fot. Edipresse

Baby shower, czyli deszcz prezentów

Baby shower nie może się obejść, zgodnie z nazwą i tradycją, bez prezentów: zarówno dla mającego się urodzić dziecka, jak i jego mamy. Podpowiadamy, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać przyjęcie do wspólnego przygotowania niebanalnych podarunków.
Dorota Kornacka
fot. Edipresse

Zostań wielkim kreatorem

Potrzebne będą: kilka sztuk pajacyków, śpioszków, body lub kaftaników (koniecznie gładkich, bez jakichkolwiek nadruków, najlepiej białych, ewentualnie w pastelowych kolorach; uwaga! lepiej wybrać ubranka na kilkumiesięczne niemowlę, ponieważ te w najmniejszym rozmiarze przyszła mama już zapewne kupiła), nietoksyczne, bardzo dobrej jakości farby do tkanin, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?   
To pomysł nie tylko na twórczą i kreatywną zabawę dla przyszłej mamy oraz gości, ale także doskonały sposób, by wyprawka malucha powiększyła się o wyjątkową, stworzoną specjalnie dla niego minikolekcję ubranek. W dodatku można dzięki temu obdarować dziecko i mamę naprawdę niebanalnymi prezentami. Wystarczy poprosić, by bohaterka spotkania i chętni goście, samodzielnie lub w grupkach, puścili wodze fantazji i przyozdobili przygotowane ciuszki. Do wyboru są dwie wersje zabawy. W pierwszej – dla mniej ambitnych lub niepewnych swych zdolności twórczych – można wykorzystać gotowe szablony. W drugiej,  trudniejszej – stawiamy na niczym nieskrępowaną kreatywność. Efekt murowany!
Dobry pomysł: zamiast ubranek można kupić np. gładką, białą lub pastelową pościel dla dziecka (w wersji maxi razem z baldachimem i ochraniaczami do łóżeczka) i wspólnie ją przyozdobić rysunkami albo adresowanymi do dziecka sentencjami czy życzeniami.        
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Znajomi designerzy

Potrzebne będą: proste, drewniane klocki, bardzo dobrej jakości farby do drewna, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).
Jak się bawić?
Idea taka sama jak w poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że ozdabiamy nie ubranka, a klocki. Możemy malować dowolne motywy albo wypisać zabawne życzenia lub sentencje.

Jak będzie wyglądało?

Potrzebne będą: modelina, papierowe tacki lub talerzyki jako tło portretu.
Jak się bawić?
Zadaniem gości będzie wykonanie z modeliny portretu mającego urodzić się dziecka – albo tylko buzi, albo całej postaci, na poważnie lub wesoło. Wszystko zależy od kreatywności! Takie portrety mogą być także oryginalnym prezentem i pamiątką dla malucha oraz jego mamy.
Dobry pomysł: technika wykonania porteru może być dowolna. Zamiast "lepionego" wizerunku można wybrać wersję rysowaną, malowaną, mieszaną.

Wydrukuj: baby quiz

Wykapany tata czy raczej babcia?

Potrzebne będą: dobrej jakości, spore kopie portretowych zdjęć przyszłych rodziców i ewentualnie innych krewnych, nożyczki, kartony, klej.
Jak się bawić?
Z pociętych w paski zdjęć przyszła mama i goście, samodzielnie lub w grupkach, tworzą portrety dziecka. Gotowe – naklejają na karton, zostawiając obok miejsce na wklejenie prawdziwego portretu, zrobionego już po przyjściu na świat dziecka. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością – bezcenna!   
Dobry pomysł: autor każdego portretu może się podpisać pod stworzonym przez siebie dziełem, a wszystkie razem mogą stworzyć album, który będzie znakomitą pamiątką.  

Jakimi byli dziećmi?

Potrzebne będą: wycięte z papieru "dymki" na wypowiedzi (jak z komiksu), przybory do pisania.
Jak się bawić?
Dzięki tej zabawie można dowiedzieć się czegoś o przyszłych rodzicach. Wystarczy na wyciętych z papieru i przyczepionych do tablicy, ściany czy szafy "dymkach" wypisać różne informacje dotyczące dzieciństwa przyszłych rodziców, np. zaskakujące fakty z tego okresu, marzenia sprzed lat, krótkie wspomnienia (na jednym "dymku" jedną informację). Zadaniem gości jest odgadnięcie, którego z rodziców dotyczy każda z nich.
Dobry pomysł: po zabawie "dymki" – już z podpisem: mama lub tata – można wkleić do przygotowanego wcześniej albumu pt.: "Wszystko, co chciał(-a)byś wiedzieć o swoich rodzicach, ale boisz się zapytać...", który będzie prezentem dla malucha. Po latach dziecko na pewno go doceni...   

Zgadnij kto to

Potrzebne będą: kopie zdjęć gości z okresu dzieciństwa, ozdobne kartki lub bileciki z dziecięcym motywem, kartki papieru, przybory do pisania.
Jak się bawić?
Wystarczy zebrać zdjęcia uczestników baby shower sprzed lat i ponumerowane zawiesić na tablicy, ścianie czy szafie. Zadaniem każdego z gości jest przyporządkowanie właściwego zdjęcia do odpowiedniej osoby. Wygrywa ten, kto dopasuje najwięcej zdjęć.
Dobry pomysł: po zabawie każdy z gości pisze na otrzymanej ozdobnej kartce lub bileciku życzenia dla dziecka i wkleja je – wraz z kopią swojego podpisanego już zdjęcia – do przygotowanego wcześniej albumu – księgi życzeń. 

Kartka z życzeniami dla dziecka do wydruku
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy