WOŚP
fot. Anna Migda

Dlaczego gramy z WOŚP? Poznaj nasze powody!

Wspieramy WOŚP od lat. Dlaczego? Mówiąc najprościej: bo też kochamy dzieci. Kolejne argumenty są nie mniej emocjonalne. I wcale się tego nie wstydzimy.
WOŚP
fot. Anna Migda
25. Finał WOŚP już 15 stycznia 2017 r. Dla nas sprawa jest oczywista – bierzemy w nim udział! I chociaż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy budzi różne opinie, my mamy dużo powodów, żeby grać wspólnie z WOŚP! Dlaczego? Oto odpowiedzi proste i szczere. Jak zasady, którymi kieruje się Jurek Owsiak i cała Orkiestra.

1. Kochamy dzieci

Mamy też swoje dzieci. Jedne leżały w inkubatorach z serduszkami, inne miały „tylko” badany słuch urządzeniami kupionymi przez WOŚP (wiecie, że lekarze z USA nam zazdroszczą tego, że wszystkie noworodki w Polsce mają badany słuch!). 
Często też spotykamy się z lekarzami w szpitalach. Wszyscy oni podkreślają to, co widać gołym okiem – w każdym polskim szpitalu pediatrycznym jest supernowoczesny sprzęt kupiony przez Orkiestrę.
Polecamy: WOŚP zmieniła polską pediatrię - mówi prof. Maruszewski
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

2. Kochamy nasze babcie i mamy 

Babyonline to serwis głównie dla młodych rodziców. Ale nie ma rodziców bez ich rodziców, bez dziadków. Uważamy, że pomaganie seniorom to wspaniały pomysł! Wiemy, jak dużo zawdzięczamy naszym babciom, dziadkom, rodzicom. Chcemy wspierać ideę, która pozwala im dać lepszą pomoc na oddziałach geriatrycznych.

3. Wspieraliśmy WOŚP zanim jeszcze… powstało Mamotoja.pl

Mamotoja.pl współtworzą redaktorki magazynów dla rodziców m.in. „Mamo, To Ja”, „Twoje Dziecko” i „Będę Mamą”. Dlatego o wsparciu Mamotoja.pl dla WOŚP-u nie możemy pisać, omijając te miesięczniki. 

Zanim internet stał się dostępny i powszechny, jak bułka z masłem, często w naszych pismach pisaliśmy o Orkiestrze. Jurek Owsiak zawsze miał czas na rozmowy z naszymi dziennikarkami, choć żaden z nas „Tomasz Lis na żywo” czy inne „Wiadomości”. Z dumą pokazywaliśmy serduszko WOŚP na naszych okładkach.
Polecamy: wywiad z Jurkiem Owsiakiem o tym, jak uczyć dzieci bycia przyzwoitym człowiekiem (przywraca wiarę w ludzi!)

4. „Mamo, To Ja” przyznało WOŚP nagrodę HIT – Idea Przyjazna Dziecku

Amerykański „Time” swoją nagrodę, tygodnik „Wprost” wybiera człowieka roku, „Mamo, To Ja” przyznaje specjalnego HIT-a. To najcenniejsze, co mamy. Raz w roku nagradzamy tym tytułem organizacje, firmy, osoby, które działają na rzecz dzieci. Nagrodę dla WOŚP przyznaliśmy za całokształt w 2014 roku. 


 

5. Pomagamy rodzicom dbać o bezpieczeństwo dzieci

Przy współpracy z cudownymi ludźmi, naszymi przyjaciółmi i po prostu świetnymi specjalistami z WOŚP, wydaliśmy magazyn „Kurs pierwszej pomocy”. Znajdziecie tam instrukcje, jak się zachować, gdy dziecko przestanie oddychać, zadławi się, oparzy… Dużo fachowych rad na wagę życia. Tak, ta wiedza naprawdę może uratować życie dziecka. 


 

6. Pod koniec 2016 r. wspólnie z WOŚP biliśmy rekord Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji

Po co? Żeby umieć zareagować, kiedy będzie to potrzebne. Żeby dużo i głośno mówić o tym, że najgorzej jest NIC nie zrobić. Żeby się nauczyć i wiedzieć, co trzeba zrobić, gdy jest taka potrzeba.
Zobacz filmik z bicia rekordu Guinnessa w redakcji Babyonline

7. Wierzymy, że dobro wraca, dlatego nasze redaktorki współtworzą sztab WOŚP

Wolontariuszami w naszym sztabie będą głównie dzieci. Jedne kolejny raz, inne – po raz pierwszy. Wszyscy się ogromnie cieszą i podekscytowani czekają na dzień Finału. Liczymy, że uda się pobić nam nasz wynik z poprzednich lat – w styczniu 2016 r. nasz redakcyjny sztab zebrał ponad 50 tys. zł. 

Pamiętajcie – 13 stycznia już 27. Finał. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów pediatrycznych. 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy