fot. Edipresse

Baby shower, czyli deszcz prezentów

Baby shower nie może się obejść, zgodnie z nazwą i tradycją, bez prezentów: zarówno dla mającego się urodzić dziecka, jak i jego mamy. Podpowiadamy, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać przyjęcie do wspólnego przygotowania niebanalnych podarunków.
Dorota Kornacka
fot. Edipresse

Zostań wielkim kreatorem

Potrzebne będą: kilka sztuk pajacyków, śpioszków, body lub kaftaników (koniecznie gładkich, bez jakichkolwiek nadruków, najlepiej białych, ewentualnie w pastelowych kolorach; uwaga! lepiej wybrać ubranka na kilkumiesięczne niemowlę, ponieważ te w najmniejszym rozmiarze przyszła mama już zapewne kupiła), nietoksyczne, bardzo dobrej jakości farby do tkanin, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?   
To pomysł nie tylko na twórczą i kreatywną zabawę dla przyszłej mamy oraz gości, ale także doskonały sposób, by wyprawka malucha powiększyła się o wyjątkową, stworzoną specjalnie dla niego minikolekcję ubranek. W dodatku można dzięki temu obdarować dziecko i mamę naprawdę niebanalnymi prezentami. Wystarczy poprosić, by bohaterka spotkania i chętni goście, samodzielnie lub w grupkach, puścili wodze fantazji i przyozdobili przygotowane ciuszki. Do wyboru są dwie wersje zabawy. W pierwszej – dla mniej ambitnych lub niepewnych swych zdolności twórczych – można wykorzystać gotowe szablony. W drugiej,  trudniejszej – stawiamy na niczym nieskrępowaną kreatywność. Efekt murowany!
Dobry pomysł: zamiast ubranek można kupić np. gładką, białą lub pastelową pościel dla dziecka (w wersji maxi razem z baldachimem i ochraniaczami do łóżeczka) i wspólnie ją przyozdobić rysunkami albo adresowanymi do dziecka sentencjami czy życzeniami.        
Redakcja poleca: Szczepienia – przed jakimi chorobami chronią? [WIRTUALNE WARSZTATY]
Gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, polio to choroby, które dzięki szczepieniom obowiązkowym prawie udało się wyeliminować. Czy to oznacza, że już nigdy nie wrócą? Jak się objawiają i jakimi powikłaniami grożą? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n. med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.

Znajomi designerzy

Potrzebne będą: proste, drewniane klocki, bardzo dobrej jakości farby do drewna, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?
Idea taka sama jak w poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że ozdabiamy nie ubranka, a klocki. Możemy malować dowolne motywy albo wypisać zabawne życzenia lub sentencje.

Jak będzie wyglądało?

Potrzebne będą: modelina, papierowe tacki lub talerzyki jako tło portretu.
Jak się bawić?
Zadaniem gości będzie wykonanie z modeliny portretu mającego urodzić się dziecka – albo tylko buzi, albo całej postaci, na poważnie lub wesoło. Wszystko zależy od kreatywności! Takie portrety mogą być także oryginalnym prezentem i pamiątką dla malucha oraz jego mamy.
Dobry pomysł: technika wykonania porteru może być dowolna. Zamiast "lepionego" wizerunku można wybrać wersję rysowaną, malowaną, mieszaną.

Wydrukuj: baby quiz

Wykapany tata czy raczej babcia?

Potrzebne będą: dobrej jakości, spore kopie portretowych zdjęć przyszłych rodziców i ewentualnie innych krewnych, nożyczki, kartony, klej.
Jak się bawić?
Z pociętych w paski zdjęć przyszła mama i goście, samodzielnie lub w grupkach, tworzą portrety dziecka. Gotowe – naklejają na karton, zostawiając obok miejsce na wklejenie prawdziwego portretu, zrobionego już po przyjściu na świat dziecka. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością – bezcenna!   
Dobry pomysł: autor każdego portretu może się podpisać pod stworzonym przez siebie dziełem, a wszystkie razem mogą stworzyć album, który będzie znakomitą pamiątką.  

Jakimi byli dziećmi?

Potrzebne będą: wycięte z papieru "dymki" na wypowiedzi (jak z komiksu), przybory do pisania.
Jak się bawić?
Dzięki tej zabawie można dowiedzieć się czegoś o przyszłych rodzicach. Wystarczy na wyciętych z papieru i przyczepionych do tablicy, ściany czy szafy "dymkach" wypisać różne informacje dotyczące dzieciństwa przyszłych rodziców, np. zaskakujące fakty z tego okresu, marzenia sprzed lat, krótkie wspomnienia (na jednym "dymku" jedną informację). Zadaniem gości jest odgadnięcie, którego z rodziców dotyczy każda z nich.
Dobry pomysł: po zabawie "dymki" – już z podpisem: mama lub tata – można wkleić do przygotowanego wcześniej albumu pt.: "Wszystko, co chciał(-a)byś wiedzieć o swoich rodzicach, ale boisz się zapytać...", który będzie prezentem dla malucha. Po latach dziecko na pewno go doceni...   

Zgadnij kto to

Potrzebne będą: kopie zdjęć gości z okresu dzieciństwa, ozdobne kartki lub bileciki z dziecięcym motywem, kartki papieru, przybory do pisania.
Jak się bawić?
Wystarczy zebrać zdjęcia uczestników baby shower sprzed lat i ponumerowane zawiesić na tablicy, ścianie czy szafie. Zadaniem każdego z gości jest przyporządkowanie właściwego zdjęcia do odpowiedniej osoby. Wygrywa ten, kto dopasuje najwięcej zdjęć.
Dobry pomysł: po zabawie każdy z gości pisze na otrzymanej ozdobnej kartce lub bileciku życzenia dla dziecka i wkleja je – wraz z kopią swojego podpisanego już zdjęcia – do przygotowanego wcześniej albumu – księgi życzeń. 

Kartka z życzeniami dla dziecka do wydruku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy