Baby Opera to aż 18 znanych melodii w każdym zestawie: Bach, Mozart, Vivaldi, Chopin i wielu innych. Wszystko zamknięte jest w zabawkach uszytych z polskich, certyfikowanych materiałów, w polskiej szwalni. Wszystkie elementy posiadają atesty OEKO-TEX, Bezpieczny dla niemowląt, Reach, CE. Wysoka jakość dźwięku wydobyta jest dzięki innowacyjnemu modułowi dźwiękowemu, z regulacją głośności. Co więcej, maskotki uzyskały Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.
- Moim marzeniem jest, by jak najwięcej dzieci mogło rozwijać się dzięki Operowym Zwierzakom, aby maskotka trafiła również do tych, które nie mają rodziców, dzieci porzuconych w oknach życia, z domów dziecka i rodzin zastępczych. – mówi dr Justyna Reczeniedi.

Gdzie kupić?

Zabawka dostępna jest w dwóch wariantach: Zebra MEGGI (z zestawem aktywizującym) i Panda LULU (z zestawem wyciszającym). Obie stymulują rozwój dziecka! Zabawki dostępne są na stronie Baby Opera.
Mamotoja.pl objęło projekt swoim patronatem.
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy