Baby shower, czyli deszcz prezentów

Baby shower nie może się obejść, zgodnie z nazwą i tradycją, bez prezentów: zarówno dla mającego się urodzić dziecka, jak i jego mamy. Podpowiadamy, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać przyjęcie do wspólnego przygotowania niebanalnych podarunków.
Dorota Kornacka
fot. Edipresse

Zostań wielkim kreatorem

Potrzebne będą: kilka sztuk pajacyków, śpioszków, body lub kaftaników (koniecznie gładkich, bez jakichkolwiek nadruków, najlepiej białych, ewentualnie w pastelowych kolorach; uwaga! lepiej wybrać ubranka na kilkumiesięczne niemowlę, ponieważ te w najmniejszym rozmiarze przyszła mama już zapewne kupiła), nietoksyczne, bardzo dobrej jakości farby do tkanin, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?   
To pomysł nie tylko na twórczą i kreatywną zabawę dla przyszłej mamy oraz gości, ale także doskonały sposób, by wyprawka malucha powiększyła się o wyjątkową, stworzoną specjalnie dla niego minikolekcję ubranek. W dodatku można dzięki temu obdarować dziecko i mamę naprawdę niebanalnymi prezentami. Wystarczy poprosić, by bohaterka spotkania i chętni goście, samodzielnie lub w grupkach, puścili wodze fantazji i przyozdobili przygotowane ciuszki. Do wyboru są dwie wersje zabawy. W pierwszej – dla mniej ambitnych lub niepewnych swych zdolności twórczych – można wykorzystać gotowe szablony. W drugiej,  trudniejszej – stawiamy na niczym nieskrępowaną kreatywność. Efekt murowany!
Dobry pomysł: zamiast ubranek można kupić np. gładką, białą lub pastelową pościel dla dziecka (w wersji maxi razem z baldachimem i ochraniaczami do łóżeczka) i wspólnie ją przyozdobić rysunkami albo adresowanymi do dziecka sentencjami czy życzeniami.        
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Znajomi designerzy

Potrzebne będą: proste, drewniane klocki, bardzo dobrej jakości farby do drewna, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?
Idea taka sama jak w poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że ozdabiamy nie ubranka, a klocki. Możemy malować dowolne motywy albo wypisać zabawne życzenia lub sentencje.

Jak będzie wyglądało?

Potrzebne będą: modelina, papierowe tacki lub talerzyki jako tło portretu.
Jak się bawić?
Zadaniem gości będzie wykonanie z modeliny portretu mającego urodzić się dziecka – albo tylko buzi, albo całej postaci, na poważnie lub wesoło. Wszystko zależy od kreatywności! Takie portrety mogą być także oryginalnym prezentem i pamiątką dla malucha oraz jego mamy.
Dobry pomysł: technika wykonania porteru może być dowolna. Zamiast "lepionego" wizerunku można wybrać wersję rysowaną, malowaną, mieszaną.

Wydrukuj: baby quiz

Ocena (3 oceny)

5.7
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy