gry na baby shower do druku
fot. Adobe Stock

Gry na baby shower: malowanie, zagadki, gry do druku

Gry na baby shower to obowiązkowy element przyjęcia. Zgodnie z tradycją nie może się też obyć bez prezentów, więc dlaczego nie połączyć zabawy na baby shower ze wspólnym przygotowywaniem upominków? Podpowiadamy, jakie gry na baby shower dostarczą wam najwięcej radości.
Dorota Kornacka
gry na baby shower do druku
fot. Adobe Stock

Gry na baby shower, także te do druku, to fajny dodatek do uroczystego spotkania przed porodem. Wspólnie z przyszłą mamą (albo pod jej czujnym okiem) można szykować wyprawkę dla maluszka albo zgadywać kolor jego oczu oraz włosków. Gwarantujemy, że te gry dostarczą wam mnóstwa śmiechu i zabawnych niespodzianek!

Gry na baby shower:

Gry na baby shower: ozdabiamy wyprawkę!

Potrzebne będą:
 • kilka sztuk pajacyków, śpioszków, body lub kaftaników (koniecznie gładkich, bez jakichkolwiek nadruków, najlepiej białych, ewentualnie w pastelowych kolorach. Uwaga! Lepiej wybrać ubranka na kilkumiesięczne niemowlę, ponieważ te w najmniejszym rozmiarze przyszła mama już zapewne kupiła).
 • nietoksyczne, bardzo dobrej jakości farby do tkanin, pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).

Jak się bawić?   
To pomysł nie tylko na twórczą i kreatywną zabawę na baby shower, ale także doskonały sposób, by wyprawka noworodka powiększyła się o wyjątkową, stworzoną specjalnie dla niego minikolekcję ubranek. W dodatku można dzięki temu obdarować dziecko i mamę naprawdę niebanalnymi prezentami. Wystarczy poprosić, by bohaterka spotkania i chętni goście, samodzielnie lub w grupkach, puścili wodze fantazji i przyozdobili przygotowane ciuszki. Do wyboru są dwie wersje zabawy. W pierwszej – dla mniej ambitnych lub niepewnych swych zdolności twórczych – można wykorzystać gotowe szablony. W drugiej, trudniejszej – stawiamy na niczym nieskrępowaną kreatywność. Efekt murowany!
Dobry pomysł: zamiast ubranek można kupić np. gładką, białą lub pastelową pościel dla dziecka (w wersji maxi razem z baldachimem i ochraniaczami do łóżeczka) i wspólnie ją przyozdobić rysunkami albo adresowanymi do dziecka sentencjami czy życzeniami.        

Gry na baby shower: malujemy zabawki!

Potrzebne będą:
 • proste, drewniane klocki,
 • bardzo dobrej jakości farby do drewna,
 • pędzelki, szablony z dziecięcymi motywami (w wersji trudniejszej można z nich zrezygnować).

Jak się bawić?
Idea taka sama jak w poprzedniej zabawie, z tą różnicą, że ozdabiamy nie ubranka, a klocki. Możemy malować dowolne motywy albo wypisać zabawne życzenia lub sentencje.

Gry na baby shower: jak będzie wyglądało?

Potrzebne będą:
 • modelina,
 • papierowe tacki lub talerzyki jako tło portretu.

Jak się bawić?
Zadaniem gości będzie wykonanie z modeliny portretu mającego urodzić się dziecka – albo tylko buzi, albo całej postaci, na poważnie lub wesoło. Wszystko zależy od kreatywności! Takie portrety mogą być także oryginalnym prezentem i pamiątką dla malucha oraz jego mamy.
Dobry pomysł: technika wykonania porteru może być dowolna. Zamiast lepionego wizerunku można wybrać wersję rysowaną, malowaną, mieszaną.
Możecie też wydrukować zabawny quiz: każdy z gości wytypuje datę porodu i wygląd malucha, by później porównać fakty z przewidywaniami. Komuś uda się trafić?

Kogo przyniesie bocian? Gra na baby shower do druku

gra na baby shower

Gry na baby shower: wykapany tata czy raczej babcia?

Potrzebne będą:
 • dobrej jakości, spore kopie portretowych zdjęć przyszłych rodziców i ewentualnie innych krewnych,
 • nożyczki, kartony, klej.

Jak się bawić?
Z pociętych w paski zdjęć przyszła mama i goście, samodzielnie lub w grupkach, tworzą portrety dziecka. Gotowe – naklejają na karton, zostawiając obok miejsce na wklejenie prawdziwego portretu, zrobionego już po przyjściu na świat dziecka. Konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością – bezcenna!   
Dobry pomysł: autor każdego portretu może się podpisać pod stworzonym przez siebie dziełem, a wszystkie razem mogą stworzyć album, który będzie znakomitą pamiątką.  

Gry na baby shower: jakimi byli dziećmi?

Potrzebne będą:
 • wycięte z papieru dymki na wypowiedzi (jak z komiksu),
 • przybory do pisania.

Jak się bawić?
Dzięki tej zabawie można dowiedzieć się czegoś o przyszłych rodzicach. Wystarczy na wyciętych z papieru i przyczepionych do tablicy, ściany czy szafy dymkach wypisać różne informacje dotyczące dzieciństwa przyszłych rodziców, np. zaskakujące fakty z tego okresu, marzenia sprzed lat, krótkie wspomnienia (na jednym dymku jedną informację). Zadaniem gości jest odgadnięcie, którego z rodziców dotyczy każda z nich.
Dobry pomysł: po zabawie dymki – już z podpisem: mama lub tata – można wkleić do przygotowanego wcześniej albumu pt.: „Wszystko, co chciał(-a)byś wiedzieć o swoich rodzicach, ale boisz się zapytać”, który będzie prezentem dla malucha. Po latach dziecko na pewno go doceni.

Gry na baby shower: zgadnij, kto to

Potrzebne będą:
 • kopie zdjęć gości z okresu dzieciństwa,
 • ozdobne kartki lub bileciki z dziecięcym motywem,
 • kartki papieru, przybory do pisania.

Jak się bawić?
Wystarczy zebrać zdjęcia uczestników baby shower sprzed lat i ponumerowane zawiesić na tablicy, ścianie czy szafie. Zadaniem każdego z gości jest przyporządkowanie właściwego zdjęcia do odpowiedniej osoby. Wygrywa ten, kto dopasuje najwięcej zdjęć.
Dobry pomysł: po zabawie każdy z gości pisze na otrzymanej ozdobnej kartce lub bileciku życzenia dla dziecka i wkleja je – wraz z kopią swojego podpisanego już zdjęcia – do przygotowanego wcześniej albumu – księgi życzeń. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy