redakcja Mamotoja.pl

Historia naszego serwisu – jak babyonline.pl stało się mamotoja.pl

Użytkownicy babyonline.pl 8 stycznia pewnie byli zdziwieni, kiedy, wchodząc do naszego serwisu, zobaczyli, że to mamotoja.pl. Nowa nazwa, nowy wygląd, ale to ciągle my, Wasze wierne redaktorki (i najlepsi specjaliści) piszące o ciąży, pielęgnacji dziecka, jego zdrowiu i wychowaniu. Skąd zatem te zmiany?
Aleksandra Sokalska
redakcja Mamotoja.pl
Mamotoja.pl to nie nowy, raczkujący serwis, tylko kontynuacja serwisu Babyonline.pl. Radzimy mamom i tatusiom od lat, i od lat ich wspieramy w rodzicielstwie. Większość z was kojarzy jednak „Mamo, To Ja" jako czasopismo i nie wie, że Babyonline.pl współtworzyły te same redaktorki, które piszą do magazynów. Teraz zmieniamy się dla was – Mamotoja.pl to odświeżona, a zarazem bardziej przejrzysta i prostsza w obsłudze odsłona Babyonline. Jednak redakcja pozostaje bez zmian, a porady ekspertów oraz wszystkie przydatne narzędzia – takie jak Kalendarz ciąży, Kalkulator dni płodnych czy Kalendarz rozwoju dziecka nadal są dostępne na naszej stronie. Mają odświeżoną szatę graficzną i wychodzą jeszcze bardziej ku użytkownikom – dlatego zachęcamy was, byście jako stałe czytelniczki Babyonline, były z nami nadal, bo Mamotoja.pl jest tworzone właśnie specjalnie dla was. Poznajcie naszą historię!

Narodziny babyonline.pl

Nasza historia jest długa, bogata w różne wydarzenia i doświadczenia... Serwis babyonline.pl powstał w 2007 roku. Jedną z jego pierwszych redaktorek była Sylwia Niemczyk, która wspomina: „Żeby dostać się na staż do serwisu, trzeba było zdać egzamin z wiedzy o ciąży i rozwoju noworodka! Ja zdałam i zaczęłam pracę w serwisie, który wówczas nie miał jeszcze żadnej nazwy, teksty i zdjęcia pochodziły z drukowanego „Mamo, To Ja”. Dopiero po ok. 3 miesiącach powstała nazwa babyonline.pl."
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: 9 roślin i olejków skutecznie odstraszających insekty
Domowe sposoby na komary są prawie tak skuteczne jak chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska. Wypróbuj lawendę, wanilię, olejek cytrynowy i inne naturalne środki na komary.

Przedszkole babyonline.pl

Kiedy powstawał nasz serwis, wszyscy dopiero uczyliśmy się internetu. Nie zawsze wiedzieliśmy, jak pisać, by trafić do jak największej liczby rodziców. Popełnialiśmy błędy, bo np. wydawało nam się, że możemy pisać podobnie jak do prasy. A przecież trzeba inaczej: szybciej, prościej, bardziej klarownie. 

Szkoła babyonline.pl

Sumiennie uczyliśmy się i wyciągaliśmy wnioski. Mieliśmy mnóstwo szkoleń, kolegiów, spotkań, burz mózgów po to, by nasi użytkownicy byli zadowoleni i chętnie do nas wracali.

Uniwersytet babyonline.pl

Z tych szkoleń i burz mózgów wyciągnęliśmy wnioski, że pora na zmiany. Że serwis potrzebuje odświeżenia, bardziej nowoczesnego wyglądu, intuicyjnych narzędzi. Na początku 2014 r. przebudowaliśmy serwis. Stworzyliśmy więcej kalendarzy, kalkulatorów, psychotestów. Nasze dziennikarki, które na co dzień pisały do naszych prasowych tytułów, coraz intensywniej angażowały się w pracę nad serwisem.  

Mamotoja.pl ekspert wśród serwisów dla rodziców

Po tylu latach pracy wiemy, jak tworzyć profesjonalny, wiarygodny serwis. Umiemy dotrzeć do rodziców, wiemy, czego oczekują, potrafimy znaleźć odpowiedzi na ich pytania i potrzeby: tworząc przydatne, intuicyjne narzędzia, docierając do najnowszych informacji, konsultując się z najlepszymi specjalistami. Świadczą o tym liczby*:
  • 2,7 mln UU (unique users) – czyli unikalnych użytkowników. To oznacza liczbę użytkowników (liczoną wg IP komputera), którzy dokonali co najmniej jednej odsłony naszej strony
  • 10,6 mln PV (page view) –  czyli suma wszystkich odsłon strony internetowej
  • 76% ruchu mobile
Dlatego na początku 2018 roku podjęliśmy decyzję, że pora na dużą, odważną zmianę. Ponieważ nasz serwis zawsze działał w oparciu o miesięcznik „Mamo, To Ja” (najchętniej czytany magazyn dla rodziców), postanowiliśmy zmienić nazwę serwisu babyonline.pl na mamotoja.pl. Chcemy być spójni, jednoznaczni, unikatowi i nie do pomylenia z nikim innym. To ciągle my, choć w nowej odsłonie.
W mamotoja.pl znajdziesz: 
  • profesjonalne treści dotyczące ciąży, pielęgnacji, zdrowia, rozwoju, wychowania dziecka
  • informacje konsultowane z najlepszymi ekspertami (m.in. dr Andrzejem Depko, Dorotą Zawadzką, prof. Piotrem Sochą oraz ze specjalistami z Instytutu Matki i Dziecka)
  • atrakcyjne galerie zdjęciowe oraz materiały wideo
  • spersonalizowane narzędzia, m.in. kalendarz ciąży, szczegółowe kalendarze rozwoju dziecka, kalendarz dni płodnych, kalkulator ciąży i terminu porodu, księgę imion 
  • najświeższe, najbardziej aktualne informacje dotyczące rodzicielstwa
A wszystko to w przejrzystej formie, z funkcjonalnościami ułatwiającym korzystanie z serwisu w telefonie. Witamy w świecie mamotoja.pl

*źródło: GemiusPrism, unikalni użytkownicy, odsłony total, XI 2017; (76%) udział odsłon na urządzeniach mobilnych (smartfony + tablety) w odsłonach ogółem w XI 2017
Oceń artykuł

Ocena 4 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy