przyjęcie, baby shower, ciąża, impreza

Baby shower: poczuj smak macierzyństwa – na wesoło

Baby shower to świetny pretekst, by spotkać się w zaprzyjaźnionym gronie. Zwłaszcza, że już wkrótce bohaterka przyjęcia nie będzie miała na to czasu... Warto więc zadbać, by spotkanie było wyjątkowe, a przyszła mama spojrzała na swój stan i nową rolę z przymrużeniem oka. I po prostu – by świetnie się bawiła. Podobnie jak goście. Oto nasze propozycje.
Dorota Kornacka
przyjęcie, baby shower, ciąża, impreza
Najcięższy zawód świata? Oczywiście – macierzyństwo. 24-godzinny dzień pracy, bez prawa do płatnego urlopu, ba! bez prawa do pensji nawet. A do tego jeszcze "przepustka" do macierzyństwa, czyli ciąża, ze wszystkimi jego blaskami i – niestety – cieniami w postaci ciążowych dolegliwości, huśtawki nastrojów, lęków o dziecko, strachu przed porodem itd. Baby shower to doskonała okazja, by oswoić te niepokoje i obłaskawić niedogodności. Najlepiej poprzez śmiech.  

Mama wielozadaniowa

Potrzebne będą: sznur do suszenia bielizny, spinacze do suszenia, lalka i telefon komórkowy dla każdego gracza, dwa kosze na bieliznę – po jednym dla każdej drużyny, dużo śpioszków, śliniaczków i innych ubranek niemowlęcych.
Jak grać?
Podzieleni na dwie drużyny uczestnicy zabawy stają po obu stronach rozwieszonego sznura z lalką w jednej i telefonem komórkowym w drugiej ręce. Zadaniem każdego gracza jest rozwieszenie na sznurze (i przypięcie klamerkami!) jak największej liczby dziecięcych ubranek z kosza swojej drużyny (oczywiście z lalką i smartfonem w rękach). Wygrywa drużyna, która szybciej rozwiesi wszystkie ubrania ze swojego kosza.
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Mistrz(-yni) przewijania

Potrzebne będą: lalka typu bobas, pieluchy jednorazowe, stoper, opaska na oczy.
Jak grać?
Uczestnicy gry stają po kolei przy przewijaku, na którym leży lalka typu bobas i z zasłoniętymi oczami próbują ją przewinąć. W tym czasie inna osoba mierzy czas. Zwycięża ten, komu uda się najszybciej przewinąć lalkę.

Nakarm mnie!

Potrzebne będą: opaski na oczy, śliniaczki, łyżeczki, słoiczki z przecierami owocowymi.
Jak grać?
Chętni do wzięcia udziału w zabawie dobierają się w pary i siadają przy stole obok siebie. Wszyscy dostają śliniaczek, łyżeczkę i słoiczek z musem, a później – z zawiązanymi oczami – mają za zadanie jak najszybciej nakarmić siebie nawzajem. Zwycięża para, która jako pierwsza opróżni swoje słoiczki.

Zaopiekuj się mną...

Potrzebne będą: jajka ugotowane na twardo (najlepiej z barwionymi skorupkami) dla każdego uczestnika baby shower.
Jak grać?
Na początku baby shower każdy gość dostaje po jednym jajku wraz z prośbą, by podczas spotkania miał je ciągle na oku, trochę tak jak dziecko. Na zakończenie spotkania, już przy wyjściu, wszyscy proszeni są o zwrot jajka, którym mieli się "opiekować". I wtedy robi się naprawdę zabawnie – jest wielce prawdopodobne, że część gości nie będzie miała zielonego pojęcia, gdzie ono jest, inni z kolei będą niechętnie rozstawać się ze swoim podopiecznym (niektóre jajka będą miały nawet imiona).

Ciążowy twister

Potrzebne będą: gra twister, balon dla każdego uczestnika zabawy.
Jak grać?
Twister w wersji ciążowej od tradycyjnego różni się jedynie drobnym szczegółem – każdy z graczy wkłada pod koszulkę czy bluzkę nadmuchany balon i przez całą grę musi uważać, by ten mu nie wypadł i by na niego nie upaść. Wygrywa ten, kto zostanie na planszy najdłużej z nienaruszonym balonem.

Nagląca potrzeba

Potrzebne będą: balona i piłeczka pingpongowa dla każdego uczestnika, dwa słoiki.
Jak grać?
Ta gra pozwala wczuć się w rolę przyszłej mamy, której zdarza się odczuwać silne parcie na pęcherz. Goście, podzieleni na dwie grupy, dostają po napompowanym balonie i piłeczce pingpongowej. Balon trafia pod koszulkę czy bluzkę, a piłeczka między uda. Zadaniem każdego uczestnika zabawy jest dobiegnięcie do stojącego w pewnej odległości słoika i umieszczenie w nim piłeczki (bez użycia rąk!), a potem – powrót na miejsce startu (wciąż z balonem pod koszulką), tak by umożliwić bieg następnemu zawodnikowi swojej drużyny. Wygrywa grupa, która zgromadzi w swoim słoiku więcej piłeczek.

Poszukaj inspiracji także w: Baby shower, czyli deszcz prezentów
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy