Aleksandra Sokalska
fot. Karolina Stępniewska (na zdj. Aleksandra Sokalska)

Babyonline.pl na konferencji o młodych kobietach na rynku pracy

Redakcja Babyonline.pl była na "Lunchu Kobiet Pracujących", czyli nietypowej konferencji prasowej połączonej z dyskusją na temat sytuacji absolwentek szkół zawodowych i techników zawodowych na rynku pracy. Dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy, którymi będziemy się z wami dzielić.
Karolina Stępniewska
Aleksandra Sokalska
fot. Karolina Stępniewska (na zdj. Aleksandra Sokalska)
Na lunch prasowy zorganizowany przez Gumtree Polska udałyśmy się silną ekipą w składzie: Aleksandra Sokalska, współtworząca Babyonline i redaktor prowadząca "Twojego Maluszka", Joanna Sokołowska, dyrektor promocji naszego działu marketingu oraz  wasza redaktorska wtyczka, czyli wyżej podpisana Karolina Stępniewska. Na tej utrzymanej w przyjaznej i nieformalnej atmosferze konferencji, eksperci i autorzy raportu "Aktywni+: Absolwentki z fachem w ręku" przygotowanego dla Gumtree Polska przez DELab UW przedstawili wnioski z badań o sytuacji zawodowej absolwentek szkół zawodowych i techników. Dyskutowano o tym, kto najczęściej wybiera szkoły zawodowe i jaka motywacja stoi za tą decyzją. Wnioski są ogólnie optymistyczne – szkolnictwo zawodowe wydaje się odczarowane, a obraz młodych kobiet, który wyłania się z badań DELab UW oraz Młodzi w Centrum Lab SWPS to portret dziewczyn, które są zaradne, silnie zmotywowane do nauki i pracy i nie boją się wyzwań. Nas oczywiście najbardziej zainteresowały informacje na temat uczących się w szkołach zawodowych nastoletnich matkach i tego, jak godzą naukę z macierzyństwem. W każdej szkole objętej badaniem są uczennice, które już zostały matkami, dlatego szkoły są przygotowane na takie sytuacje. Uczennice-mamy mówią, że chociaż pogodzenie szkoły z rodzicielstwem nie jest łatwe, jest możliwe. Nauczyciele i dyrektorzy szkół umożliwiają często młodym mamom zaliczanie obowiązkowych egzaminów w trybie eksternistycznym. Z każdej strony jest wola współpracy, a młode mamy w szkołach zawodowych i technikach częściej niż uczennice liceów ogólnokształcących, które zachodzą w ciążę kończą szkołę w terminie – przekonywała Justyna Pokojska, autorka raportu z DELab UW. Krzepiące, prawda? Wyszłyśmy ze spotkania podniesione na duchu: te kobiety są mądre, silne i dobrze zorganizowane!Na zdjęciach m.in.:
Katarzyna Merska-Pietrak - Gumtree Polska
Justyna Pokojska - DELab UW, autorki raportu
Justyna Sarnowska - Młodzi w Centrum Lab SWPS
oraz
Aleksandra Sokalska - redaktor prowadząca "Twojego Maluszka" 
Joanna Sokołowska - dyrektor promocji naszego działu marketingu
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy