Baby yoga, czyli Lena Fokina i trening z niemowlakiem
fot. Facebook/In the NOW

Co robi ta kobieta?! Przerażające ćwiczenia z niemowlakiem – zobacz film!

Czy można spokojnie patrzeć na to, co ta kobieta wyprawia z niemowlakiem? Zobaczcie ten kontrowersyjny film i oceńcie sami!
Hanna Szczesiak
Baby yoga, czyli Lena Fokina i trening z niemowlakiem
fot. Facebook/In the NOW
Kobieta na filmie nie znęca się nad niemowlakami. To rosyjska położna Lena Fokina, która od trzydziestu lat praktykuje tzw. baby yogę, czyli wzbudzającą wiele kontrowersji gimnastykę dla niemowląt.

"Większość ludzi myśli, że niemowlaki mogą tylko leżeć, jeść i płakać. Ale dzieci rodzą się z naturalnymi odruchami, które można wykorzystać, aby pomóc im rozwijać się fizycznie i intelektualnie" – mówi Fokina. Inspiracją był dla niej dr Igor Charkovsky, jeden z propagatorów wodnych porodów, inspirujący się wierzeniami i medycyną afrykańskich plemion. "Baby yoga" miała być formą rehabilitacji chorych dzieci, obecnie Fokina stosuje ją również u zdrowych maluchów – wierzy, że dzięki takiej gimnastyce niemowlęta będą się lepiej rozwijać. Zobaczcie film:
 

Większość pediatrów zdecydowanie sprzeciwia się takim ćwiczeniom. Niemowlęta nie mają w pełni rozwiniętych mózgów i nawet podczas zbyt intensywnej zabawy może dojść do poważnych uszkodzeń, tzw. syndromu dziecka potrząsanego. Może dojść do spuchnięcia mózgu, przerwania naczyń krwionośnych, wylewów krwi. Taka gimnastyka może również zaszkodzić ścięgnom i stawom niemowlaka.

Jak dotąd metoda Fokiny nie wyrządziła krzywdy żadnemu dziecku, wręcz przeciwnie. Zwolennicy jej gimnastyki i chętnie oddają swoje dzieci w jej ręce, ja bym się na to nie odważyła.

Co wy sądzicie o takich ćwiczeniach? Wierzycie w to, że rzeczywiście mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka czy to znęcanie się nad dzieckiem?

Czytaj także: Jak uspokoić płaczące niemowlę? Ten sposób to jakaś magia!

Źródło: In the NOW/dzieci.pl
Redakcja poleca: Ćwiczenia z dzieckiem w wózku – porady fit mamy
Jak wykorzystać spacer z dzieckiem do odzyskania figury sprzed ciąży? Zobacz porady instruktorki fitness Ani Dziedzic.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy